REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

komunikacja

 

Czy most Północny poprawi komunikację mieszkańcom Legionowa?

  23 marca 2012

Czy most Północny poprawi komunikację mieszkańcom Legionowa?

Schemat komunikacji autobusowej przez most Północny jest już znany, jednak nie uwzględnia komunikacji podmiejskiej - dlatego też Legionowo nie będzie mogło dojechać do metra autobusami podmiejskimi. Most zostanie otwarty dla ruchu samochodowego w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.

REKLAMA

O bezpośrednim połączeniu legionowianie marzą, czemu dają wyraz w zapytaniach do prezydenta miasta. Motyw przewija się wciąż ten sam: czy stołeczny ZTM planuje zmianę tras autobusów z Legionowa, by przynajmniej jeden docierał bezpośrednio na Młociny?

Tyle tylko, że Legionowo jako jedyna podwarszawska miejscowość - poza Łomiankami - ma takie połączenie: kolejowe. Pociągi z miasta dojeżdżają na Dworzec Gdański, bezpośrednio przy stacji metra. Jednak to chyba kwestia przyzwyczajenia, że ludzie wolą autobus, ale pytanie pozostaje: będzie dojazd do Młocin czy nie?

- Na pętli Młociny nie mamy już miejsca, aby wprowadzić tam kolejne autobusy - mówi rzecznik ZTM Konrad Klimczak. - To oznacza, że bezpośredniego połączenia autobusowego Legionowa z metrem nie wprowadzimy.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada natomiast poprowadzenie autobusów z Modlińskiej na most Północny, ale nie wcześniej, niż powstaną wiadukty nad skrzyżowaniem tej ulicy z trasą prowadzącą na przeprawę. Według zapewnień stołecznego Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych prace nad nimi potrwają do końca czerwca, a później rozpocznie się procedura dopuszczenia wiaduktów do ruchu. Można więc przewidywać, że zmiany w układzie komunikacyjnym - w tym puszczenie linii przyspieszonej 511, kursującej Modlińską na Młociny - nastąpią po wakacjach. Tym samym pasażerowie z Legionowa będą mogli się przesiąść do autobusów w stronę metra właśnie wtedy.

- Pasażerowie, którzy koniecznie chcą dojechać na Młociny z pominięciem Żerania mogą to zrobić z dwiema przesiadkami, na przystankach Białołęka-Ratusz i Myśliborska - mówi Konrad Klimczak. - Podstawowo dojazd do metra będzie wyglądał tak jak dziś tj. pociągami do Dworca Gdańskiego lub autobusami do przystanku Konwaliowa, a następnie 508, 510 i 511 do stacji metra Marymont.

Przynajmniej do wprowadzenia drugiego etapu zmian w komunikacji.

(wt)

 

Komentarze (8)

# xyz

24.03.2012 09:25

z pociągu korzysta wielu ludzi, ale nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada. niektórzy potrzebują dojechać z legionowa na żoliborz, na UKSW i na siłę ich się zmusza, żeby jechali przez Gdański....
na tak krótkiej trasie z legionowa na młociny z dwiema przesiadkami to jest jakaś paranoja i zastanawiam się jak długo matołki z ztm nad tym myślały

# prutas

24.03.2012 10:36

moliby jeszcze zrobic most łaczacu łomianki z Legionowem

# asasa

24.03.2012 13:34

@xyz: pierwszeństwo musi mieć komunikacja miejska, a nie podmiejska. Wszystkim nie da się dogodzić. Nie pasuje - to się przeprowadź.

REKLAMA

# Rusek

25.03.2012 00:23

Na młocinach przyznaje się nigdy nie byłem, ale czy nie da się tej pętli po prostu powiększyć? Tudzież puścić nawet ten autobus na tarchomin/nowodwory? + Bzdurą jest że tylko Łomianki i Legionowo mają dojazd do metra! Czy przypadkiem dw. śródmieście nie znajduje się 50metrów (czy sto?) od metra centrum? Dojdzie jeszcze metro na wwa stadion i wwa wileńska. A i jeszcze jedno. Autobusy podmiejskie - fakt, jeżdżą za Warszawę, ale bzdurą jest stwierdzenie że ludzie z Warszawy nimi nie dojeżdżają! Czy dla kogoś kto dojeżdża na trasie gdzie linia miejska miesza się z podmiejską, jest różnica czym pojedzie? Odpowiednio pokierowany autobus Legionowo - Młociny zbierał by też mieszkanców Tarchomina.

# asd

25.03.2012 11:26

#prutas
mogliby ale paru mieszkańców po obu stronach rzeki blokuje inwestycję.

# Gosc

27.03.2012 19:19

tak czy siak mamy takich urzedasów co mają w d,, swoich obywateli

REKLAMA

# loc

27.03.2012 19:22

niestety nasze urzedasy mają to gdzies tylko obiecanki przy wyborach

# gość

01.04.2012 03:12

<quote>- Na pętli Młociny nie mamy już miejsca, aby wprowadzić tam kolejne autobusy - mówi rzecznik ZTM Konrad Klimczak.</quote>
<quote>Można więc przewidywać, że zmiany w układzie komunikacyjnym - w tym puszczenie linii przyspieszonej 511, kursującej Modlińską na Młociny - nastąpią po wakacjach.</quote>
Więc "siedemsetek" nie można, a miejskie można. Najwyższy czas, aby legionowscy urzędnicy zerewidowali umowę z ZTM. Za ciężkie pieniądze, które ZTM zdziera z Legionowa, w końcu coś nam się należy.
A tak nawiasem: jest wysoce prawdopodobne, że po wybudowaniu pętli tramwajowej "Winnica", tam właśnie będą kończyć bieg autobusy z Legionowa.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA