REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Droga

# picia

10.09.2003 17:48

Polecam atrykuł na www.miejscowa.pl

# picia

10.09.2003 17:58

Niestety nie mogę wkleić w/w artykułu. Mianowicie dotyczy drogi łączącej Legionowo z ulicą Mehoffera. Droga prowadziła by przez las wzdłuż torów kolejowych.
CZEKAM NA WASZE REFLEKSJE.

# Vladymir

10.09.2003 23:05

to ile ha lasu wytna, aby ta droga powstala ?

REKLAMA

# jack73

11.09.2003 08:49

2 hektary a co?

# Basia

11.09.2003 08:53

Jak na razie to Nadleśnictwo się nie zgodziło.

# izi

11.09.2003 11:35

TYTUŁ tego artykułu powinien brzmieć
"Chłopstwo do W-wy pcha się bocznymi drogami"

REKLAMA

# Kotkaa

11.09.2003 13:37

Tak jest! Przypomnieć stare dobre czasy, kiedy m.st. Warszawa była miastem zamkniętym! Sprawdzić, czy aby małżeństwa chłopów i chłopek z rodowitymi mieszkańcami nie są fikcyjne! Przwrócić weryfikację wypełniania obowiązku meldunkowego! Niemeldowanych wont! Fikcyjnych wont! Nowych nie meldować (chyba, że się urodzi nowe w rodzinie mogącej udowodnić warszawskie pochodzenie do 3 pokolenia wstecz, inaczej do babci na prowincję). Uczelnie zamknąć dla buraków! Na drogach rogatki postawić (od razu korki się nam zmniejszą).
Pożegnam się z Historykiem, bo on pracy na prowincji nie znajdzie, a wymóg trzech pokoleń spełnia, więc w Stolycy zostanie... Ale na Forum pisac dalej będę. Mimo, że jestem Białołęczanką dopiero od 3 lat.

# Vladymir

12.09.2003 21:33

hm, co za rewolucyjny ton, Kotkoo, skąd ta zapalczywość ? Faktem jest, że w PRL istniał prawny zakaz meldunku w stolycy ludzi z prowincji, ale jego ratio legis nie polegał na cenzusie pochodzenia, ale na prozaicznym braku mieszkań. Cała dyskusja o warszawskim pochodzeniu jest śmieszna, jeśli sie zna historie tego miasta: większośc mieszkańców wymordowali nasi obecni sojusznicy z NATO w Powstaniu Warszawskim spod znaku dywizji SS Dirliwangera i Kamińskiego, resztę załatwił gen. von Dem Bach paląc miasto w 100 %, zaś tych, którzy się cudem uratowali, wymordowali komuniści /Anoda, rtm. Pilecki i tysiące, tysiące innych.../ Dziś warszawiacy to ludnośc napływowa, więc o czym tu mówic ?

 Kotka

13.09.2003 10:02

Dzięki, Vladymir. Rzeczywiście trochę się wkurzyłam niepotrzebnie, i teraz muszę się logować, bo jakiś żartowniś się pode mnie podszywa... Na szczęście na tym Forum już pisałam, z jakiej wsi jestem, więc mi to nie przeszkadza :)
A wkurzyłam się, bo jak się mieszka z Warszawiakiem od minimum 5 pokoleń (z jednej strony te pokolenia, co prawda), to co i rusz prowincja jest wytykana :(

REKLAMA

# Vladymir

14.09.2003 23:10

Kotkaa, glowa do góry, wszyscy jesteśmy z prowincji i to nie wstyd. Ja, urodzony w Wawie, mam korzenie po dziadku z Tarczyna, więc to też wiocha...
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA