REKLAMA

Białołęka

sport »

 

Wysoka trawa zamiast boiska. Wizytówka gospodarności na Białołęce

  31 października 2023

alt='Wysoka trawa zamiast boiska. Wizytówka gospodarności na Białołęce'
Czy porośnięty trawą i chwastami plac ma szansę ponownie stać się boiskiem? Fot. Filip Pelc

Czy zarośnięty plac pomiędzy Białołęckim Ośrodkiem Sportu a linią tramwajową przy Światowida ma szansę ponownie stać się boiskiem? O to walczy radny Filip Pelc, który najpierw zgłosił projekt w budżecie obywatelskim, a skoro to nie pomogło, to złożył taką propozycję władzom dzielnicy.

REKLAMA

W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego nie przepadł projekt radnego Filipa Pelca zakładający metamorfozę starego i zarośniętego boiska do piłki nożnej przy Światowida, między Białołęckim Ośrodkiem Sportu a linią tramwajową.

Budżet obywatelski nie pomógł

Gdyby pomysł wygrał głosowanie, za 900 tys. zł powstałoby nowe boisko, z nawierzchnią ze sztucznej trawy, wyposażone w elementy małej architektury, jak np. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
ławki, kosze na śmieci i stojak rowerowy. Mieszkańcy zdecydowali się oddać swoje głosy na inne - ich zdaniem - pilniejsze potrzeby. Radny jednak nie składa broni i tuż po ogłoszeniu wyników w budżecie obywatelskim napisał do władz dzielnicy interpelację w tej sprawie.

- W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłosiłem projekt zakładający budowę boiska przy ul. Światowida. Niestety nie zdobył on wymaganej liczby głosów, by mógł być zrealizowany. Mimo to uważam, że boisko w tym miejscu powinno jak najszybciej powstać. W naszej dzielnicy brakuje miejsc, w których mieszkańcy mogliby za darmo pograć w piłkę nożną - napisał radny Pelc, który dodał iż boisko mogłoby być też wykorzystywane w ramach zajęć wychowania fizycznego.

- W związku z tym zwracam się z apelem o budowę boiska przy ul. Światowida.

Kup bilet

Białołęka wyczerpała budżet na sport

Białołęcki ratusz w ostatnim czasie przeznaczył pieniądze na trzy inwestycje związane z rozbudową obiektów sportowych. Są to: zadaszenie pneumatyczne nad boiskiem sportowym przy Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Kobiałka, przebudowa boiska piłkarskiego przy podstawówce nr 112 przy ul. Zaułek, w wyniku której powstaną dwa boiska piłkarskie przykryte zadaszeniem pneumatycznym oraz na siłownię plenerową przy ul. Zaułek. Dodatkowo oświetlono też ścieżkę pieszo-rowerową przy Ostródzkiej i Hemara przy szkole nr 368.

- Prowadzone inwestycje wyczerpały środki finansowe, które mogliśmy przeznaczyć w tym roku na poprawę infrastruktury sportowej w dzielnicy - wyjaśnia wiceburmistrz Jan Mackiewicz. Gdyby jednak białołęcki ratusz otrzymał z miasta dodatkowe pieniądze na dalszy rozwój infrastruktury sportowej, to: - Zostanie przeprowadzona dogłębna analiza potrzeb w stosunku do całej dzielnicy, z uwagi na fakt, iż dzielnica stale się rozwija i pojawiają się kolejne potrzeby inwestycyjne - dodał Jan Mackiewicz. Wszystko wskazuje zatem na to, że teren przy Światowida jeszcze długo będzie zarastał wysoką trawą i chwastami.

DB

.
 

Komentarze (8)

# AndrzejzGocławia

31.10.2023 21:26

Właśnie tak to wygląda boiska zarośnięte a trawniki przed blokami wygolone do samej gleby...
https://natwoim.pl/

# Do wymiany ruda z burmistrzem

02.11.2023 16:14

No przecież burmistrz nie da tam pobudować boiska i kortów tenisowych bo wszyscy muszą na Światowida być! Burmistrz i ruda do wymiany!

# Dbdjdodbdj

02.11.2023 16:15

Żałosne władze, nic nie potrafią tylko kasę dla kumpli. Burmistrz do wymany

REKLAMA

# zielono mi

02.11.2023 16:59

Słyszałem że ten radny bardzo lubi trawę więc powinien być zadowolony??

# Nie dla Agape

04.11.2023 14:51

Hahaha, wydało się!

# JJ80

07.11.2023 14:42

Żyjemy w chorych czasach. Kiedyś boiska przy szkołach były dostępne po lekcjach dla każdego. Dzieciaki miały możliwość skorzystać i korzystały. Dziś, pójść na boisko równa się zapisać do Agape czy jakiejś innej szkółki. Boiska szkolne są zamknięte dla naszych dzieci, a przecież płacimy tu podatki!

REKLAMA

# Rjrjd

07.11.2023 21:34

Przy szkole 344 otwarte cały czas za darmo. Przy innych trzeba się dowiadywać. Przy sp na porajow dyrektorka nie wyraża zgody-wina dyrektorki!!! Trzeba dopytywać dyrekcji danej szkoły czemu nie wpuszcza dzieciaków na boiska po szkole i się o to najzwyczajniej w świecie upomnieć (są trójki klasowe,
komitety rodziców, samorządy szkolne-niech działają i się upominają) . Na krzyżówki ogólnodostępne nawet w weekendy za darmo!! Na Picassa strefa sportu za darmo!

# Łukaszzzz

20.11.2023 11:36

Po co robić boisko za 900 tys zł ? Po to aby za 2-3 lata bo tyle trwa czas utrzymywanie projektu z budżetu Obywatelskiego zostało przejęte przez miasto i wynajmowane ? Ten teren wystarczy ogrodzić wysoką siatką tak aby piłka nie wypadała, postawić dwie bramki ewentualnie kosze do koszykówki i sciąć trawę, do tego 2 stojaki rowerowe i kosz na śmieci. Reszta jest zbędna i to tylko wyrzucanie pieniędzy.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024