REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Droga

# picia

10.09.2003 17:48

Polecam atrykuł na www.miejscowa.pl

# picia

10.09.2003 17:58

Niestety nie mogę wkleić w/w artykułu. Mianowicie dotyczy drogi łączącej Legionowo z ulicą Mehoffera. Droga prowadziła by przez las wzdłuż torów kolejowych.
CZEKAM NA WASZE REFLEKSJE.

# Vladymir

10.09.2003 23:05

to ile ha lasu wytna, aby ta droga powstala ?

REKLAMA

# jack73

11.09.2003 08:49

2 hektary a co?

# Basia

11.09.2003 08:53

Jak na razie to Nadleśnictwo się nie zgodziło.

# izi

11.09.2003 11:35

TYTUŁ tego artykułu powinien brzmieć
"Chłopstwo do W-wy pcha się bocznymi drogami"

REKLAMA

# Kotkaa

11.09.2003 13:37

Tak jest! Przypomnieć stare dobre czasy, kiedy m.st. Warszawa była miastem zamkniętym! Sprawdzić, czy aby małżeństwa chłopów i chłopek z rodowitymi mieszkańcami nie są fikcyjne! Przwrócić weryfikację wypełniania obowiązku meldunkowego! Niemeldowanych wont! Fikcyjnych wont! Nowych nie meldować (chyba, że się urodzi nowe w rodzinie mogącej udowodnić warszawskie pochodzenie do 3 pokolenia wstecz, inaczej do babci na prowincję). Uczelnie zamknąć dla buraków! Na drogach rogatki postawić (od razu korki się nam zmniejszą).
Pożegnam się z Historykiem, bo on pracy na prowincji nie znajdzie, a wymóg trzech pokoleń spełnia, więc w Stolycy zostanie... Ale na Forum pisac dalej będę. Mimo, że jestem Białołęczanką dopiero od 3 lat.

# Vladymir

12.09.2003 21:33

hm, co za rewolucyjny ton, Kotkoo, skąd ta zapalczywość ? Faktem jest, że w PRL istniał prawny zakaz meldunku w stolycy ludzi z prowincji, ale jego ratio legis nie polegał na cenzusie pochodzenia, ale na prozaicznym braku mieszkań. Cała dyskusja o warszawskim pochodzeniu jest śmieszna, jeśli sie zna historie tego miasta: większośc mieszkańców wymordowali nasi obecni sojusznicy z NATO w Powstaniu Warszawskim spod znaku dywizji SS Dirliwangera i Kamińskiego, resztę załatwił gen. von Dem Bach paląc miasto w 100 %, zaś tych, którzy się cudem uratowali, wymordowali komuniści /Anoda, rtm. Pilecki i tysiące, tysiące innych.../ Dziś warszawiacy to ludnośc napływowa, więc o czym tu mówic ?

 Kotka

13.09.2003 10:02

Dzięki, Vladymir. Rzeczywiście trochę się wkurzyłam niepotrzebnie, i teraz muszę się logować, bo jakiś żartowniś się pode mnie podszywa... Na szczęście na tym Forum już pisałam, z jakiej wsi jestem, więc mi to nie przeszkadza :)
A wkurzyłam się, bo jak się mieszka z Warszawiakiem od minimum 5 pokoleń (z jednej strony te pokolenia, co prawda), to co i rusz prowincja jest wytykana :(

REKLAMA

# Vladymir

14.09.2003 23:10

Kotkaa, glowa do góry, wszyscy jesteśmy z prowincji i to nie wstyd. Ja, urodzony w Wawie, mam korzenie po dziadku z Tarczyna, więc to też wiocha...
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe