REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

brudne Święta

# gosc

26.03.2005 15:04

Niestety znowu władze dzielnicy zafundowały nam brudne święta wielkanocne, na trawnikach (np. wzdłuż Światowida i w okolicznych uliczkach) syf, że aż wstyd, że się mieszka w stolicy Polski. W wielu mniejszych miasteczkach w Polsce jest czyściej, niż w stolicy, która na brak pieniędzy przecież nie narzeka.
Okazuje się, że nawet na dopieszczanym przez władze Ursynowie dopiero po interwencji Gazety Wyborczej (pewnie tam mieszka jakiś redaktor...) wysprzątano park. O nas nikt nie pisał, więc brud zalega i nikogo to nie razi. A mieszkańcy dzielnicy tak do niego przywykli, że nie interweniują.
A przecież trzeba tak mało: sprzątać systematycznie ulice, a w obrębie jurysdykcji posesji prywatnych wystawiać mandaty za nie wysprzątane otoczenie. Szkoda, że nasi urzędnicy w wystawnym urzędzie gminnym wolą pierdzieć w stołki zamiast zająć się tym skandalem. Ta sytuacja zdarza się co roku i jedynie, gdy prasa poruszy ten temat (bodajże 2 lata temu niezłe fotki z Białołęku zamieścił SuperExpress - od razu pomogło!).

 Matka_Sławka_z_Gdańska

29.03.2005 10:51

A tymczasem w naszym aktulanym, Krzysienku... he, he ... " jak jasna cholera aktualnym ... :))) " Echu, czytamy, ze nie odsniezamy, bo kasy nie mamy:
"Zima atakuje raz po raz i od kilku dni w wielu miejscach trzeba brodzić po kostki w śniegu. Narzekają szczególnie piesi, którzy nie wszędzie mogą dogodnie przejść, gdyż wiele miejsc pozostaje nie odśnieżonych. I tak niestety będzie.
- Czy chodników na Białołęce to już nikt nie odśnieża? Mam na myśli chodniki, które nie przylegają do osiedli np. wzdłuż Światowida, Stefanika - zastanawia się uczestnik forum internetowego "Echa".
Inny mieszkaniec Białołęki i nasz Czytelnik zarazem twierdzi, że administracje nie przyznają się swoich chodników i trzeba czekać na odwilż.
Zagadnięty na ulicy Ćmielowskiej patrol straży miejskiej stwierdził, że musi ustalić, kto tu odpowiada za odśnieżanie. Przed budynkiem RSM "Praga" nikt nawet nie dotknął łopaty. Zrobili to nieliczni właściciele sklepów i przychodni tam zlokalizowanych. - Ktoś za to musi ponieść karę, chodniki są nie odśnieżone - stwierdzili strażnicy miejscy. - Musimy ustalić, kto jest za to odpowiedzialny.
I słusznie. Dobrze by było ustalić to przed kolejną zimą, aby reagować znacznie szybciej niż w tym roku, bo na odśnieżenie chodników tej zimy mieszkańcy Tarchomina i Nowowdorów przestali już liczyć.
- Mieszkam w Legionowie, a tu pracuję - mówi sprzedawczyni z jednego ze sklepów. - Wychodząc z pracy mam wrażenie, że ta dzielnica nie ma gospodarza. W Legionowie chodzę po suchym, a tu mam od razu przemoknięte buty.
Jak ustaliliśmy w wydziale rolnictwa, ochrony środowiska i leśnictwa zamieszczone powyżej opinie są w dużej mierze zgodne z prawdą ''
Kuriozalna reflekcje bedaca wynikiem ustalen Redakcji uwypuklilysmy w zakonczeniu.
Takze Gosciu nie histeryzuj, obserwuj, badz spokojny i pamietaj:
Tu, wladza ma pelna swiadomosc czym zarzadza i snieg na ulicach byl, jak puder na gebie prostytutki. Dobrze maskowal syfa

# gosc

30.03.2005 13:13

Jak zwykle bełkoczesz coś niejasno.
Szkoda, że to forum nie jest moderowane, bo przez takie bezsensowne posty jak twoje, żaden wątek nie będzie przez nikogo potraktowany poważnie.

REKLAMA

# antypis

30.03.2005 15:47

o co ci chodzi gościu? Chyba krytykujesz nie czytając. Ten "bełkot" jest bardzo do rzeczy.

# Gemeni

30.03.2005 19:19

Ja już dawno przestałem czytać posty Matki Sławka i tobie gościu radze to samo. Po prostu przechodź do następnego postu. Po tych "popisach" jakie zaprezentowała w ciągu ostatnich miesięcy Matka (wcześniej jako Marginalia), już szkoda mi czasu na dowiadywanie się, czy tym razem powiedziała coś z sensem.

# gosc

30.03.2005 20:02

@antypis, mam dziękować za uduchowione i wartościowe teksty u upudrowanej buzi prostytutki?
Nie interesuje mnie to, podobnie jak ogólnie niechlujny język marginalii z gdańska, ta chora osoba jest przeszyta nienawiścią do innych nacji/wszelkich religii i poglądów, czyni ona wiele szkód na tym forum, wiele osób woli się w ogóle nie wypowiadać, wiedząc, że i tak zostaną zaatakowani przez mszg.

REKLAMA

# antypis

31.03.2005 08:24

Nic z tego co przytoczyłeś nie ma w wypowiedzi powyżej. Reagujesz stereotypowo - jak wiekszość, która nie rozumie tego co piszą Marginalia. Zgadzam się, że niektóre posty są chamskie i nadaja sie do kosza, ale nienawisci religilnej w nich nie ma. Raczej wysmiewanie stereotypów, zakłamania i pozorów. A że język jest mocno poetycki, no cóż - jak to u filozofa.

# gosc

31.03.2005 16:08

oj, poczytaj sobie uważniej inne posty. I weź pod uwagę, że nieważne jest, czy ktoś wyraźnie napisze jakiś tekst podszyty nienawiścią (a co najmniej cynicznej ironii) tylko, że ktoś inny tak to odbierze. A dzięki margonaliom na tym forum już nic nie można napisać, bo zawsze ta dziwna osoba ripostuje (to chyba jakaś nudządza się w pracy urzędniczka), zniechęcając do wypowiadania się.
PS. Czy "puder na gebie prostytutki. Dobrze maskowal syfa" to naprawdę nic? Tak pisze osoba kulturalna? Czy naprawdę obrażanie urzędników jest metodą na poprawę sytuacji?

# antypis

31.03.2005 18:01

Obrazić się powinien raczej snieg albo wspomniany syf, czyli brud na ulicach.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break