REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

11 listopada

# 11-11-1918

12.11.2007 11:24

Jak zwykle po mszy w Kościele na Płudach składano wieńce.
W tym roku były tylko trzy!!!!!
Zabrakło wieńca od Gopodarności.
?????????????????????????????????

# grabarz

12.11.2007 14:26

Bo Gospodarności juz nie ma.

# 11-11-1918

13.11.2007 06:48

Cześć ich pamięci !!!!!!!!

REKLAMA

# sexiflexiii

14.11.2007 15:21

na grobach jakiś księżuli czy czego te wieńce się znalazły.
Wyznaniowa białołęka klęka przed czarnymi pasibrzuchami

# obserwatorka

14.11.2007 19:16

Forma obchodów 11 listopada powinna ulec zmianie.Czy to wszyscy muszą byc kościelni ? Zatraca sie wizerunek państwowości.Wszystko wokół swięconej wody.Zaskoczona bylam blogosławieństwem i czytaniem ewangelii na biegach niepodleglości.To początek absurdu.

# 11-11-1918

15.11.2007 08:00

Oserwatorko
Nie o zmianę formy obchodów tu chodzi, tylko o to, dlaczego Gospodarność, która zawsze tak mocno akcentoała to Święto, tym razem nie złożyła wieńca.

REKLAMA

# piotrek

15.11.2007 08:55

bo politycy i urzędnicy chodzą do kościoła po to aby się pokazać, aby zdobyc punkty,a nie po to aby czcić. Najmocniej uaktywniają się przed wyborami.
Klękają nawet......jak patrzę na kleczących polityków i z tym obrazem porzeplatają mi się jego "zasługi" dla narodu...to jestem przekonany, że tylko kałach rozwiązałby taką traume.

# B.W.radny

15.11.2007 23:22

Muszę przyznać, że to bardzo niedobrze się stało, iż osoby odpowiedzialne w Gospodarności, zaniedbały sprawę udziału w obchodach. Po prostu wstyd. Może pomyślano, że moja skromna obecność w podwójnej przecież roli załatwia sprawę. Trudno oczywiście w tej sytuacji kogokolwiek przepraszać (zmarłym to chyba nie jest potrzebne), można wyrazić jedynie ubolewanie wobec wyborców.
Zresztą uważni obserwatorzy dostrzegą i to, że w roku wyborczym reprezentacji było znacznie więcej, także wśród tych, którzy mają obecnie swoich przedstawicieli w Radzie Dzielnicy.
Na szczęście pamięci o bohaterach nie mierzy się liczbą kwiatów... choć oczywiście zewnętrzne symbole mają bezdyskusyjne znaczenie.
Co do meritum: przy kościele w Pludach nie ma grobów księżuli, a jest symboliczne miejsce pamięci z wypisanymi miejscami zagłady Polaków w XIX i XX wieku.
Jeśli idzie natomiast o Bieg Niepodległości, warto pamiętać, że powstał on i nadal jest organizowany przez Akcję Katolicką z Płud. Z tego co wiem ( nie jestem jej czlonkiem ) związani z nią lokalni przedstawiciele biznesu wnoszą istotny wkład finansowy i organizacyjny w realizację przedsięwzięcia. Stąd i ten element ewangeliczny (scenariusz jnależydo organizatorow). A tak na marginesie - nie wiem, czy ewangelia komukolwiek zaszkodziła. Natomiast znam przypadki, kiedy wiele zła w sercach i umysłach wyrządziły rozmaite przemówienia nie tylko ludzi w sutannach. Może więc ta ewangelia - w ostatecznym rozrachunku - nie była taka zła?

# 11-11-1918

16.11.2007 12:28

Dobrze Panie B.W. radny, że przynajmiej Pan się odezwał, chociaż Pana kontakty z "G" są chba luźne.
Szkoda, że wielcy z "G" okazali się "g" warci.

REKLAMA

# NN

18.11.2007 14:32

Co do historii ewangielizacji.... O ile mi wiadomo były takie okresy w historii, gdy ewangelia bardzo szkodziła na zdrowie tym, którzy nie byli nią zachwyceni. Na szczęście mamy to już poza sobą, nieprawdaż?

# B.W.radny

20.11.2007 15:30

To prawda, warto jednak nadmienić, że autentyczny zachwyt może zrodzić się poprzez poznanie. Na szczęście dzisiaj analfabetów (od strony formalnej) znacznie mniej. Korzystajmy zatem z umiejętności składania liter!

# czytelnik

21.11.2007 09:59

http://www.derby.waw.pl/forum/read.php?9,4961550
Rzeczywisty koniec gospodarności !
... podjęłam jedną z trudniejszych decyzji w moim życiu, decyzji o wstąpieniu do klubu Radnych PO.

REKLAMA

# politolog

21.11.2007 10:39

Tak to już pójdzie lawinowo- za pól roku przejdzie pan Fronczak do klubu PO. Włodkowski pogra jako samodzielny strzelec i w 2009 r. zasili klub PiS-u. Po drodze rozwiązaniu ulegnie koalicja LiD-PO. Zmieni się burmistrz od oświaty. Stawiam, że będzie to dyrektor jakiejś szkoły na Białołęce.
A w 2010 będzie niespodzianka- zachwyceni rozbudowa Czajki w wersji max mieszkańcy dadzą najwięcej głosów ugrupowaniu założonemu przez Krzysztofa Pelca (wraz z przedstawicielami lokalnych środowisk, Agape i części avetek- Bartek pójdzie z PiS) i zdobędę 7 mandatów w radzie i razem z PiS (ok. 6\5 mandatów stworzą długoletnią koalicję)

# uważny

21.11.2007 10:51

a następnie Dzielnica jako organ pomocniczy w mieście, w którym nadal będzie rządzic PO, g... dostanie.

# 11-11-1918

21.11.2007 12:55

No proszę.
Pani Monika jak myszka z tonącego okrętu wskoczyła do POciągu zmian na lepsze.
Z moralnego punktu widzenia Pani Monika powinna złożyć swój mandat.
Ale kasa nie byle jaka, a i możliwości teraz większe.
I chociaż ktoś będzie pluł i mamrotał, że to nie ładnie, to "nic to", najważniejsze że ludzie umieją się ustawić z wiatrem.

REKLAMA

# B.W.radny

22.11.2007 15:22

Chociaż daleki jestem od dokonywania podziałów między ludźmi na podstawie literek, towarzyszących nazwisku, związanych z wyborczymi preferencjami, uważam, że uzależnianie dobra ogółu od partyjnej przynależności jest po prostu przejawem etycznej niedojrzałości. Jeśli Monika chciała przejść do jakiejkolwiek formacji - Jej sprawa (choć miło byłoby się dowiadywać o tym bezpośrednio...), jednak to, co zostało napisane na forum osiedla derby jest przejawem gorszącego upolitycznienia samorządu.
Szczytem erudycji popisal się też na tymże forum osiedla derby pan radny Piotr Jaworski, formułując błyskotliwą myśl, iż jedynie Monika Drojewska z Gospodarności nie była nigdy oderwana od problemów zwykłych mieszkańców. Istotnie, genialny sposób rozumowania. Zwłaszcza w kontekście Czajki i EuroBazaru.
Mnie na szczęście w minionym roku udało się "załatwić" dla mieszkańców to i owo, no, ale może to wyłącznie efekt "oczarowania" Pań Urzędniczek???
Cóż, skoro sprawy przybrały taki obrót - może i ja wstąpię do PO. Tyle, że Zarząd będę rozliczał dokładnie tak samo, jak dotychczas.

# cobra22

22.11.2007 18:20

To bardzo dobry pomysł Panie Bartku!

# Giez

25.11.2007 22:41

Kto by cię chciał w PO? Czyżbyś był pijany ?

REKLAMA

# B.W.radny

26.11.2007 22:50

Grunt to zaufanie, czyż nie?

# 11-11-1918

02.12.2007 11:16

No i popatrzcie ludzie czyż nie warto aby wybory do samorządu odbywały się w JOW - jednomandatowych okręgach wyborczych
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break