REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# bielanka

23.03.2016 14:26

Kościół na pewno nie ma 46 lat !!! To była moja parafia i pamiętam plac i rozpoczęcie budowy oraz drewnianą kaplicę, która stała w miejscu obecnej studni oligoceńskiej. Do pierwszej Komunii Św. przystępowałam jeszcze w tej kaplicy, a ja jestem nieco młodsza.
I jeszcze jedno - dach raczej nie jest drewniany... Wewnątrz, owszem, wyłożony drewnianą boazerią, ale generalnie drewniany nie jest.

# Piaski

23.03.2016 14:36

To prawda. Ja mam 43 lata a pamiętam plac budowy.

# Księżycowy

23.03.2016 17:02

Budowa kościoła a właściwie przygotowania, pozwolenia, trwała bardzo, bardzo długo , oczywiście z powodu ,,przychylności " ówczesnych władz ....
Jednak dach jest prawdziwym majstersztykiem i mógł być zbudowany jedynie z bardzo długich krokwi drewnianych, ponieważ żaden inny materiał (żelbeton,beton) nie mógłby wytrzymać takiego obciążenia,
przy tak dużej powierzchni nawet ażurowego dachu.
Jest to niewątpliwie ciekawa budowla epoki modernizmu i powinna być chroniona jako dziedzictwo kulturowe, ale czy to już jest zabytek ?

REKLAMA

# ags

24.03.2016 08:49

Od 1980 roku minęło 36 lat, a nie 46.

# Jarek Z

24.03.2016 16:06

Pan redaktor Dominik jak zwykle nie zna Bielan i jest nieprzygotowany do tematu. Dla pana informacji, najwyższymi budynkami na Starych Bielanach są: trójkątny wieżowiec na Serku Bielańskim, tzw. wieża przy pływalni AWF oraz budynek mieszkalny na rogu ulic Kasprowicza i Al. Zjednoczenia.

# indygo

24.03.2016 22:25

Panie Jarku Z, to Pan jest nieprzygotowany do tematu, wg MSI wieżowiec na Serku jest na Słodowcu, a wieża przy pływalni AWF na terenie Lasu Bielańskiego. Jedynie ostatni budynek jest oficjalnie na terenie Starych Bielan.

REKLAMA

# autor autor

24.03.2016 23:26

@Jarek Z
..."jest zdecydowanie najwyższym budynkiem na STARYCH BIELANACH"...

# tezeusz

28.03.2016 17:02

Myślę, że nie wiek budowli jest istotny, lecz jej forma. I nie powinno być ważne, czy ma 36 lat czy 46. Do starego kościoła mieszczącego się rzeczywiście w drewnianym baraku zacząłem chodzić chyba w 1965 roku. Już wówczas teren obecnego kościoła był ogrodzony i znajdowały się tam spore ilości materiałów budowlanych.
Natomiast uważam, że obecna budowla powinna być chroniona bo jest po prostu ładna, chociaż nie ukrywam iż w momencie gdy powstała, nie bardzo mi pasowała do otoczenia :). To w ogóle dla mnie piękne miejsce w naszym mieście. I dobrze, że nie można w nie ingerować.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA