REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Dezynsekcja - kiedy należy ją przeprowadzać i dlaczego?

Dezynsekcja - kiedy należy ją przeprowadzać i dlaczego?

Wiele osób zadaje sobie pytania o to, kiedy rozpocząć dezynsekcję i jak ją przeprowadzić? Nie brakuje również tych, którzy zastanawiają czy w ogóle należy wykonywać zabiegi tego rodzaju. Dlatego dowiedz się więcej na temat zwalczania insektów i poznaj odpowiedź na pytanie, czemu dezynfekcja jest konieczna?

Obecność insektów w domu jeszcze do niedawna tłumaczono brakiem porządków czy ogólnym niechlujstwem domowników. Dziś już wiemy, że nawet w wyjątkowo czystych i zadbanych lokalach mogą mieszkać np. pluskwy, pchły czy mole. Ich obecność nie jest więc kwestią braku porządków czy higieny lokatorów. I dlatego właśnie skuteczna dezynsekcja domu staje się coraz bardziej popularna. Poznaj fakty na jej temat i dowiedz się, jak skutecznie zwalczać insekty.

W tych sytuacjach zwalczanie insektów jest konieczne.

Problemy z insektami podzielić można na dwie kategorie. Pierwsza z nich to domniemana obecność szkodników, czyli sytuacja, w której podejrzewamy, że naszym domu lub mieszkaniu mogą żerować insekty. Podejrzenia takie powstają się np. z zaobserwowanych śladów ugryzień na ciele, uszkodzeń artykułów spożywczych czy przedmiotów itp. Natomiast w drugim przypadku mamy do czynienia z bezpośrednią obserwacją żywych lub martwych insektów, odkryciem ich gniazd lub odchodów.

Wiele osób zastanawia się, w której z tych sytuacji wskazane jest wykonanie dezynsekcji. Wyjaśniamy: konsultację z technikiem DDD warto przeprowadzić nawet wtedy, gdy dopiero podejrzewamy obecność insektów w domu czy mieszkaniu. Kontakt telefoniczny czy za pomocą internetowego komunikatora jest zupełnie bezpłatny, a na podstawie naszych opisów specjalista zdecyduje czy ryzyko faktycznie występuje. Jeśli tak, wskazane jest wykonanie profesjonalnych oględzin lokalu, na podstawie których technik DDD wykluczy lub potwierdzi obecność insektów. W drugim przypadku konieczna będzie profesjonalna dezynsekcja mieszkania.

Pamiętaj, że dezynsekcję należy wykonać zawsze niezwłocznie po odkryciu żywych lub martwych szkodników. Zwlekając z podjęciem tych działań narażasz siebie i domowników na poważne ryzyko, o czym piszemy w dalszej części tekstu. Insekty mogą także zbudować bardzo duże kolonie, których usunięcie będzie pracochłonne i kosztowne.

Skuteczna dezynsekcja domu amatorskimi sposobami?

Zamiast skorzystać z usług profesjonalnej firmy DDD, często wybieramy domowe sposoby na zwalczanie insektów. To błąd, ponieważ najczęściej metody te okazują się nieskuteczne. A to dlatego, że bazują na substancjach co najwyżej odstraszających, które mogą być stosowane w ramach profilaktyki. Pamiętaj, że nawet wtedy, gdy właściwie dobierzesz środek odstraszający do gatunku insektów w Twoim mieszkaniu, szkodniki nie wyniosą się z niego, jeśli nadal będą mogły żerować.

Natomiast samodzielna aplikacja środków owadobójczych dostępnych w handlu może spowodować zatrucia u ludzi i domowych zwierząt. Bez profesjonalnej wiedzy o stężeniach roboczych, sposobach działania i aplikacji inteksycydów w najlepszym wypadku wykonasz zabieg o wątpliwej skuteczności działania. W najgorszym zaś możesz poważnie narazić zdrowie, a nawet życie najbliższych.

Jakie niebezpieczeństwa stwarzają insekty? Wiele zagrożeń.

Dlaczego jednak w ogóle trzeba zwalczać insekty? Przecież w wielu krajach występują one w powszechnie w pomieszczeniach, z których korzystają ludzie. To prawda, ale niewielu z tych ludzi zdaje sobie sprawę z tego, na co się narażają, dzieląc przestrzeń mieszkalną z robactwem.

Insekty są wektorami wielu chorób zakaźnych, groźnych bakterii i wirusów. Przenoszą infekcje nie tylko przez ugryzienie czy bezpośredni kontakt, ale także w wyniku skażenia żywności odchodami lub nawet samym żerowaniem. Pasożyty, takie jak pluskwy czy pchły, odżywiają się krwią ssaków. Kontakt z wydzielinami innych może być groźny dla alergików i astmatyków. Nie wspominając już o uszkodzeniach artykułów spożywczych, wyposażenia pomieszczeń, a nawet konstrukcji budynków, które mogą powodować insekty.

Profesjonalna dezynsekcja mieszkania - jak ją wykonać?

Profesjonalna dezynsekcja mieszkania może być wykonana wyłącznie przez technika z firmy DDD. Taki specjalista dysponuje fachową wiedzą i doświadczeniem oraz odpowiednim sprzętem do wykonania skutecznego zabiegu. Dzięki swoim umiejętnościom może przeprowadzić dezynsekcję w sposób bezpieczny dla Ciebie, Twoich najbliższych, a nawet czworonożnych domowników lub innych domowych zwierząt.

Aby profesjonalna dezynsekcja domu czy mieszkania była najbardziej skuteczna, należy odpowiednio się do niej przygotować. Czynności, które trzeba wykonać, zależą od rodzaju zastosowanej metody dezynsekcji oraz gatunku zwalczanych isnektów. O szczegółach możesz przeczytać na stronie specjalistycznej firmy, która dzięki skutecznym zabiegom typu Dezynsekcja Warszawa, zdobyła już bardzo dużo pozytywnych komentarzy od zadowolonych klientów.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA