REKLAMA

Legionowo

komunikacja »

 

Czy most Północny poprawi komunikację mieszkańcom Legionowa?

  23 marca 2012

alt='Czy most Północny poprawi komunikację mieszkańcom Legionowa?'

Schemat komunikacji autobusowej przez most Północny jest już znany, jednak nie uwzględnia komunikacji podmiejskiej - dlatego też Legionowo nie będzie mogło dojechać do metra autobusami podmiejskimi. Most zostanie otwarty dla ruchu samochodowego w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.

REKLAMA

O bezpośrednim połączeniu legionowianie marzą, czemu dają wyraz w zapytaniach do prezydenta miasta. Motyw przewija się wciąż ten sam: czy stołeczny ZTM planuje zmianę tras autobusów z Legionowa, by przynajmniej jeden docierał bezpośrednio na Młociny?

Tyle tylko, że Legionowo jako jedyna podwarszawska miejscowość - poza Łomiankami - ma takie połączenie: kolejowe. Pociągi z miasta dojeżdżają na Dworzec Gdański, bezpośrednio przy stacji metra. Jednak to chyba kwestia przyzwyczajenia, że ludzie wolą autobus, ale pytanie pozostaje: będzie dojazd do Młocin czy nie?

- Na pętli Młociny nie mamy już miejsca, aby wprowadzić tam kolejne autobusy - mówi rzecznik ZTM Konrad Klimczak. - To oznacza, że bezpośredniego połączenia autobusowego Legionowa z metrem nie wprowadzimy.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada natomiast poprowadzenie autobusów z Modlińskiej na most Północny, ale nie wcześniej, niż powstaną wiadukty nad skrzyżowaniem tej ulicy z trasą prowadzącą na przeprawę. Według zapewnień stołecznego Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych prace nad nimi potrwają do końca czerwca, a później rozpocznie się procedura dopuszczenia wiaduktów do ruchu. Można więc przewidywać, że zmiany w układzie komunikacyjnym - w tym puszczenie linii przyspieszonej 511, kursującej Modlińską na Młociny - nastąpią po wakacjach. Tym samym pasażerowie z Legionowa będą mogli się przesiąść do autobusów w stronę metra właśnie wtedy.

- Pasażerowie, którzy koniecznie chcą dojechać na Młociny z pominięciem Żerania mogą to zrobić z dwiema przesiadkami, na przystankach Białołęka-Ratusz i Myśliborska - mówi Konrad Klimczak. - Podstawowo dojazd do metra będzie wyglądał tak jak dziś tj. pociągami do Dworca Gdańskiego lub autobusami do przystanku Konwaliowa, a następnie 508, 510 i 511 do stacji metra Marymont.

Przynajmniej do wprowadzenia drugiego etapu zmian w komunikacji.

(wt)

 

REKLAMA

Komentarze (8)

# xyz

24.03.2012 09:25

z pociągu korzysta wielu ludzi, ale nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada. niektórzy potrzebują dojechać z legionowa na żoliborz, na UKSW i na siłę ich się zmusza, żeby jechali przez Gdański....
na tak krótkiej trasie z legionowa na młociny z dwiema przesiadkami to jest jakaś paranoja i zastanawiam się jak długo matołki z ztm nad tym myślały

# prutas

24.03.2012 10:36

moliby jeszcze zrobic most łaczacu łomianki z Legionowem

# asasa

24.03.2012 13:34

@xyz: pierwszeństwo musi mieć komunikacja miejska, a nie podmiejska. Wszystkim nie da się dogodzić. Nie pasuje - to się przeprowadź.

REKLAMA

# Rusek

25.03.2012 00:23

Na młocinach przyznaje się nigdy nie byłem, ale czy nie da się tej pętli po prostu powiększyć? Tudzież puścić nawet ten autobus na tarchomin/nowodwory? + Bzdurą jest że tylko Łomianki i Legionowo mają dojazd do metra! Czy przypadkiem dw. śródmieście nie znajduje się 50metrów (czy sto?) od metra centrum? Dojdzie jeszcze metro na wwa stadion i wwa wileńska. A i jeszcze jedno. Autobusy podmiejskie - fakt, jeżdżą za Warszawę, ale bzdurą jest stwierdzenie że ludzie z Warszawy nimi nie dojeżdżają! Czy dla kogoś kto dojeżdża na trasie gdzie linia miejska miesza się z podmiejską, jest różnica czym pojedzie? Odpowiednio pokierowany autobus Legionowo - Młociny zbierał by też mieszkanców Tarchomina.

# asd

25.03.2012 11:26

#prutas
mogliby ale paru mieszkańców po obu stronach rzeki blokuje inwestycję.

# Gosc

27.03.2012 19:19

tak czy siak mamy takich urzedasów co mają w d,, swoich obywateli

REKLAMA

# loc

27.03.2012 19:22

niestety nasze urzedasy mają to gdzies tylko obiecanki przy wyborach

# gość

01.04.2012 03:12

<quote>- Na pętli Młociny nie mamy już miejsca, aby wprowadzić tam kolejne autobusy - mówi rzecznik ZTM Konrad Klimczak.</quote>
<quote>Można więc przewidywać, że zmiany w układzie komunikacyjnym - w tym puszczenie linii przyspieszonej 511, kursującej Modlińską na Młociny - nastąpią po wakacjach.</quote>
Więc "siedemsetek" nie można, a miejskie można. Najwyższy czas, aby legionowscy urzędnicy zerewidowali umowę z ZTM. Za ciężkie pieniądze, które ZTM zdziera z Legionowa, w końcu coś nam się należy.
A tak nawiasem: jest wysoce prawdopodobne, że po wybudowaniu pętli tramwajowej "Winnica", tam właśnie będą kończyć bieg autobusy z Legionowa.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break