REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Czy oczyszczacz powietrza naprawdę łagodzi objawy alergii?

Czy oczyszczacz powietrza naprawdę łagodzi objawy alergii?

Co roku mamy do czynienia z pogarszaniem się jakość powietrza. Dotyczy to zarówno dużych miast (np. Warszawy), w których mieszkańcy w okresie jesienno-zimowym muszą zmagać się ze smogiem, jak i wsi i obszarów podmiejskich, gdzie mieszkania ogrzewane są tradycyjnymi piecami c.o. Problemy z zanieczyszczonym powietrzem mogą odczuć szczególnie alergicy, którzy dodatkowo narażani są na działanie alergenów (np. pyłków roślin). By uniknąć wystąpienia gwałtownych reakcji obronnych organizmu dobrze jest stworzyć w swoim mieszkaniu strefę wolną od alergenów i zanieczyszczeń, w czym pomagają oczyszczacze powietrza. Dzięki rozbudowanemu systemowi filtracji powietrze, którym oddycha się w domu, jest czystsze i wolne od smogu, nieprzyjemnych zapachów czy różnych alergenów.

Oczyszczacze powietrza dla alergików - co potrafią usuwać tego typu urządzenia?

Alergicy i inne osoby, które cierpią na mniej lub bardziej przewlekłe choroby układu oddechowego, są szczególnie wrażliwe na pogarszający się stan powietrza. Pyły PM10 i PM2.5 zawarte w smogu w połączeniu z alergenami (np. pyłki roślin, sierść zwierząt, kurz) mogą doprowadzić do wystąpienia gwałtownych reakcji alergicznych na skórze lub problemów z oddychaniem. Dlatego tak ważne w ostatnim czasie stało się oczyszczanie powietrza, by w mieszkaniu, biurach czy innych pomieszczeniach, w których mogą przebywać alergicy, stworzyć bezpieczną dla nich przestrzeni.

Pomagają w tym specjalne urządzenia z rozbudowanym systemem filtracji, które popularnie nazywa się oczyszczaczami powietrza. W zależności od liczby i jakości filtrów takie urządzenie może doskonale radzić sobie z usuwaniem wspomnianych już pyłów węglowych (pochodzących ze smogu czy pieców c.o. wykorzystujących drewno), dymu tytoniowego, kurzu, nieprzyjemnych zapachów czy alergenów.


Działanie oczyszczacza powietrza dla alergików

Urządzenia tworzone z myślą o osobach wrażliwych na alergeny nie różnią się zanadto od innych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku. Konstrukcje te składają się z szeregu filtrów, które wyłapują różnego rodzaju zanieczyszczenia z otoczenia i zatrzymują je wewnątrz urządzenia. Dzięki temu domownicy mogą cieszyć się czystym powietrzem bez kurzu, pyłków roślin czy nieprzyjemnych zapachów. W zależności od przeznaczenia czy zaawansowania urządzenia, oczyszczacz może usuwać różnego rodzaju niepożądane czynniki, dlatego przed wyborem konkretnego modelu kluczowe jest określenie, jakie zadanie ma on spełniać. Oczyszczacze powietrza w sklepie Zepter mogą mieć rozbudowany, 6-stopniowy system filtrowania, w skład którego wchodzi generator jonów ujemnych. Cząstki te przyczepiają się do zanieczyszczeń, co zwiększa ich masę i pozwala w prostszy sposób zatrzymać je wewnątrz urządzenia. Taki system oczyszczania usuwa do 99,97% niepożądanych elementów z powietrza, a do tego wpływa na poprawę samopoczucia i nastroju.


Jakie filtry powinien zawierać oczyszcza powietrza dla alergików?

Podstawowym rodzajem technologii wykorzystywanej w odświeżaczach powietrza dla alergików jest filtr HEPA. Zatrzymuje on większość alergenów pochodzących z pyłków roślin, a do tego świetnie radzi sobie z cząsteczkami smogu czy dymem tytoniowym. W usuwaniu czynników mogących wywołać reakcję alergiczną skutecznym rozwiązaniem jest również tzw. filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, takie jak sierść zwierząt.

Im więcej tym filtrów będzie miało takie urządzenie, tym lepiej zabezpieczy ono domowników - przykładowo oczyszczacz powietrza dla alergików Therapy Air iOn ma ich 5. Konstrukcja marki Zepter, oprócz filtra HEPA 13, została wyposażona w specjalny filtr antyalergiczny, który składa się ze srebra, apatytu i specjalnego antybakteryjnego czynnika zawierającego ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego.

O czym pamiętać, wybierając oczyszcza powietrza dla alergika?

Omawiane urządzenia dobiera się ze względu na różne czynniki, jednak kluczowym pozostaje to, jak wiele powietrza będzie w stanie przefiltrować oczyszczacz w ciągu godziny. Im większe pomieszczenie, tym konstrukcja powinna być większa i bardziej rozbudowana. Oprócz tego dobrze jest również zwrócić uwagę na:

  • rodzaj i liczbę użytych filtrów;
  • poziom generowanego hałasu;
  • pobór mocy;
  • dodatkowe funkcje i tryby pracy ułatwiające dopasowanie działanie oczyszczacza do swoich potrzeb.


Oczyszcza powietrza marki Zepter usuwa zanieczyszczenia i alergeny oraz poprawia nastrój

Dom to ostoja bezpieczeństwa, która pozwala na wypoczynek po ciężkim dniu pracy. Spraw, by stał się on miejscem przyjaznym dla alergików i dzieci, które są szczególnie narażone na zanieczyszczenia wokół nas. Oczyszcza powietrza Therapy Air iOn z 5-stopniowym systemem filtracji oraz generatorem jonów ujemnych, który dodatkowo poprawia samopoczucie i nastrój, pozwoli na pełny relaks we własnych czterech ścianach.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA