REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

CZAJKA

# Marcysia

27.10.2003 15:06

Problem ktory chcialbym poruszyc to kanalizacja rejonu ulic Zawislanskiej i Chlebowej. Wstyd by mieszkancy sasiadujacy z oczyszczalnia CZAJKA nie mieli odprowadzenia sciekow, nie wspominajac juz o gazie czy wodociagach. Czy mieszkancow Choszczowki nadal bedzie sie traktowac jako tych drugiej kategorii. POZDRAWIAM

# Gonzo

27.10.2003 17:33

Brawo Marcysia, mi dokładnie o to samo chodzi. Wstyd, poprostu wstyd !!! A czy słyszałaś, że są plany podłączenia Żoliborza do Czajek. DOpiero byłby wstyd, jakby Żoliborz miał, a ty w dalszym ciągu nie.
A wiesz Marcysia komu ten brak kanalizacji zawdzięczasz przez te 3 kadencje ?
Zgadnij ... :)

# Kotkaa

27.10.2003 17:40

Problem Czajki już nie raz się tu pojawiał. Przed wyborami były plany budowy kanalizacji Białołęki Dw. i CHoszczówki (innych osiedli pewnie też), ale ze względu na koszty budowy obiecano tylko drogą w eksploatacji i niewygodną w użytkowaniu kanalizację ciśnieniową bodajże (w odróżnieniu od grawitacyjnej). Oznacza to np., że jeśli ktoś wybuduje dom PO podłączeniu ulicy do kanalizacji będzie musiał budowac sobie szambo.
Wybory już dawno się odbyły, a kanalizacji żadnej ciągle nie ma. I czajka ciągle tak samo śmierdzi, choc kolejną kadencję obiecuje się jej uszczelnienie.
Hi, hi, hi, założycie się, że Kobiałkę niedługo skanalizują?

REKLAMA

# Irena

27.10.2003 18:03

W związku z tym mam pytanie:
Jeżeli urzednicy podejmą decyzję o zkanalizowaniu to co z tymi co zainwestowali w oczyszczalnie przydomowe
(koszt około 8000zł - w moim przypadku)?

# ivo

27.10.2003 18:40

Wot przykrość !

# antysmok

27.10.2003 21:26

Pusz i kozłowski załatwiliby wam kanalizację, a tak macie...

REKLAMA

# iwona

27.10.2003 21:36

Irena przeciez nie ma obowiazku podlaczania sie do kanalizacji ani do wodociągu, a tak naprawde to tzw. oczyszczalnie przydomowe to rozprowadzanie fekalii drenami do studni sasiada bo malo kto wsypuje odpowiednie preparaty do szamb aby rozkladac zawartosc zreszta to nie dziala dezynfekujaco moi sasiedzi maja takie oczyszcalnie w zwiazku z tym ja moge korzystac tylko z wody oligocenskiej a mycie i pranie w przegotowanej studziennej, koszmar! A co oni piją? , jakosc wody i jej stan sanitarny zmienia sie stale dlatego nie przekonuja mnie zachwyty nad wlasnym ujeciem wody,

# Marcysia

28.10.2003 07:43

Przepraszam ,nie po to wywaliłam niemałą kasę,
by ktoś zarzucał mi to co powyżej. Po roku badania wody gruntowej są ok.
Badania wykanałam na własne życzenie i za własne pieniądze.

# Gonzo

28.10.2003 09:23

Marcysia, komu ta gadka ?
"...badania wykanałam na własne życzenie i za własne pieniądze".
Nie obraź się, ale zgodnie z Prawem budowlanym badania te sa konieczne, nawet okresowe, ażeby uzyskać pozwolenie z gminy na wykonanie takiego wynalazku, a potem przedłużać sobie korzystanie z niego. Jeśli robiłaś to wszystko oficjalnie, składając wszystkie potrzebne dokumenty do urzędu to wiesz o tym :)
A jeśli na lipę, to po co ci ta oczyszczalnia ? Na drogowej u Gierka kupiłaś?
Jeśli naprawdę blisko czajek mieszkasz, to kup se pompkę zanurzeniową u ruskich, rury kawałek i pykaj to na czajki i tyle, Panu kaziowi raz w miechu flaszkę postawisz i oko na fakt przymknie i tyle :)

REKLAMA

# Gonzo

29.10.2003 10:52

Marcysia nam zamarła ?
Szambo ją zalało, czy cóś ?
:)

# kulturka

29.10.2003 11:29

Kulturka

# IRENA

29.10.2003 11:30

Gonzo podaj szczegóły odbioru i eksploatacji oczyszczalni przydomowych.

REKLAMA

# Gonzo

29.10.2003 19:48

Prawo budowlane
Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
3)budowli - należy przez to rozumieć każdy obiekt budowlany nie będący budynkiem lub obiektem małej architektury, jak: lotniska, drogi, linie kolejowe, mosty, estakady, tunele, sieci techniczne, wolno stojące maszty antenowe, wolno stojące trwale związane z gruntem urządzenia reklamowe, budowle ziemne, obronne (fortyfikacje), ochronne, hydrotechniczne, zbiorniki, wolno stojące instalacje przemysłowe lub urządzenia techniczne, oczyszczalnie ścieków, składowiska odpadów, stacje uzdatniania wody, konstrukcje oporowe, nadziemne i podziemne przejścia dla pieszych, sieci uzbrojenia terenu, budowle sportowe, cmentarze, pomniki, a także części budowlane urządzeń technicznych (kotłów, pieców przemysłowych i innych urządzeń) oraz fundamenty pod maszyny i urządzenia, jako odrębne pod względem technicznym części przedmiotów składających się na całość użytkową,
9)urządzeniach budowlanych - należy przez to rozumieć urządzenia techniczne związane z obiektem budowlanym, zapewniające możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, jak przyłącza i urządzenia instalacyjne, w tym służące oczyszczaniu lub gromadzeniu ścieków, a także przejazdy, ogrodzenia, place postojowe i place pod śmietniki,
Art. 29. (73) 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
3)indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę,
NOWE PRAWO BUDOWLANE :(
Zdaje się, że trochę się zmieniło, moja wiedza była oparta na starym, teraz zdaje się, że już nie obowiązują rozporządzenia wykonawcze, które wtedy obowiązywały. Nie chce mi się szukać, bo tego, o którym myślałem, już nie ma !
Jak masz czas, proponuję pogrzebać w Prawie budowlanym i rozporządzeniach wykonawczych do niego, choć nie wiem, czy napewno już wszystkie zostały wydane - może są tam puste delegacje.
Pozdrawiam i miłej lektury :)
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break