REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Buty trekkingowe w miasto - czy warto?

Buty trekkingowe w miasto - czy warto?

Obuwie trekkingowe stało się dość popularne w ostatnich latach. Obecnie bardzo duża grupa ludzi stawia na wygodę i casualowy styl w ubieraniu się. Moda na typowo "sportowy casual" wydaje się trendem, który nie przeminie szybko. Aktywność fizyczna oraz komfortowa moda wydają się czymś, co idzie ze sobą w parze. Wiele osób jednak może zastanawiać się nad sensem kupowania obuwia trekkingowego miejskiego. Czy taki zakup ma w ogóle sens i może być opłacalny? Jeżeli tak, to w jakim przypadku?

Buty trekkingowe na co dzień - wiele różnych opcji

Duża popularność stylu casualowego oraz miejskiego sprawia, że wiele marek związanych z odzieżą outdorową, sportową i turystyczną oferuje buty trekkingowe przeznaczone do miasta i użytku codziennego. Tego typu buty trekkingowe męskie oraz damskie można znaleźć w wielu różnych wzorach i kolorach. Czujesz znudzenie białymi sneakersami lub typowymi trzewikami, które codziennie łączysz z dżinsami w codziennych stylizacjach? Jeżeli dodatkowo cenisz sobie wygodę, zakup butów trekkingowych miejskich może być odpowiednią opcją dla Ciebie. Tego typu obuwie najczęściej jest utrzymane w ciemnej kolorystyce, która jest bardzo praktyczna podczas wycieczek, ale coraz częściej pojawiają się też inne opcje. Buty trekkingowe do miasta występują w żywych kolorach oraz w klasycznych, nadal modnych w tym sezonie stylowych beżach i brązach.

Miejskie buty trekkingowe - czy różnią się od tradycyjnych?

Buty trekkingowe mają obecnie wiele różnych odsłon. W sklepach turystycznych oraz z odzieżą outdorową możesz znaleźć obuwie, które będzie ściśle dostosowane do interesującej Cię aktywności. Innego rodzaju obuwie będzie odpowiednie w góry, a inne buty założysz podczas pieszej wędrówki po równym terenie. Łatwo więc się domyślić, że buty trekkingowe do miasta stanowią także zupełnie odrębną kategorię i znacząco różnią się od obuwia dedykowanego na wyprawy górskie czy piesze wędrówki. Buty do miasta często mają stylistykę zbliżoną do typowych butów trekkingowych, ale nie zabezpieczają tak dobrze stopy oraz kostki. Faktem jest, iż podczas casualowego stylu życia tego typu zabezpieczenia nie są tak bardzo potrzebne jak w przypadku różnego rodzaju outdorowych aktywności. Interesują Cię buty bardziej dostosowane wędrówek? Sprawdź porady z artykułu Buty trekkingowe dla podróżnika - czym się kierować przy wyborze? i wybierz obuwie odpowiednie do swoich potrzeb.

Buty na działkę, na ognisko i krótkie wycieczki? Postaw sprawdzone opcje

Typowo miejskie buty trekkingowe sprawdzą się na co dzień. Jeżeli dużo chodzisz lub codziennie musisz przemierzać pieszo jakiś odcinek od przystanku do pracy, a przy tym nie jesteś zobligowany/-a do ubrania się zgodnie z dress codem, takie rozwiązanie będzie dobre dla Ciebie. Buty trekkingowe do miasta sprawdzą się również na krótkie i niewymagające zbyt dużego wysiłku wycieczki piesze po płaskim terenie. Pamiętaj jednak, że tego typu obuwie nie będzie odpowiednie w góry czy na teren z większymi nierównościami. Doskonale jednak sprawdzi się na działkę czy na ognisko w gronie rodzinnym. Buty miejskie mają stylistykę typowo casualową, więc pasują do wielu ubrań i dobrze sprawdzą się na wyjście do kina, na zakupy czy na spacer, a więc wszędzie tam, gdzie chcesz się czuć wygodnie i komfortowo.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA