REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

BUDOWA MOSTU + LINIA TRAMWAJOWA

# kicek

17.08.2004 10:01

Co sądzicie o tych ciekawych planach budowy mostu tarchomińskiego i lini tramwajowej
miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2231259.html

# gosc2

17.08.2004 12:37

juz nie wiadomo e co wierzyc jesli chodzi o zeczy ktore wypisują o białołęce. swiatowida tez miała być dociągnieta to modlinskiej jeszcze w tym roku i co???

# gosc

17.08.2004 13:34

Pomysł przedłużenia Światowida był akurat idiotyczny.
Przy okazji tej inwestycji to dopiero by została uszkodzona ta resztka przyrody, którą dysponujemy, most to pikuś.

REKLAMA

# gosc2

17.08.2004 16:24

ja akurat mam nadzieje ze ten "idiotyczny" pomysł dojdzie do skutku. chyba nie wiesz, którędy ma przebiegać projektowana ulica, jesli mówisz o jakiejs ochronie przyrody.

# gosc

17.08.2004 21:13

Przedłużenie Światowida wytnie kawałki lasu, które są po drodze (droga na 2 pasy w obu kierunkach wymaga poszerzenia obecnej ścieżki). Dotknie to także fragment "w lewo", w kierunku Odkrytej (tam jest planowane połączenie sieci drogowej)
A dlaczego w lesie przestaną ćwierka ptaki? Bowiem wzdłuż lasu będzie pędziła sciana ołowiu podwiewana czterem kółkami, które tak kochamy.

# gosc2

17.08.2004 22:07

planowana droga ma przebiegać wzdłóż ścieżki, wokół której lasów nie ma. Prawdą jest, że jest tam mała "wysepka" leśna, ale droga ominie ją łukiem. natomiast nie zbliży sie ani nadto do szkoły na Leśnej Polanki, ani tym bardziej do lasu przy szkole na tzw skarpie nowodworskiej. Takwiec tak czy siak las pozostanie.A swoją drogą mówiąc o ochronie przyrody na na białołęce warto opierać sie na faktach i mysleć nieco bardziej racjonalnie, gdyż mozna oczywiscie nic wiecej juz nie budować i pozostawić niezwykle "atrakcyjne przyrodniczo" pola a raczej nieużytki ale podchodzi to nieco pod "ekologiczną paranoje". Przyroda także powinna służyć człowiekowi a las który znajduje sie przy ulicy Leśnej Polanki od kilku lat stanowi duze wysypisko smieci i miejsce spotkań amatorów tanich trunków.

REKLAMA

# gosc

17.08.2004 23:51

Las przy lesnej polanki jest w miare czysty, robiona jest tam wycinka i widac, ze ktos sie nim opiekuje - smieci tez jakos znikaja, pomimo sporadycznych przypadkow menelostwa.
BTW,drogi gosciu2, don't worry - opinie na tym forum sa bez znaczenia dla Wladzy, ktora wie lepiej i zrobi co bedzie chciala, gdy tylko bedzie na to kasa

# Yogi

18.08.2004 08:10

Myślę,że szacunek dla przyrody nie może przesłaniać inwestycji przeobrażających naszą ciągle wieś w miasto. Tam, gdzie dziś jest centrum miasta kiedyś też żyły dzikie zwierzęta - to koszt cywilizacji. Ja mieszkam na Dabrówce Wislanej i nie chcę aby milośnicy ptaków zmuszali mnie do jazdy polnymi drogami ( vide Sprawna - jedyne połączenie z kaplicą i ...). Ponadto dobre połączenia komunikacji zbiorowej to mniej samochodów w ruchu, da to efekt pozytwny ekologicznie.

# marcysia

18.08.2004 09:54

Wy o ekologi a na Zawiślańskiej 19 dalej wylewają ścieki na drogę. Kumoterstwo straży miejskiej, urzędników z wydziału ochrony środowiska naszej gminy no i oczywiście administratora który na tę okoliczność w miarę szybko usunie ten post.

REKLAMA

# gosc

20.08.2004 10:15

Wróćmy jednak do tematu.
Dzisiaj rano w RDC dowiedziałem się, że Warszawa zgłosiła tylko DWA projekty infrastrukturalne dotyczące poprawy sieci drogowej, w celu uzyskania finansowania UE:
- do urzędu m. st. W-wy - przebudowa ronda Starzyńskiego (szykuje się koszmarny korek na 2 lata, będą tam budować wiadukt)
- do ministerstwa Infrastruktury - linia tramwajowa do Młocin
Wniosek na most zawiera rażące błędy (urzędnicy Kaczyńskiego nie potrafili wpisać poprawnych wartości na formularzach, niepiśmienni?) i istnieje możliwość, że zostanie uwalony w komisjach europejskich!!!
I tyle by było na temat mostu.
Dalej kochacie tego bufona Kaczyńskiego, który na w dupie Warszawę - to nie jego miasto w końcu - traktując swoją prezydenturę jako "skocznię" na wybory na prezydenta kraju?

# mostowy

24.08.2004 22:35

Most będzie budowany z pieniędzy miejskich a nie unijnych, nie ma żadnego wniosku o unijną kasę na most. Nie wiem skąd masz taką informację bufonie gosciu?
Obietnice Kaczor realizuje. Miało być Muzeum Powstania i jest Muzeum Powstania i tak będzie z mostem.

# gosc

24.08.2004 23:51

Mostowy, idź juz lepiej spać albo naucz się czytać.
Wniosek jest na linię tramwajową do Młocin, co stanowi cześć inwestycji most Pn - po co nam mosty bez dróg dojazdowych?
(a daleko szukać, są takie mosty w Warszawie, prawie puste, bo dojechać do nich nie sposób).
Na razie kaczor wg mnie dużo gada, a jego urzedasy nie potrafią wpisać poprawnych liczb w kratki formularza unijnego, taka jest prawda.
PS. Most budowany z pieniedzy miejskich to bajka na 15 lat i kolejną aferę mostową.

REKLAMA

# CC

25.08.2004 08:57

Witam, witam tak ... o lasek "ktoś" dba , śmieci same się sprzatają, no proszę okolica cudów. DZIELNICA, DZIELNICA dba o zieleń na terenie Białołęki Sznowni Państwo. Cały czas mnie zastanawia również dlaczego panuje powszechne przekonanie, że Białołeka powinna nadal zostać wsią? Nikogo nie dziwi, że na Marszałkowskiej ptaki mniej spiewają niż w Kampinosie. Białołęka jest dzielnicą Warszawy - stolicy sredniej wielkości kraju europejskiego i wsią przestała być dawno. W przypadku Białołęki zresztą mamy przecież nieuregulowane brzegi rzeki, miejsca lęgowe, kolonie orłów itp. Nie jest żle. A'propos Kaczora. No sypnął nagle kasą dla Białołeki , tylko w ratuszu nie pomyśleli biedaki, że kazda inwestycja wiąze się z okreslonym cyklem działan (projekty, przetargi, czas realizacji itp). Trudno bedzie kasę przyznaną pod koniec sierpnia wydać sensownie przez 4 miesiące. No duże brawa.

# gość2

25.08.2004 10:22

odchodząc nieco od tematu mostu- byłem wczoraj w tym lasku, o którym pisaliśmy. tam jest teraz taki syf, jakiego jeszcze nie widziałem. a odwiedzam to miejsce od 20 lat.

# Pan Kracy

25.08.2004 12:01

No i jest syf. Dwadzieścia lat swoje robi.

REKLAMA

# gość2

25.08.2004 18:35

hehe! a tak na poważnie to swoje robi to, ze wokół lasku jest coraz więcej bloków, osiedli, a przez to i odwiedzających. no a przez to syf coraz większy. a szkoda.

# MAX.WAWA

01.10.2004 21:45

Co wy zamieszanie robicie o jakiś lasek - jazda jest jeszcze lepsza, bo zakładana linia tramwajowa iść będzie... przez bazarek. A co to oznacza - chyba wiemy. Bazar ma podpisaną do końca roku umowę o dzierżawę, może przedłużą ją o max. 2 lata, ale potem... zgliszcza, zgliszcza....
Z dzielnicy na razie nikt się o tym nie wypowiada, aby nie budzić paniki, a ludziki biedni nie wiedzą co się kraje...

# Marginalia_Filzoficzne

01.10.2004 21:53

... jedni wiedza, a drudzy nie wiedza. Ci co wiedzieli plyneli do Stanow ... Tak wiec ci co wiedza, przenosza sie na druga strone ulicy. Ale co z tego, jak ty im chcesz fura w lozka wjechac. Bo sie zagapisz, tak piszesz.... "No ludzie trzymajcie mnie bo niedługo zaparkuję w te stragany jak się oczywiście zagapię :/ " Twoje slowa ?

REKLAMA

# gosc2

02.10.2004 01:05

ale przeiceż jakoś ten tramwaj musi biec. nie da się przeprowadzic go w ten sposób aby nikomu nie przeszkadzał!

# gosc

02.10.2004 21:41

Szerokość bazarku pozwala na puszczenie nie jednej ale z 5 lini tramwajowych :-) - może po prostu go tylko nieco zawężą?
Bo bazarek fajny jest, nie dość, że daje ludziom pracę, to są tam najświeższe warzywa w okolicy.

# Rysio.ochucki

03.10.2004 00:09

No nie przesadzajmy z bazarkiem. Spokojnie zmieści się tam nie tylko jedno torowisko (ale z pięć). Przecież całego bazarku nie wytną. Sam robię tam zakupy i szkoda by było aby tak niezłe miejsce handlowe zostało zlikwidowane. Ale z drugiej strony, most i linia tramwajowa jest ważniejsza od tego bazaru. To jest jasne jak słońce na niebie.
---
Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach! Przecież na tym piachu za trzydzieści lat przebiegnie z pewnością jasna, długa, prosta, szeroka jak morze Trasa Północna! I z brzegiem zepnie drugi brzeg na którym twój ojciec biegł! La, la, la...

# Piter

03.10.2004 07:13

Nie martwmy się o bazarek. Problem rozwiąże się sam jak ZUS wprowadzi od nowego roku nowy, wyższy haracz.

# gość2

04.10.2004 15:40

szlag mnie dzisiaj trafiał jak jechałem rano do centrum! eh, kiedy będzie ten tramwaj!!!!!?????????

# gosc

05.10.2004 13:55

Nie pasuje 1.5h dojazdu do Centrum?
Kolega wspomina te słodkie czasy młodości, gdy 510 jechał 30-40 minut do Dworca?
No to piszcie do ZTM, bo tam nic nie wiedza, że my tu chcemy buspas na Modlińskiej.

# gość2

06.10.2004 00:10

myślę ze wiedzą, ale dlaczego nic nie robię? wole nie myśleć bo to juz chyba przerasta zdolności analityczne mojego "myślenia". A dlaczego trzeba czekać 3 lata (w wersji najbardziej optymistycznej - zeby nie powiedzieć nieprawdopodobnej, tego juz wogole nie pojmuję!!!!!

# gość2

06.10.2004 00:10

tzn oni nie robią a nie ja nie robię. literówka ;)

# Rysio.Ochucki

16.10.2004 08:01

Co ja sądzę o budowie??? Ja sądzę że nikt w świecie nie umi panie lepiej budować niż nasze pissuardessy miejskie... z Sopotu
Zobaczcie tylko w jakim stanie jest inwestycja Tego WC Kaczora powinno się codziennie o 7 rano wywozić na Aluzyjną i niech stąd wraca do ratusza! Może wtedy szybciej by coś zrobiono?? Bo jak na razie to nędza... nędza i nic więcej...
miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2342693.html

# aza

17.10.2004 10:51

Kaczor w ub roku byl na Aluzyjnej, wlasnie w kwestii autobusow, a dokladniej chodzilo o dodatkowy autobus, poniewaz osiedle sie zaludnia, autobusy sa obladowane. wiecie o ktorej godzinie przyjechal sprawdzic obladownie? o 11.00!!! i jeszcze byl zdziwiony, ze nie ma z kim porozmawiac o problemach tutejszych mieszkancow.
No coz, wszyscy zainteresowani byli juz w pracy, a matki mialy pore karmienia pociech.
I tak nie ma buspasa, nie ma dodatkowego autobusu, a poranna podroz do pracy to szkola przetrwania.
pzdr

# Marginalia_Filozoficzne

17.10.2004 11:05

A moze bysmy wystapili do tutejszego urzedu o zgode na manifestacje pokojowa i w poniedzialek o 7:00 ruszyli z transparentami z osiedla, przez modlinska na most. 15 do 20 tysiecy osob ( nie wszyscy przeciez wezma wolne ) w tempie 3,5 km na godzine, powoli, co 500 metrow polgodzinne czytanie z planu zagospodarowania przestrzennego , baloniki i transparenty z napisami "Zapraszamy Cie ... .... jeden na 8:00". I tak bysmy sobie szli po jezdni.
- w tym miejscu mozna napisac nazwisko Kurdupla - to to samo.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA