REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Nie ma co się oszukiwać, jazda na rolkach to jedna ze zdrowszych oraz przyjemniejszych aktywności fizycznych. Sport ten wzmacnia zarówno mięśnie pośladków, jak i nóg, poprawia naszą kondycję, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz pomaga w pracy nad koordynacją ruchową. Jakimi jeszcze zaletami charakteryzuje się jazda na rolkach?

Sposób na spędzenie wolnego czasu

Deskorolka, rower typu BMX, czy też właśnie rolki to rodzaj hobby, którego zalety nie odnoszą się tylko i wyłącznie do korzyści zdrowotnych. Sporty te są również świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi, czy też rodziną. Możliwość spotkania nowych osób, zapomnienia o ciągłym stresie, czy też pozyskanie mnóstwa pozytywnej energii, to jedynie wierzchołek góry lodowej zalet, jakimi charakteryzuje się jazda na rolkach i nie tylko. Na tym jednak nie koniec, bardzo istotne jest to, że sport ten może uprawiać absolutnie każdy, dlatego nawet osoby, których kondycja nie należy do zbytnio dobrych, nie muszą się niczego obawiać.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Mało kto wie, jednak rolki są równie skuteczne w odchudzaniu, jak bardzo wykańczające bieganie. W związku z tym w czasie godzinnej jazdy jesteśmy w stanie spalić nawet 700 kcal. Co to oznacza? Oczywiście to, że regularne treningi, 2, czy też 3 razy w tygodniu pozwolą nam łatwo i przyjemnie pozbyć się ponadprogramowych kilogramów. Nie możemy jednak nie wspomnieć o tym, jak ważne w czasie treningu jest utrzymywanie tętna na odpowiednim, stałym poziomie. Musimy czuć zmęczenie, jednak tętno nie może być zbyt wysokie, gdyż prowadzi to do zmniejszenia efektywności spalania tłuszczu. Na jakim zatem poziomie warto je utrzymywać? Idealne okazuje się tętno równe około 65 procentom maksimum, czyli około 130 uderzeń na każde 60 sekund.

Rozwijanie mięśni nóg oraz pośladków

W czasie jazdy na rolkach wszystkie duże grupy mięśniowe obecne w naszym organizmie bardzo mocno pracują. Oczywiste jest to, że najintensywniej zaangażowane zostają mięśnie pośladków oraz nóg. Właśnie dlatego rolki to idealny sport dla wszystkich kobiet, które chcą nadać jędrność pośladkom oraz wysmuklić swoje łydki, oraz uda. Na tym jednak nie koniec, poza dolnymi partiami ciała, jazda na rolkach bardzo mocno wzmacnia mięśnie brzucha oraz grzbietu, dzięki czemu utrzymanie prawidłowej postawy oraz zdrowego kręgosłup staje się znacznie prostsze.

Poznawanie nowych ludzi

W czasie wiosny, czy też lata na ulicach naprawdę nie brakuje setek rolkarzy, a wszyscy doskonale wiemy, że nic nie łączy ludzi tak bardzo, jak wspólna pasja. Właśnie dlatego nawiązywanie kontaktów z osobami, które mają podobne zainteresowania, to następna zaleta jazdy na rolkach. Prawdziwi fani tego sportu często organizują własne wydarzenia, takie jak wycieczki do interesujących miejsc, maratony, dyskoteki na rolkach, czy też przejazdy przez miasto w zabawnych przebraniach. W większych miastach bardzo dużą popularnością cieszy się aktywność zwana nightskating. Polega ona na zbiorowym przejeździe przez centrum miasta w środku nocy.

Odprężenie

Nie ma co się oszukiwać, w dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zabiegani, zestresowani oraz przemęczeni. Ciągłe dążenie do sukcesu zawodowego sprawia, że zapominamy o swoim zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Rolki okazują się świetnym sposobem na oderwanie się od trudów życia codziennego oraz rozluźnienie. Zależnie od tego, jaki w danym dniu mamy humor, możemy zdecydować się na trening szybkościowy, czy też rekreacyjny przejazd. Bez względu na to, na co postawimy, z pewnością po zakończeniu jazdy nie będziemy niczego żałować.

Środek transportu

Mieszkanie w dużym mieście wiąże się ze staniem w korkach, co dla wielu jest po prostu wykańczające. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w słoneczny dzień, zamiast samochodu wybrać rolki, jako swój środek transportu. To przyjemne, ekologiczne oraz zdrowe rozwiązanie, z którego naprawdę warto korzystać.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA