REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Cudowne szlaki w Beskidach - 8 malowniczych szlaków pieszych na wakacyjne wędrówki

Cudowne szlaki w Beskidach - 8 malowniczych szlaków pieszych na wakacyjne wędrówki

Poznaj najpiękniejsze trasy w Beskidach! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najbardziej atrakcyjnych, w tym również te, które można pokonać z małymi dziećmi.

Urlop w Beskidach - wymarzone wakacje dla aktywnych

Beskidy każdego roku przyciągają tłumy turystów. Kuszą ich wspaniałe widoki, pyszne jedzenie i niepowtarzalny klimat, ale także zróżnicowane szlaki o wielu poziomach trudności. Znajdą tu coś dla siebie fanatycy gór, rodziny z małymi dziećmi, a także seniorzy. Przyjrzyjmy się 8 najciekawszym trasom, zarówno bardziej, jak i mniej wymagającym.

Polecane trasy w Beskidach

Ustroń - Równica przez przełęcz Beskidek

Długość - 13,5 km

Szacowany czas przejścia - 4,5h

Równica znana jest wśród okolicznych mieszkańców jako Diabla Góra, lecz wbrew tej nazwie dotarcie na jej szczyt nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Z Równicy rozciąga się piękna panorama m.in. na obie Czantorie, Baranią Górę, Skrzyczne oraz Soszów Wielki. Na szczycie można usiąść w karczmie, skorzystać z całorocznego toru saneczkowego, parku linowego oraz kina 7D.


Przełęcz Krowiarki - Babia Góra przez Sokolicę

Długość - 13,7 km

Szacowany czas przejścia - 5,5h

Najłatwiejszy szlak na najwyższy szczyt w Beskidach. Babia Góra (Diablak) wchodzi w skład Korony Gór Polski, więc zdecydowanie warto się na nią wspiąć. Powrót czerwonym szlakiem będzie najszybszy, lecz zdecydowanie warto nieco nadłożyć drogi i przejść przez Schronisko Markowe Szczawiny, a następnie niebieskim szlakiem na parking na Przełęczy Krowiarki.

Przełęcz Kubalonka - Stożek Wielki

Długość - 15,7 km

Szacowany czas przejścia - 5h

Czerwony szlak jest Głównym Szlakiem Beskidzkim w Beskidzie Śląskim, a schronisko PTTK Stożek jest najstarszym schroniskiem po polskiej stronie Beskidu. Trasa łatwa, z przepięknymi widokami. Ze szczytu można zejść na czeską stronę. Powrót do Kubalonki warto sobie urozmaicić, idąc częściowo niebieskim szlakiem.

Nowy Targ (Oleksówki) - Turbacz

Długość - 16 km

Szacowany czas przejścia - 5h

Zielony szlak pod górę jest bardziej stromy, ale jednocześnie krótszy. Zejście żółtym szlakiem będzie łatwiejsze, a trasa choć mniej widokowa zapewni więcej przyjemnego cienie w upalny dzień. Co ważne, teren ten nie nie należy do Gorczańskiego Parku Narodowego, więc można zabrać ze sobą psa.

Przełęcz Szarcula - Barania Góra

Długość - 22,7 km

Szacowany czas przejścia - 9:48h

Najpopularniejsza trasa na Baranią Górę. Wraz z powrotem do Przełęczy Szarcula należy liczyć niespełna 10h. Trasa nie należy do trudnych, lecz na pewno wymaga wytrwałości oraz niezłej kondycji z uwagi na dystans. Po drodze mijamy Wierch Równiański, Wierch Wisełka, Beskidek i Karolówkę.

Malownicze krótkie szlaki w Beskidach

Przełęcz Przegibek - Czupel

Długość - 9,5 km

Szacowany czas przejścia - 3h

Początek trasa bierze w Międzybrodziu Bialskim. Doskonała na wycieczkę z małymi dziećmi, a także dla osób starszych oraz wszystkich tych, którym zależy na szybkim wypadzie w góry. Po drodze można sobie urządzić postój w Schronisku PTTK na Magórce. Czupel należy do Korony Gór Polski.

Lipowa - Skrzyczne

Długość - 8,8 km

Szacowany czas przejścia - 3,5h

Łatwiejsze podejście niż ze Szczyrku. Na szczycie można skorzystać z wieży widokowej, a przy dobrej pogodzie poobserwować startujących paralotniarzy. Wracamy tym samym niebieskim szlakiem. Miłośnicy urozmaiceń i dłuższych wędrówek mogą wybrać zielony szlak na Kopę Skrzyczeńską i Malinową Skałę, a następnie żółty przez Kościelec.


Jaworze - Błatna

Długość - 11 km

Szacowany czas przejścia - 4h

Na Błatniej można podziwiać przepiękną panoramę najwyższych szczytów Beskidu Śląskiego. Ranczo Błatnia usytuowane tuż przed szczytem, a w szczególności mieszkające tam konie, to świetna atrakcja dla najmłodszych.

Dobra baza wypadowa w Beskidach

Wybierając się na podbój beskidzkich szlaków, zarezerwuj noclegi w miejscu, które wyróżnia doskonała lokalizacja. Sprawdź dostępne apartamenty Wisła i wybierz taki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli szukasz bazy w okolicy Bielsko-Białej, postaw na nocleg Porąbka - Kozubnik. Nie czekaj z rezerwacją terminu. Zrób to jak najszybciej i wypatruj zbliżającego się urlopu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA