REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Jelonkowy

30.11.2021 14:41

Warszawscy radni najwidoczniej gardzą Warszawą i je historią, ale że i Bemowscy radni jeszcze sami nie wpadli na to aby to uporządkować, to ja nie wiem, co oni tam robią, skoro taką na taką formalność nie mają czasu.

# Brunon

30.11.2021 18:52

Może radny Oborski zaapeluje. Czytamy często na portalu - "radny Oborski apeluje..." Może zobaczymy co "wyapeluje"?

# nnn

30.11.2021 20:15

Tylko nazwa Jelonki może ich pogodzić.

REKLAMA

# Elomelo

30.11.2021 23:12

Nie ma nic złego w nazwie Bemowo a najlepiej byłoby bemowo ratusz bo nikogo nie obchodza historyczne nazwy. Trzeba być totalnym krtynem zeby się tym sugerować. Jak bym się przeprowadził na ursynow to chciałbym stacje ursynow ratusz bo wiedziałbym ze tam jest ratusz a co mnie obchodzi jakas nazwa imielin, spoko jak wyjde z metra to może być napisane że to imielin ale tyle. Nazwa ulrychow też bez sensu bo ani nikt tych Ulrychow na oczy nie widział ani nic tam już do nich nie należy. Nazwa wola park byłaby zdecydowanie lepsza dla ludzi niz nikomu nie mówiąca nazwa ulrychow....

# Ktoś

01.12.2021 08:49

Górce to ul. Konarskiego, Budy, a tam gdzie będzie stacja metra to Bemowo

# lideksynubeka

01.12.2021 13:30

Potomstwo małorolnych niczego nie wie o Warszawie,ale i wiedzieć nie chce. Domczego im ta wiedza?

REKLAMA

# Warszawiak od x pokoleń

01.12.2021 16:02

Nie dość że ćwoki to jeszcze leniwe i zarozumiałe.

# upsy

01.12.2021 17:55

nazwijmy imieniem "warszawskich radnych" powinno zaspokoić gusta decydentów

# jkk

01.12.2021 21:05

Proponuję nazwać przyszłą stację metra przy skrzyżowaniu Lazurowej (dawniej Bielańskiej) z Górczewską mianem Warszawa Groty. Kolejna stacja to Chrzanów, następna może zwać się Mory. Takie są historyczne uwarunkowania.

REKLAMA

# Kot

01.12.2021 21:17

W ogóle mało szczęśliwa okazała się zasada nazywania stacji metra wg. nazwy osiedla. Bywają osiedla których nazwa nie jest powszechnie znana nawet mieszkańcom Warszawy, nie mówiąc już o przyjezdnych. Lepsze byłoby używanie nazw ulic lub szczególnych, wyróżniających się budynków lub/i centrów handlowych.

# USA

02.12.2021 15:48

DZIŚ OTRZYMAŁEM SWOJĄ POŻĄDANĄ KWOTĘ POŻYCZKI ŚWIĄTECZNEJ 520 000 USD OD NIEZAWODNEJ I ZAUFANEJ FIRMY POŻYCZKOWEJ. JEŚLI POTRZEBUJESZ POŻYCZKI TERAZ E-MAIL KONTAKT drbenjaminfinance@gmail.com
Witam, jestem tutaj, aby zeznać, w jaki sposób dostałem pożyczkę od BENJAMIN LOAN FINANCE (drbenjaminfinance@gmail.com) Nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków, rozpoczęcie działalności lub budowę domu, oferują wszelkiego rodzaju pożyczki. Więc nie wahaj się skontaktować z dr Benjaminem Owenem, który posiada wszystkie informacje o tym, jak szybko i bezboleśnie uzyskać pieniądze bez kosztów/stresu za pośrednictwem poczty e-mail: drbenjaminfinance@gmail.com
Rozważ wszystkie swoje problemy finansowe rozwiązane i rozwiązane JAK NAJSZYBCIEJ. Udostępnij to, aby pomóc duszy już teraz DZIĘKI.

# ZSRR

02.12.2021 22:05

#USA napisał(a) 02.12.2021 15:48
DZIŚ OTRZYMAŁEM SWOJĄ POŻĄDANĄ KWOTĘ POŻYCZKI ŚWIĄTECZNEJ 520 000 USD
A starczy Ci życia, żeby zdążyć tę pożyczkę spłacić, czy też Twoje długi odziedziczą spadkobiercy?

REKLAMA

# dddd

03.12.2021 18:38

Nie mam nic przeciwko nazwie BEMOWO czy Bemowo Ratusz. Jak jest Ratusz - Arsenał to czemu nie może być Bemowo - Ratusz? Sądzę, że Górce się większości z niczym nie kojarzą.

# jkk

03.12.2021 18:57

Nazwa Górce, Groty, Chrzanów czy Mory lub Odolany rzeczywiście niewielu ludziom się kojarzy. Tylko dawni mieszkańcy, a jest ich niewielu, kojarzą te nazwy dawnych wsi w tych lokalizacjach. Znakomita większość nowych mieszkańców tych okolic to przyjezdni, często z różnych stron naszego kraju i im żadne nazwy nic nie przypominają. Czy to znaczy, że z beztroską mamy nie zachować części naszej historii?

# Tubylec

03.12.2021 20:16

#jkk napisał(a) 03.12.2021 18:57
Nazwa Górce, Groty, Chrzanów czy Mory lub Odolany rzeczywiście niewielu ludziom się kojarzy.

Więc niech będą konsekwentni. Jak nie mogą być Górce, to na pewno nie może być Chrzanków, tylko Kapustowo, albo Słoikowo. Tak się teraz kojarzy Chrzanów.

REKLAMA

# Nika

05.12.2021 10:23

Nie widzę nic złego w nazwie Bemowo Ratusz. Połączy wszystkich którzy z niego korzystają. Czy nazwaloby się Groty, czy Bemowo czy Jelonki, to zawsze ktoś byłby niezadowolony. A jeśli chodzi o ścisłość, to wpisując dzielnicę zamieszkania każdy z nich i tak pisze Bemowo. Kłótnia o nazwę stacji metra i tak niczego nie zmieni, bo nasi szanowni radni już za nas zdecydowali.

# BeMózg

05.12.2021 16:04

#jkk napisał(a) 03.12.2021 18:57
Nazwa Górce, Groty, Chrzanów czy Mory lub Odolany rzeczywiście niewielu ludziom się kojarzy.
Po pierwsze: nazwy Ursynów, Stokłosy czy Imielin też kiedyś mało komu się kojarzyły i też rosła w ich miejscu cebula i kapusta.
Po drugie: Jeżeli po którejś reformie administracyjnej obecny budynek ratusza pozostanie pełnić swoją funkcję, to co wtedy? Bemowo zostanie z tą nazwą jak Himilsbach z angielskim czy nazwa będzie zmieniona?

# jkk

05.12.2021 23:15

BeMózg. Dlatego proponuję nazwy stacji nawiązujące do ich historycznych poprzedników. Swoją drogą, miejsce gdzie znajduje się siedziba władz Bemowa i gdzie zbudowano stację nazwaną Bemowem, prześladuje pewnego rodzaju pech. Przed laty stał tam dom, podarowany ponad 70 lat temu przez rodziców 96 letniemu obecnie synowi. Ten nigdy w tym domu nie mieszkał, władze miasta dobudowały piętro i zasiedliły dom lokatorami. Żadnych korzyści właściciel z domu nie miał, kiedy w końcu dom rozebrano właściciel dostał odszkodowanie pomniejszone o wartość piętra. Przy okazji wyparowało blisko 1000 m kw. działki za którą miał otrzymać odszkodowanie.
To tylko taka ciekawostka z życia rodem.

REKLAMA

# RobeRtR

07.12.2021 07:53

Najlepszym rozwiązaniem byłoby nazywanie stacji metra nazwami ulic prostopadłych do linii metra, przy których stacje się znajdują. Taka nazwa najwięcej mówi o tym, w którym miejscu znajduje się stacja

# jkk

07.12.2021 09:56

Ulice też mają zwyczaj zmieniać swoje nazwy...

# lokals

07.12.2021 14:48

Nazwa Ulrychów jest bardzo dobra, wskazuje na historyczną nazwę tego miejsca.
Stacja pod Ratuszem - Górce.
Pod pętlą przy Lazurowej - Jelonki
a dwie ostatnie - Chrzanów i Karolin.

REKLAMA

Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy