REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0
Legionowo

inwestycje »

 

Budowa dworca opóźniona. Będzie za rok?

  24 marca 2014

alt='Budowa dworca opóźniona. Będzie za rok?'

Czy w tym roku zakończy się budowa centrum komunikacyjnego w Legionowie? Według prezydenta winny opóźnień jest wadliwy projekt i słaba organizacja prac.

REKLAMA

cmp 09-2025 2cmp 09-2025 0
Taką przyczynę podał prezydent Roman Smogorzewski w wywiadzie udzielonym legionowskiej telewizji. Jak przyznał, dokumentacja przygotowana przez wykonawcę miała błędy, które przy realizacji spowodowały opóźnienie prac. Według niego wina spoczywa poniekąd na ustawie o zamówieniach publicznych, która kładzie nacisk na cenę, a nie wartość merytoryczną przy przetargach.

Teoretycznie centrum powinno być już w stanie surowym, tymczasem obecnie prowadzone są dopiero prace przy stropach i podjazdach na piętrze budynku.

Rzeczniczka legionowskiego urzędu Tamara Mytkowska, nieco gasi obawy o półroczne opóźnienie inwestycji, określając je na połowę mniejsze. - Formalnie opóźnienie w budowie dworca wynosi 12 tygodni, garażu - 8 tygodni. W aneksie do umowy na budowę Centrum Komunikacyjnego uznano za uzasadnione opóźnienia w realizacji budowy dworca z powodu konieczności usunięcia niezinwentaryzowanych czynnych kabli energetycznych w poziomie fundamentów oraz wymiany gruntów. Opóźnienia w budowie garażu spowodowane były m.in. czasowym wstrzymaniem robót w obrębie zjazdu ślimakowego, wykonywaniem zasypki oraz wydłużenia ścian i słupów w obrębie I kondygnacji, a w budowie drogi - kwestiami formalnymi.

Według nowego, uaktualnionego harmonogramu stan surowy budynek dworca ma osiągnąć 11 kwietnia, natomiast całość ma być gotowa na 18 grudnia. Parking na Piaskach z kolei ma być gotów na 20 listopada a połączone przejście podziemne i przejazd drogowy - 25 września.

Oddanie dworca do użytku ma rzeczywiście nastąpić na początku przyszłego roku.

(red)

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

moje bielany 003 2moje bielany 003 0

Komentarze (1)

# ocho

24.03.2014 17:56

Jeśli ustawa wymaga, aby jedynym kryterium wyboru oferenta była cena, to nie ma się czemu dziwić. Jaki wykonawca takie terminy.
Trzeba się raczej skupić na tym, żeby za wyborem najtańszej opcji nie poszła marna jakość bo po 3 latach będziemy mówić o remoncie...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

olowkowa kraina 003 1olowkowa kraina 003 2olowkowa kraina 003 0

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

biedronka 041 2

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida 10-25 2olowkowa kraina swiatowida 10-25 0

REKLAMA

moje bielany 004 3moje bielany 004 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni