REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Dobry adwokat w Warszawie: radzimy, jak wytypować najlepszego specjalistę!

Dobry adwokat w Warszawie: radzimy, jak wytypować najlepszego specjalistę!

Dobry adwokat jest nie tylko osobą, która pomaga w uporządkowaniu spraw formalno-prawnych. Powinien być to człowiek godny zaufania, który w razie potrzeby nas wysłucha i będzie służył dobrą radą. Zanim jednak wybierzemy odpowiedniego specjalistę, należy się upewnić m.in. czy prawnik jest przed uzyskaniem nominacji i jakie ma doświadczenie. Czym wyróżniają się najlepsi adwokaci?

Radca prawny a adwokat - różnice

Przed zmianą przepisów istniała jedna podstawowa różnica, czyli możliwość zatrudnienia radców na umowę o pracę. Jednakże nie mogli oni wtedy brać udziału w sprawach karnych oraz karnoskarbowych w charakterze obrońcy. Obecnie jest to możliwe pod warunkiem, że radca nie pozostaje w stosunku pracy.

Do niedawna nie mógł także występować w sprawach rodzinnych, ale w 2007 roku ustawodawca wprowadził taką możliwość. Jeżeli chodzi o adwokatów, mogą oni wykonywać swój zawód jedynie w drodze indywidualnej działalności gospodarczej lub jako wspólnicy spółki.

Przy wyborze pełnomocnika, czy obrońcy warto kierować się opiniami innych klientów, a samą decyzję podjąć dopiero po bezpośredniej rozmowie z adwokatem lub radcą prawnym.

Jak zacząć poszukiwania dobrego adwokata?

Pierwszą kwestią, jaką większość osób bierze pod uwagę, jest szukanie rekomendacji wśród znajomych. Nie jest to zły sposób, jednak zawsze należy pamiętać o tym, że adwokaci specjalizują się w różnych gałęziach prawa.

Adwokaci rodzinni zajmują się rozwodami, czy opieką nad dziećmi. Natomiast prawnicy biznesowi pomagają w problemach z własnością intelektualną, sporach kontraktowych, czy kwestiach prawa pracy. Można również skontaktować się z adwokatem od spraw spadkowych.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że sprawa pójdzie po naszej myśli, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór profesjonalisty, który ma już doświadczenie w sprawach podobnych do naszej: wykwalifikowany adwokat w Warszawie przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje oraz sporządzi dokumentację. Ponadto będzie cię godnie reprezentował przed organami sądowymi i administracyjnymi.

Na co zwrócić uwagę wybierając adwokata?

Szukając dobrego prawnika, koniecznie trzeba prześledzić informacje, które znajdują się w sieci. Tam znajdziemy treści, które są związane z posiadanym doświadczeniem, a także zakresem działania adwokata. To podstawowa wiedza, z którą musimy się zapoznać, zanim dokonamy ostatecznego wyboru.

Warto zwrócić uwagę na to, że im węższa dziedzina, tym lepiej, ponieważ wtedy mamy pewność, że charakter obsługiwanych spraw jest mocno zbliżony do naszej. Adwokaci, którzy posiadają bogate doświadczenie, powinni znaleźć się na samym szczycie naszej listy. Co prawda trzeba się będzie liczyć z wyższą ceną, ale wtedy będziemy mieli pewność, że jakość wykonywanych usług jest na naprawdę wysokim poziomie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z opiniami na temat danego adwokata, korzystając w tym celu np. z bazy firm ALEO.com.

Przed podpisaniem umowy o współpracy, warto zadać też kilka pytań, w tym m.in.:

 • Ile lat doświadczenia zawodowego ma adwokat?
 • Czy kontakt z adwokatem jest płynny i bezproblemowy?
 • Jak wyglądają opinie o adwokacie w internecie?
 • Czy mamy wiedzę o wynagrodzeniu adwokata?
 • Czy adwokat wygrał wcześniej sprawy podobne do naszej?

  Równie ważne jest uzyskanie informacji na temat dokumentacji, jaką należy ze sobą zabrać. Można również na kartce spisać wszystkie fakty, które mogą być przydatne w sprawie.


 • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  Znajdź swoje wakacje

  REKLAMA