REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# macopat

18.06.2014 14:59

A inne szkoły na Białołęce?

# ABC

18.06.2014 15:57

#macopat napisał(a) 18.06.2014 14:59
A inne szkoły na Białołęce?

Podawanie kolejności szkół poniżej miejsca na podium jest niezgodne z linią przyjętą przez białołęcką PO

# prud

27.06.2014 11:02

Do rodziców przyszłych 6-klasistów.
Apel: Warto zainteresować się jak są "rozliczane" Wasze dzieci za wiedzę i jak to wpływa na ich dalsze losy.
Podobno zasady rekrutacji do gimnazjum mają się zmienić -nie wiem w jaki sposób.
Podzielę się tylko spostrzeżeniem co do obecnych zasad. Otóż każdy punkt ze sprawdzianu 6-klasisty jest równoważny punktowi uzyskanemu za średnia ocen z 5 przedmiotów na świadectwie (języka polskiego, historii, przyrody, języka obcego, matematyki). Czyli uczeń z ocenami 5.00 z każdego ww przedmiotu i wynikiem sprawdzianu 30 pkt uzyskuje te sama liczbę punktów jeśli np. z matematyki miałby 4.00 a z pozostałych 5.00 ale na sprawdzianie uzyska 31 pkt. Ten jeden punkt na sprawdzianie to odpowiedź np na pytanie: "Ania ma zapłacić za zakupy 12,70 zł. Dała kasjerce 20 zł. Ile najmniej monet kasjerka może wydać Ani?" (do zaznaczenia jest jedna z proponowanych odpowiedzi: 4,3,6 lub 5). Wniosek: pracując przez cały rok na lepszą średnia uzyskasz tyle samo co odpowiadając dobrze na proste pytanie. Żeby jeszcze umiejętność rozwiązywania tych testów była elementem edukacji ... Ale testy wg oficjalnych informacji nie służą do oceny wiedzy ucznia a przygotowanie do ich rozwiązywania polega na rozwiązywaniu testów z lat poprzednich na zajęciach dodatkowych. tymczasem okazuje się, że wynik sprawdziany 6-klasisty ma istotne znaczenie w rekrutacji do gimnazjum. Dla mnie jest to wielkie nieporozumienie, za które odpowiadają "fachowcy" z kuratorium dający wytyczne gimnazjom odnośnie zasad rekrutacji. W ten sposób wiedza zdobywana prze kilka lat jest stawiana na równi z 60-minutowym testem, do którego stopień przygotowani jest zależny od zaangażowania szkoły/nauczycieli a nie wynika z programu edukacji. Po prostu żenada i obraza podatników. A nich ktoś mądry mi powie jakie rodzice maja narzędzia aby takich fachowców rozliczyć za ich pracę? Póki co wyborów samorządowych na stanowiska urzędników nie ma.
Zajrzałem na strony kuratoriów w Poznaniu i Krakowie, gdzie zasady są inne , bardziej promujące wyniki ze świadectwa (też wg mnie za mało) i np w Poznaniu ocena z polskiego i matematyki jest przeliczona przez mnożnik =2 a reszta przedmiotów jak w stolicy, natomiast w Krakowie oceny powyżej 3 z wszystkich 5 przedmiotów mają punktację wyższa o 1-2 pkt niż w Warszawie.
Paweł R - rodzic 6-kaasisty który za późno się zorientował

REKLAMA

# Sprawiedliwy

26.05.2015 11:48

Co za bełkot pani Wandy Szczepańskiej, niemający nic wspólnego z rzeczywistością. Przeciez ona tylko potrafi siedzieć za swoim biurkiem, popijać herbatkę i moralizowac nieustannie dzieci, nauczycieli, rodziców i pozostałych pracowników szkoły! Despotka, która nie wie, co to znaczy komunikacja, potrafi tylko wygłaszać monologi. Tej pani juz dziekujemy!

 kasik2

02.06.2015 11:22

Inspiracja Niepubliczna Szkoła Podstawowa ul.Mehoffera 90
(średnia 37,21) !!!!:-)))))
Po raz pierwszy w tej szkole dzieciaki pisały sprawdzian szóstoklasistów
i okazały się the best :)
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break