REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

baaardzo dużo dzieci w szkole na strumykowej

# xxx

01.06.2006 09:28

Szkoła podstawowa na Strumykowej co roku przyjmuje coraz więcej dzieci.Jest już ok.1100 dzieci , abędzie od września jeszcze więcej.Podobno szkoła jest na 800 dzieci.
Rozpatruje się naukę na 3 zmiany i w niektóre soboty.
Na razie dzieci uczą się na 2 zmiany ze skórconymi przerwami.
Szkoła jest dobra,ale ilość dzieci w klasach , na świetlicach i ograniczone możliwości zajęć dodatkowych i skróceone przerwy to duży minus.Czy ktoś wie jak można walczyć z gminą,która tak ustaliła rejony,że nasze dzieci uczą się w coraz gorszych warunkach? pismo z protestem rodziców ?
A co na to mówią przepisy ?

# MKK

01.06.2006 18:58

I to jest efekt bezmyślnego zarządzania Smoczyńskiego
Trzeba było trochę mysleć kiedy sprzedawało się ziemię pod budowę nowych osiedli.
Ale wtedy liczyła się forsa dla ziemian z Gospodarnosci i przecinane wstęgi pod otwarcie szkółek.
Decyzja jest bardzo prosta nie głosujcie na klan Smoczyńskiego ,uwaga mogą przedostac sie do list PO tak więc na tych listach wybierajcie młodych miedzy 25-35 lat w ten sposób wykluczycie obecny układ Smoczyński, Kaznowski, Zawadzki,Majlert, Semetkowski, Dziewulska,Kołaczyk-to zgrane karty

# Wiesław

01.06.2006 21:55

Na 3 zmiany...? To znaczy, że będą uczyć się w nocy...?
Jeszcze trzy lata temu w sąsiednim gimnazjum była podobna sytuacja, ale była ona spowodowana brakiem osobnego budynku dla podstawówki właśnie. Wtedy były dwie zmiany - od 7 do 12 i od 12 do 18...
Rejony rejonami, ale z tego, co wiem, szkoły integracyjne są przeznaczone dla dzieci z całej gminy - a w tym przypadku - z całej Warszawy.

REKLAMA

# rodzic

02.06.2006 06:32

Sianowne rodzice
MKK wyłozył wam kawe na ławe
zbudowali sypialnie a zapomnieli o kuchni
Pisemny protest jest konieczny, tyle, ze moze byc nieskutecny.

# agaS

02.06.2006 09:29

Do Wiesława
"...Rejony rejonami, ale z tego, co wiem, szkoły integracyjne są przeznaczone dla dzieci z całej gminy - a w tym przypadku - z całej Warszawy..."
Zgadza się, chociaż z tego co wiem dzieci z poza rejonu mogą byc, ale tylko te z tzw.orzeczeniem do nauczania integracyjnego.

# gość_x

04.06.2006 12:36

może mamy za dużo dzieci ???

REKLAMA

# krzysiek

04.06.2006 21:44

agaS
Niestety nie masz racji. piszesz jak powinno byc. Niestety jest zupełnie inaczej. Znam osobiście przypadek gdy dziecko mieszkajace na Targówku uczeszcza na podstawówki na Strumykowej tylko dlatego, ze jego brat chodział do tej szkoły a mama ma bardzo dobry "kontakt" z dyrekcją.
Wtakich przypadkach zawsze zabraknie miejsc dla dzieci z rejonu. Nadmienie jeszcze, że chłopiec ten uczeszcza do klay integracyjnej pomimo, że nie ma żadnych wskazań do takiej własnie klasy.

# agaS

05.06.2006 10:07

krzysiek
No i właśnie tak napisałam. Nie napisałam, że nie ma dzieci z poza rejonu. Chodziło o to, że nie powinno byc, a jest i to sporo, nawet u mojej córki w klasie sa chyba dwie osoby z poza rejonu.
Piszesz, że "W takich przypadkach zawsze zabraknie miejsc dla dzieci z rejonu" - byłam na zebraniu z dyrektorką, powiedziala, ze w pierwszej kolejnosci przyjmowane sa dzieci rejonowe, a potem te z poza. Mówiła też, że były takie przymiarki, żeby zmienic rejon szkoły. Ale to i tak nic nie dałoby, bo zwiększyłaby się ilośc dzieci w szkole na Leśnej Polanki i w tej szkole przy basenie. Dobrym rozwiązaniem byłoby wybudowanie nowej szkoły, ale oczywiście wszyscy wiemy, że to jest nierealne w najbliższej przyszłości.
Pozdrawiam

# Maryjan

06.06.2006 08:03

Zamiast narzekać budujmu nową szkołę lub wspierajmy projekt szkółki proboszcza.

REKLAMA

 ragozd

06.06.2006 11:40

taa, zbudujemy w tydzien
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA