REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Czy można wziąć pożyczkę na numer PESEL?

Czy można wziąć pożyczkę na numer PESEL?

Możliwości jakie daje internet są dziś olbrzymie - praca przez internet, zakupy internetowe oraz pożyczki online. Łatwość z jaką można dziś zaciągnąć pożyczkę przez internet sprawia, iż wiele osób mających złe intencje zaczyna wyłudzać dane. Warto się zatem zanim poda się swoje dane w internecie, dlatego w niniejszym tekście rozwiejemy wątpliwości, czy da się zaciągnąć pożyczkę na numer PESEL.

Pożyczka na PESEL - czy to możliwe?

Pożyczki na dowód przez internet stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Jest to spowodowane przede wszystkim ich dużą dostępnością oraz minimalną ilością formalności. Warto jednak podkreślić, że każda taka pożyczka wiąże się z podaniem wszystkich swoich danych z dowodu osobistego. Osoby szukające przez internet miejsc, gdzie mogłyby pożyczyć pieniądze, mogą często trafić na pożyczkodawców deklarujących, że udzielają chwilówek na podstawie numeru PESEL. Naturalnie pojawia się wówczas pytanie - czy na PESEL można wziąć kredyt? W tym miejscu należy wyraźnie podkreślić, iż nie ma możliwości zaciągnięcia pożyczki na jedynie sam numer PESEL. Spowodowane jest to względami bezpieczeństwa, gdyż sam numer PESEL byłby zbyt ryzykownym sposobem weryfikacji tożsamości, ponieważ mogłoby prowadzić to do zaciągania pożyczki na obce osoby. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pożyczkach na dowód online, to koniecznie odwiedź stronę - latwykredyt.pl

W jaki sposób weryfikuje się tożsamość podczas pożyczek online?

Weryfikacja tożsamości jest niezwykle istotnym elementem pożyczki online. Proces ten pozwala potwierdzić tożsamość osoby biorącej kredyt, co w przypadku załatwiania sprawy przez internet jest niezwykle istotne. Gdyby pożyczki online faktycznie były przyznawane jedynie na podstawie numeru PESEL, to prowadziłoby to do wielu wyłudzeń, ponieważ osoby o złych zamiarach zawsze dotarłyby do takich danych. Sposobów na weryfikację tożsamości podczas przyznawania kredytu online jest sporo, lecz najpopularniejsze z nich to:

 • przelew weryfikacyjny - jest to metoda, która z punktu widzenia pożyczkobiorcy jest najszybsza i najprostsza. Ten sposób weryfikacji tożsamości polega na przelaniu grosza na konto pożyczkodawcy, aby ten potwierdził dane osoby, która jest właścicielem konta bankowego, z którego zrobiono przelew. Warto podkreślić, iż metoda ta może być prawidłowa tylko wtedy, gdy konto bankowe założone jest na takie same dane, jak we wniosku o pożyczkę. Wykluczone są konta współdzielone z małżonkiem/małżonką, dlatego do weryfikacji tożsamości konieczne jest konto osobiste.
 • Usługa Kontomatik - przelew weryfikacyjny może zostać wykonany tylko wtedy, kiedy pożyczkobiorca ma na nim jakiekolwiek środki. W przypadku braku środków lub debetu, przelew z oczywistych względów nie jest możliwy. Wówczas z pomocą przychodzi usługa zwana Kontomatik. Ten sposób weryfikacji tożsamości polega tylko na zalogowaniu się na konto swojej bankowości internetowej - wówczas następuje weryfikacja danych z tymi podanymi we wniosku.

  Dlaczego należy uważać na wyłudzenia danych osobowych?

  Cyberprzestępczość jest już dziś faktem, ponieważ żyjemy w świecie coraz mocniej opartym o komputery i internet. Dlatego też tak bardzo istotne jest, aby we właściwy sposób korzystać z sieci i dobrze chronić swoje dane osobowe. Warto w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić, iż skradzione dane osobowe mogą cybeprzestępcom posłużyć do zaciągnięcia kredytu na właśnie takie dane. Wówczas osoba, która została okradziona z własnych danych wpada w bardzo poważne kłopoty. Choć sam numer PESEL nie pozwala przestępcom na zaciągnięcie pożyczki, to nie oznacza to, że z takich danych wrażliwych nie zrobią pożytku. Najważniejszymi zasadami bezpiecznego korzystania z sieci jest weryfikacja stron na które się wchodzi, nieotwieranie wiadomość i plików od osób nieznajomych, a także regularne sprawdzanie komputera programami antywirusowymi.


 • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

  REKLAMA

  REKLAMA