REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# heh

23.04.2021 13:42

Ojej, redakcja znów ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Już spieszę z pomocą. Jak sami cytujecie, "przekroczenia norm hałasu występują lokalnie". To znaczy - uwaga, skupiamy się - że występują. Czyli nie można powiedzieć, że "problemu nie ma".
Bardzo zabawne jest też zwracanie uwagi, że Bemowo i Bielany mają 257 tysięcy mieszkańców, a skarg wpłynęło tylko 198. To co, od dziś zajmujemy się tylko problemami, które dotyczą ponad połowy mieszkańców dzielnicy? Jednej czwartej? Jednej szóstej? To naturalne, że lotnisko najbardziej dokucza tym, którzy mieszkają najbliżej - i to oni się skarżą. Jeśli dzielnica dopuściła tam zabudowę mieszkaniową, to dzielnica ma też psi obowiązek zapewnić ludziom normalne warunki do życia.
A już pierwszy po wytłuszczeniu akapit to normalnie wzorzec jakościowego, bezstronnego dziennikarstwa, brawo.

# PuchatekKuba

23.04.2021 13:54

Prokuratura weszła do Centrum Usług Logistycznych i nagle dziś ...szkółki latania nie latają. Cisza jak makiem zasiał. Raz na jakiś czas przeleci helikopter LPRu ale one nie przeszkadzają.

# lol

23.04.2021 14:25

#heh napisał(a) 23.04.2021 13:42
To co, od dziś zajmujemy się tylko problemami, które dotyczą ponad połowy mieszkańców dzielnicy? Jednej czwartej? Jednej szóstej?
Nieśmiało proponuję, żeby samorząd zaczął zajmować się rozwiązywaniem problemów, które leżą w jego kompetencjach: budową ulic, chodników, dróg rowerowych, sprzątaniem, urządzaniem zieleni. Walka z lotniskiem i prywatnymi firmami nie należy do zadań samorządu.

REKLAMA

# głowadogóry

23.04.2021 14:57

lepkie łapki developerów od lotniska z daleka,
jedyny dokuczliwy hałas z floty powietrznej powodują śmigłowce LPR (czasami potrafią jeden za drugim 2-3) ale to potężne maszyny, a awionetki nieznaczne burczenie a i tak je zagłusza przejeżdżający co kilka minut tramwaj torowiskiem Powstańców Śląskich
Co z hałasem pochodzącym od organizowanych imprez motoryzacyjnych, to jest uciążliwość dopiero, gdy np przez dwa dni z rzędu odbywa się palenie gumy, czy wyścigi, zasięg hałasu sięga o wiele dalej, wtedy lepiej się wyprowadzić na ten czas
Hałasu się nie pozbędziemy z lotniska gdyż w strefę lotniska wejdzie planowana S7 (miejmy nadzieje, że realizacja nie dojdzie do skutku)
Bardziej proponowałbym się zająć problemem górki śmieciowej na Radiowie jeśli chodzi o okolice Bemowa/ Bielan/Babic - to zagrożenie ekologiczne dla środowiska
mieszkam w pierwszym rzędzie budynków od lotniska więc wiem co piszę na podstawie własnych obserwacji jeśli chodzi o uciążliwość i źródła hałasu
Ciekawe czy aktywiści z cytowanego stowarzyszenia zajmują się przelotami rejsowych Boenigów bezpośrednio nad głowami mieszkańców np Jelonek, które jest częścią Bemowa, no tak, ale tam już nie maja chyba zbytnio interesów do ulokowania
pozdrawiam

# Celina

23.04.2021 15:56

O tak,jak zwykle jedyny halas generują śmigłowce LPR! Ich przelotów jest kilka max kilkanaście razy dziennie. Ale awionetki,stare Cesny, jakieś antyki ciągnące szybowce, których huk przebija okna,sciany i podłogi i które lataja po 2,3 na raz co trzy minuty to już sam urok i zaleta dzielnicy. I to nieważne czy niedzielę, dzień powszedni, 11 listopada czy 15 sierpnia, od świtu do nocy.Mo ale cóż, zawsze można się na wieś wyprowadzić, sluchac ryczenia krów i piania kogutów, jak życie pod poligonem w środku stolicy nie pasuje.

# fik87

23.04.2021 16:14

Wielcy obrońcy hałasu z lotniska, już wkrótce GDDiKA zacznie budowę trasy S7. W połowie lotniska , na obecnym pasie startowym będzie węzeł "Maczka" na wiaduktach. Szkółki latania i loty widokowe muszą się wynieść poza Warszawę. Helikoptery LPR i Policji nie potrzebują pasa startowego.

REKLAMA

# g%u0142owadogóry

23.04.2021 16:51

tak wiemy o węźle lecz nie będzie on na wiaduktach, na wiaduktach to będzie szła trasa za blokami za kwitnącą bodajże przy fortach, tuż przed lotniskiem patrząc od strony Łomianek, ale nie wspomina się o zawieszeniu działalności lotniska ani słowa, więc czy się wyprowadzą (nie wyniosą) nie wiemy tego
a tak najlepiej jakby jednocześnie krowy/ koguty/ samoloty/ helikoptery zaryczały w całej Warszawie byłoby po równo, a tak to jedni mają S8, inni S7, inni lotnisko, inii smrodek

# KERio

23.04.2021 18:11

Jezeli ci aktywisci i ludzie od skarg nie sa od deweloperow lub Trzaska - ktory jak wiadomo wszedzie weszy biznes z deweloperami, to zwracam uwage mieszkancom, ze gdyby doszlo do zamkniecia lotniska na jego miejscu powstana osiedla mieszkaniowe. Nie bedziecie mieli z okien pieknego widoku na puste pola, tylko
na balkony, i korki w uliczkach osiedlowych.
Wiekszosc zycia mieszkalem na Bemowie. Uwielbiam te dzielnice za przestrzen. Nie znam innej po tej stronie Wisly z tak rzadka zabudowa. Dlatego nie potrafie zrozumiec ze komukolwiek poza deweloperami moze przeszkadzac lotnisko sportowe...

# BeMózg

23.04.2021 18:42

Całe to marudzenie jest nieuzasadnione, ponieważ lotnisko na Bemowie nie ma przyszłości. Powodów jest wiele, a najważniejsze z nich są następujące:
1) Lotnisko jest i będzie uciążliwe dla coraz większej liczby ludzi, ponieważ w jego otoczeniu pojawia się i pojawiać się będzie kolejna zabudowa mieszkaniowa.
2) Z istnieniem lotniska wiąże się nieusuwalna uciążliwość akustyczna oraz potencjalne niebezpieczeństwo upadku statku powietrznego na zamieszkałe przez ludzi budynki i tereny lub na ulice.
3) Na wschodnim krańcu pasa startowego będzie wybudowana droga ekspresowa S7 oraz węzeł drogowy na jej przecięciu z przedłużeniem ulicy Maczka. Obecność tej nowej infrastruktury komunikacyjnej w znacznym stopniu ograniczy możliwości operacyjne lotniska.
4) W połowie pasa startowego będzie wybudowana przecinająca go ulica, będąca połączeniem Trasy Mostu Północnego z ulicą Lazurową. Ewentualne umieszczenie jej w tunelu pod lotniskiem byłoby trudne technicznie i nieuzasadnione ekonomicznie, z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych w tym rejonie oraz znaczną długość (prawie 1 km) takiego tunelu.
5) Zagrożenie dla bezpiecznego prowadzenia operacji lotniczych stanowi wciąż góra śmieciowa na Radiowie, której zapewne nigdy nie uda się całkowicie zlikwidować.
Niemniej jednak ewentualna likwidacja lotniska nie jest sprawą prostą i możliwą do szybkiego wykonania, z kilku podstawowych powodów:
1) W okolicy Warszawy nie przewidziano rezerwy terenu pod budowę nowego lotniska, które miałoby zastąpić lotnisko z Bemowa. Czyli obecnie nie ma dokąd przenieść lotniska, a całkiem zlikwidować go nie można z uwagi na spełniane przez nie istotne funkcje, przede wszystkim w zakresie ratownictwa.
2) Działalności prowadzonej przez lotnisko bemowskie nie można przenieść na Okęcie, ponieważ tamto lotnisko obsługuje ruch lotniczy o całkiem innych parametrach. Pyrkające kukuruźniki szkółek lotniczych szwendające się po Okęciu stwarzałyby podobne niebezpieczeństwo jak Komarek nauki jazdy wlokący się po autostradzie.
3) Większości działalności prowadzonych przez lotnisko bemowskie nie można przenieść na istniejące, bardziej odległe lotniska, bo jest ono niezbędne w bliskości stolicy.
Ponadto ewentualna likwidacja lotniska doprowadziłaby do powstania nowych problemów i zagrożeń:
1) Najistotniejszym byłby szalony nacisk środowisk inwestorskich, chcących zlokalizować na terenie lotniska intensywną zabudowę mieszkaniową, co doprowadziłoby do ograniczenia lub wręcz zlikwidowania klina napowietrzającego, pozwalającego na docieranie do Warszawy powietrza znad Puszczy Kampinoskiej.
2) Pojawienie się na terenie lotniska dzielnicy mieszkaniowej zaludnionej przez kilkadziesiąt tysięcy kolejnych mieszkańców zwiększyłoby trudności komunikacyjne w tej części miasta. Jest to tym bardziej istotne, że nie ma i nie planuje się budowy linii szybkiej komunikacji publicznej (przede wszystkim metra), które łączyłyby ją ze śródmieściem stolicy.
Więcej nie chce mi się pisać.

REKLAMA

# Panjan

23.04.2021 19:11

Generalnie jestem za pozostawieniem lotniska. Jednak trzeba je ucywilizować. Bezczelność niektórych użytkowników jest powalająca a niestety zarząd lotniska nic sobie z łamania prawa nie robi. Przykład tory nalotowe wykluczają jakiekolwiek loty samolotów cywilnych na osiedlem Boernerowo (na marginesie, powstałym długo przed wybudowaniem lotniska). Tymczasem każdego dnia nad Boernerowem przelatuje kilkanaście samolotów. Dodam lata bardzo nisko, co jest i głośne i niebezpieczne. Władze i nadzór lotnictwa cywilnego oraz kierownictwo lotniska ma to jednak w d...

# motylek35

23.04.2021 20:33

Ciche Niebo nad Warszawą Czy jesteście opłacani przez dewelopera, który próbuje wmówić mieszkańcom Warszawy że lotnisko Bemowo to "zło wcielone" i który próbuje w ten sposób doprowadzić do zabudowy tamtego terenu?! #stopdeweloperom #stopdewastacji

# Rex

23.04.2021 22:51

Wara od lotniska! Sto razy wolę awionetki od kolejnych szkaradnych osiedli! A mieszkam na Osmańczyka. Latają mi nad balkonem i świetnie!

REKLAMA

# nietoperek

24.04.2021 00:41

Czy samoloty nadlatujące nad osiedla poza wyznaczony obszar robią to w celu:
a) zaimponowania komuś (nie ważne, że szkodzę opiniom innym latającym)
b) na złość protestującym (nie ważne, że pogarszam sytuację)
c) bo lubię - niebo jest moje i mogę robić co chcę ...
Nie jestem związany z deweloperami ani nie przeszkadzają mi samoloty - pytam z ciekawości ...

# ciekawski

24.04.2021 08:00

Ale jaja. Wszczęli śledztwo bo jakimś aktywistom hałas przeszkadza. No czysta warszaffka jak nic. PRL w czystej postaci.
Jakiś geniusz napisał:

To co, od dziś zajmujemy się tylko problemami, które dotyczą ponad połowy mieszkańców dzielnicy? Jednej czwartej? Jednej szóstej?

Ja to bym proponował, zgodnie z Peerelowskim zasadom, by państwo, miasto zadbało o potrzeby i rozwiązanie problemów każdej jednostki. Niech urzędnicy dbają o szczęście każdego mieszkańca i zapewnią mu ciszę i spokój.
Kiedy już ten cyrk się skończy i zlikwidują wam to lotnisko, albo zakażą na nim lotu, czym zajamie się organizacja cichego nieba (kto to w ogóle wymyślił)? Może będą zajmować się sprzątaniem psich kup. Wtedy zostaną powołani biegli, którzy będą orzekać kto jest winny temu bałaganowi.
Czyste jaja. Co się z wami porobiło ludzie...
Mi to zawsze powtarzano - nie podoba się? To się wyprowadź...

# bemowianka od dziecka

24.04.2021 09:42

Częstotliwość lotów a także driftowanie w Atutomobilklubie bardzo przeszkadzają okolicznym mieszkańcom. Jest ogromna różnica między dziś a 10 lat temu.

REKLAMA

# bemowianka od dziecka

24.04.2021 10:00

Dla tych co chcą wiedzieć gdzie ta straszna trasa będzie przechodzić i jak ma to na prawdę wyglądać, bo mity tu panują oj zapraszam na strony GDDKiA i SISKOM.
Poza tym że tej trasy zwyczajnie w tym miejscu nie będzie. Choć przyznam że ja to bym juz chciała żeby była albo jej nie było.

# Fantazy

24.04.2021 11:19

Wara od lotniska, było pierwsze,won na wieś, widziały gały co brały...Taaak.Kiedys operacji lotniczych było miesięcznie tyle co teraz dziennie. Co zrobiło lotnisko żeby osiągnąć jakiś kompromis z mieszkańcami? Wycofano najgłośniejsze maszyny?Zakazano lub chociaż ograniczono loty wieczorami i w weekendy, żeby ludzie odpoczęli?A gdzie, latamy kiedy i gdzie chcemy a reszta niech się wali. Co zrobili aktywisci przez niemal dekadę?Wywalczyli decyzję o ograniczeniu lotów do 100 dziennie!To za mało?A i tak nie weszła w życie. Jakbym ja grał na trąbie lub hodował 44 koty czy latał goły po klatce to sąsiedzi siedzieli by potulnie, bo ja pierwszy tu mieszkałem?

# Marino

24.04.2021 11:31

Wszystko układa się w całość. Zablokować rozwój Modlina żeby wygonić stamtąd loty komercyjne i mieć gdzie szkółki wyrzucić a na Bemowie bloki postawią. Dla wybranych pewnie będą ogromne zniżki jak to miało miejsce na fortach Bema.

REKLAMA

# Tru

24.04.2021 13:39

Problemem nie jest lotnisko, ale komercja wpuszczona tam przez MSWiA. Brak jakichkolwiek limitów w ilości starych, wyjących trupów nad Warszawą jest na rękę milicjantom z Centrum Usług Logistycznych oraz ich kolegom ze szkółek. Wyciskają z państwowego lotniska ile tylko się da, generując jednocześnie po 100 przelotów nad domem w ciągu godziny, wyjące Cessny co 30 sekund nad głową. Co robi niegdyś skorumpowany Urząd Lotnictwa Cywilnego w tej sprawie? Największa patologia lotnictwa cywilnego w Europie, nad która nikt nie panuje, bojąc się smutnych panów z MSWiA. W jakim europejskim mieście tej rangi władze zezwoliłyby na kręcenie kółeczek od rana do wieczora, starymi gruchotami, których zagęszczenie na kręgu zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców? Szemrane towarzystwo lobbystów przemysłu szkoleniowego nad Warszawą jeszcze wciska kit ludziom o rzekomym przejęciu PAŃSTWOWEGO lotniska przez dewelopera, od kilku lat ta sama śpiewka, przy jednoczesnym dokładaniu gruchotów na krąg i zbijaniu forsy. Straszą deweloperem a sami młócą co pół minuty nad rezerwatem Łosiowe Błota. Przy samym kręgu znajduje się stacja paliwowa w Mościskach, kto poniesie odpowiedzialność, jeśli któryś gruchot tam spadnie? Gołym okiem widać wyjące co kilkadziesiąt sekund rzęchy, tymczasem na radarze jedynie 2, 3 samoloty, tak się maskuje faktyczną ilość wyjących kosiarek poprzez wyłączenie transponderów. Całe dwa urządzenia mierzące hałas zainstalowane zostały pod kręgiem, ale oczywiście normy spełnione. Włącznie transpondery i dorzućcie mierniki hałasu, pokażcie realną skalę tej patologii. Całe towarzystwo powinno zostać prześwietlone od strony rozliczeń pomiędzy szkółkami a CUL'em, a milicjanci powinni ponieść konsekwencje swoich czynów, przy jednoczesnym pożegnaniu lotów szkoleniowo komercyjnych.

# Krzycho

24.04.2021 13:58

Mieszkam na Chomiczówce przy Brązowniczej od 1982 roku. Nie miałem i nie mam problemu z lotniskiem. To deweloperzy mieszkaniowi, przyjaciele prezesa WSBM, chcieliby zlikwidować lotnisko i nastawiać kolejne ohydne osiedla, przy okazji betonując i niszcząc zieleń. Lotnisko i jego otoczenie to kawał płuc dla miasta. Urzędasy, świeżo przybyli z ojcowizn do Warszawy mają to gdzieś.

# Tru

24.04.2021 14:32

W ciepły, słoneczny dzień zapraszamy wszystkich piewców bajeczki o nadchodzącym deweloperze pod krąg szkoleniowy, by przy akompaniamencie wirujących co 30 sekund kosiarek wygłosili swoje teorie. Zapraszamy także byłego dyrektora Centrum Usług Logistycznych Warszawa Babice, pana Andrzeja Kropiwca, którego koledzy milicjanci nie byli w stanie podać dziennikarce TVN24 konkretnej liczby operacji lotniczych. Miło byłoby usłyszeć pod kręgiem szkoleniowym także kolejnego sympatyka lotów szkoleniowych, pana Macieja Laska, który w swojej obronie lotniska zapomniał nawiązać do najważniejszego problemu - liczby wyjących samolotów na kręgu. Na tle wirujących co kilkadziesiąt sekund Cessn mógłby pan podać chociaż jeden podobny taki przypadek z Europy, chętnie się wspólnie pośmiejemy, naprawdę.

REKLAMA

# Szarik

24.04.2021 17:35

Tru-w samo sedno! Nie zadne kliny napowierzajace czy stopdewoleperce ale brudne interesy szajki lotniskowej.

# Marek_W

24.04.2021 22:04

A ja jestem z Osikowej z Chomiczówki i podobnie jak sąsiedzi uważam że może pozostać LPR i mogą zostać szybowce które od pewnego czasu startują dzięki wyciągarce...reszta powinna się wynieść za Warszawę, za chwilę będziemy tu mieć węzeł Maczka na lotnisku i hałas będzie dużo większy!
Lotnisko powinno zostać tylko dla szybowców i LPR choć należałoby dopilnować pilotów helikopterów LPR żeby przestali kołować nisko nad blokami co regularnie robią mając inne korytarze podejścia ale nic sobie z tego nie robią! Reszta terenu powinna pozostać jako klin napowietrzający dla Warszawy

# MarcinWola

25.04.2021 19:49

TAK TAK AKTYWISCI RAMIE W RAMIE Z DEWELOPERAMI. NIE BEDZIE LOTNISKA I TETENIW ZIELONYCH BEDA BLOKI TYLKO BLOKI TYLE HEKTAROW DO ZABUDOWY W MIESCIE.

REKLAMA

# SKATOWANA HAŁASEM

25.04.2021 20:57

Każdy, kto chce się wypowiedzieć na temat hałasu czy jego braku, uciążliwości czy nie proszony jest przeze mnie o pomieszkanie tydzień koło lotniska. Inaczej nie ma prawa się wypowiadać. Katowanie hałasem jest w dzień i w nocy. Nie wystarczają zatyczki do uszu, słuchawki. Nie można otworzyć okna ani wyjść spokojnie na spacer. Czy to autor tekstu jest w stanie zrozumieć??? Piloci nie przestrzegają przepisów, a dodatkowo policja zrobiła sobie poligon z helikopterami. Smród, hałas i infra dżwięki, bo kilka osób musi sobie polatać dla przyjemności mimo, że cierpią trzy dzielnice i mamy smog w Warszawie.
Myślę, że 200 skarg to bardzo dużo, a byłoby znacznie więcej, gdybyśmy wierzyli, że coś się da zrobić z bandą sadystów. I przestańcie w końcu z tym deweloperem. Hałas jest potworny. Poza tym miasto to miejsce do mieszkania, a nie do latania. Wolę domy dla ludzi niż sadystów mających gdzieś innych.

# lideksynubeka

26.04.2021 16:04

Może trzeba zbudować strefę relaksu z palet?

# Ernie

26.04.2021 16:37

#Fantazy napisał(a) 24.04.2021 11:19
Wara od lotniska, było pierwsze,won na wieś, widziały gały co brały...Taaak.Kiedys operacji lotniczych było miesięcznie tyle co teraz dziennie. Co zrobiło lotnisko żeby osiągnąć jakiś kompromis z mieszkańcami? Wycofano najgłośniejsze maszyny?Zakazano lub chociaż ograniczono loty wieczorami i w weekendy, żeby ludzie odpoczęli?A gdzie, latamy kiedy i gdzie chcemy a reszta niech się wali. Co zrobili aktywisci przez niemal dekadę?Wywalczyli decyzję o ograniczeniu lotów do 100 dziennie!To za mało?A i tak nie weszła w życie. Jakbym ja grał na trąbie lub hodował 44 koty czy latał goły po klatce to sąsiedzi siedzieli by potulnie, bo ja pierwszy tu mieszkałem?

Synku, protestują ludzie z Żoliborza i Bielan, bo panowie lotniki im latają po 500, nie 100, razy nad domami w kółko. Nie ludzie z okolic lotniska, którzy akurat mają cicho, BO SAMI TO SOBIE WYWALCZYLI - zmianę trasy kręgu. Poczytaj zamiast się pienic.

REKLAMA

# Nkte

26.04.2021 18:55

Nie ma czegoś takiego jak o zgrozo "awionetka"!!! nie ma takiego słowa. Samoloty rozróżnia się na małe oraz duże a te są samolotami małymi. Z co do artykułu, mieszkam na Bemowie od urodzenia i nie przeszkada mi obecność samolotów na niebie ani nikomu kogo znam. Trzeba było pomyśleć jak słoiki wprowadzali sie do tańszych mieszkań na Bemowie. Debilna garstka aktywistów. Zamieszkajcie sobie w lesie ale pewnie i pierdzenie dzików będzie wam przeszkadzac.. masakra

# Lotnik Bemowo

26.04.2021 19:19

Precz z cichym niebem!!! Niech żyje warkot samolotów!!!

# aabcc

04.05.2021 17:29

#ciekawski napisał(a) 24.04.2021 08:00
Ale jaja. Wszczęli śledztwo bo jakimś aktywistom hałas przeszkadza. No czysta warszaffka jak nic. PRL w czystej postaci.
Jakiś geniusz napisał:

To co, od dziś zajmujemy się tylko problemami, które dotyczą ponad połowy mieszkańców dzielnicy? Jednej czwartej? Jednej szóstej?

Ja to bym proponował, zgodnie z Peerelowskim zasadom, by państwo, miasto zadbało o potrzeby i rozwiązanie problemów każdej jednostki. Niech urzędnicy dbają o szczęście każdego mieszkańca i zapewnią mu ciszę i spokój.
Kiedy już ten cyrk się skończy i zlikwidują wam to lotnisko, albo zakażą na nim lotu, czym zajamie się organizacja cichego nieba (kto to w ogóle wymyślił)? Może będą zajmować się sprzątaniem psich kup. Wtedy zostaną powołani biegli, którzy będą orzekać kto jest winny temu bałaganowi.
Czyste jaja. Co się z wami porobiło ludzie...
Mi to zawsze powtarzano - nie podoba się? To się wyprowadź...
To nie aktywiści tylko developer chciałby szybko postawić tu swoje bieda-bloki z gipsakartonu.

REKLAMA

# Bumperzone

08.05.2021 07:51

Przeciez trasa s7 nie tknie pasa ;-) cala orka odbedzie sie na obecnym drifttracku i ROD Bemowo....zatem bedzie tylko ciasniej i glosniej ;-) no i moze wiecej spalin....
A juz najwieksza aberacja to planowane wjazdy/zjazdy na s7 z maczka i zachodzacego slonca :-)) ...no ale tak to jest jak chce sie zrobic z wylotowki troche ekspresowki i drogi miejskiej ;-) bedzie tylko wiecej korkow na bemowie ;-)

# xio

13.05.2021 16:37

Uszko temu misiu odpadło? Słyszą helikoptery LPR a nie słyszą maszyn lecących na Okęcie? Czy jeśli ktoś kupuje mieszkanie przy trasie S8,S7,S2 czy moście Poniatowskiego to ma czelność żądać likwidacji ekspresówek lub mostu bo mu spać nie daje hałas? Czy to nie jest tak z tymi aktywistami że są sponsorowani przez dewelopera lub przezesa spółdzielni jak byli sponsorowani Zieloni przy blokadach budowy fabryk "bo tu były żabki i komary" a potem znikali jak dostali forsę? Czy LPR ma się wynieść z Warszawy i lądować pod Błoniem by chorych dowozić karetkami do szpitala? Ludziom chyba się klepki rozeschły całkiem. Pewnie ,że gdyby stał tam kościół i dzwony zwalałyby z łóżek o 6 rano, w południe i jeszcze parę razy w ciągu dnia to byliby ci "aktywiści" na tyle odważni by napisać do papieża petycję by zlikwidował kościół. Już to widzę .
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe