REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Esport - na czym polega i dla kogo?

Esport - na czym polega i dla kogo?

Bardzo różne są rodzaje dyscyplin sportowych, a także ich droga do tego, by stać się uznanym na całym świecie sportem. Wiele z nich było najpierw uliczną aktywnością, albo regionalną ciekawostką i dopiero z czasem zaczęły być po kolei uznawane przez oficjalne, zawodowe organizacje sportowe. Bardzo podobne etapy przechodzi teraz esport,który również zaczynał jako niszowy sport, a teraz staje się popularny na całym świecie.

Czy esport to rzeczywiście sport? Zasady i reguły

Esport zaczyna być uznawany przez państwowe stowarzyszenia sportowe, np. w Polsce - Polski Związek Sportów Elektronicznych został przyjęty przez Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich, a to oznacza, że oficjalnie został już uznany za dyscyplinę sportową.

To, że na esport patrzy się z coraz większym uznaniem, ma na pewno również związek z tym, że zaczynają dotyczyć go coraz większe pieniądze. Nie tylko esportowi zawodnicy zarabiają więcej, a turnieje są organizowane z coraz większym rozmachem. Na esporcie mogą też zarobić inwestorzy giełdowi, sponsorujące esport firmy, czy nawet jego fani, którzy mogą obstawiać zakłady u bukmacherów takich jak PZbuk.

W Polsce też zaczęto dostrzegać, że esport nie jest już tylko rozrywką dla nielicznych. W końcu transmisje turniejów oglądają miliony ludzi na całym świecie, a areny, gdzie organizowane są esportowe rozgrywki, są zawsze wypełnione po brzegi. Polscy zawodnicy to jedni z najlepszych esportowców na świecie, który walczą zawsze o czołowe miejsca.

Zasady esportowe Jako, że esport nie jest związany z wysiłkiem, fizycznymi treningami i wieloma wyrzeczeniami, np. dotyczącymi diety i trybu życia, a cała jego aktywność skupia się w przestrzeni online, wielu ludzi wciąż nie uważa go za prawdziwy sport. Nie ma jednak znaczenia, co myśli o tym każdy z nas, a liczą się oficjalne komunikaty organizacji, które sportem zajmują się zawodowo.

Nie tylko dla nastolatków i studentów

Esport polega tak naprawdę na graniu w gry, więc może się wydawać, że jego widownię stanowią tylko nastolatkowie. Musicie jednak pamiętać, że gry komputerowe nie są wcale żadną nowością - ich historia trwa już kilkadziesiąt lat, a najpopularniejsze w esporcie tytuły pochodzą głównie z przełomu wieków.

Oznacza to, że pokolenia dzisiejszych 30-40-latków jako pierwsze miały możliwość grania w gry, bo za czasów ich dzieciństwa komputery zaczynały stawać się powszechnie dostępne. Był to ogromny przełom, a pierwsze gry - bardzo proste, czy wręcz prymitywne - w porównaniu z dzisiejszymi, były prawdziwym hitem. Wielu z tych dzieciaków, którzy jako pierwsi miały możliwość testować na szeroką skalę nowe technologie, do dzisiaj bardzo lubi tę aktywność. Nie jest więc prawdą, że esport jest rozrywką tylko dla młodzieży. Starsza pokolenia również stanowią jego widownię.

Przewidywania dotyczące przyszłości esportu są bardzo obiecujące, dlatego warto dać mu szansę. Nie ma znaczenia ile macie lat - esport może być dla Was nową, pasjonującą dyscypliną sportową.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA