REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Biżuteria, która znaczy - dodatki, które nie tylko pięknie wyglądają

Biżuteria, która znaczy - dodatki, które nie tylko pięknie wyglądają

Biżuterię w większości przypadków oceniamy przede wszystkim po tym, jak wygląda, czy pasuje do pozostałej części naszej kolekcji, jak łączy się z ulubionymi naszymi stylizacjami. Dla wielu z nas biżuteria to jednak także niejednokrotnie ważny talizman.

Biżuteria jak talizman

Biżuteria może być nie tylko piękna. Może także wiele dla nas znaczyć, być symbolem ważnych wydarzeń. Oczywiście często decyduje o tym, w jakich okolicznościach otrzymujemy dany łańcuszek czy pierścionek, od kogo. Biżuteria jednak może znaczyć także sama w sobie. Na rynku coraz więcej jest biżuterii wykorzystujących magię określonego rodzaju symboli, liczb, znaków. Wybierając tego typu łańcuszek czy bransoletkę, możemy dać upust swoim przekonaniom, zawrzeć w biżuterii w jakiś sposób swoje marzenia, plany, wyzwania.

Naszyjniki z liczbami

To jedna z ciekawszych propozycji, która pojawiła się na rynku biżuteryjnym całkiem niedawno. Delikatne łańcuszki są ozdobione zawieszkami w postaci cyfr. Każda z nich oznacza konkretną wartość w życiu, i tak naszyjnik przyjaźni ma cyfrę 3, natomiast ten, który ma symbolizować nadzieję, zawieszkę ma w kształcie 8. To bardzo ciekawa, ale i intrygująca propozycja. Naszyjniki są stosunkowo minimalistyczne, ale zwracają jednak uwagę. Odwołują się do pewnej uniwersalnej symboliki liczb. Z pozoru jednak, dla osoby z boku, wyglądają jak kolejna ozdoba. Tylko od Ciebie zależy, czy ujawnisz, co kryje się za tą konkretną liczbą.

Bransoletki na sznurku

Zawieszki, które wykorzystywane są przy kultowych już bransoletkach na sznurku, także mają znaczenie. Wiele kobiet bardzo chętnie sięga po modele ze znakiem nieskończoności, koniczyną symbolizującą szczęście. Nie brakuje także tych, które bardzo świadomie sięgają po bransoletki z serduszkiem. Przed nowym rokiem szkolnym młodej kobiecie lub dziewczynce zawsze można podarować koniczynkę, słonika lub podkowę wraz z bransoletką. Dla niejednej uczennicy taka biżuteria będzie pełnić funkcje szczęśliwego talizmanu.

Na bransolecie lub łańcuszku - talizmany

Bardzo dużą popularnością cieszą się także talizmany w postaci delikatnych zawieszek w formie aniołka, ażurowego skrzydła, delikatnego krzyżyka lub symbolu ryby. To także ciekawe pomysły na prezent dla dziecka z okazji Komunii Świętej. Dla młodych mam z pewnością funkcję talizmanu pełnić mogą bransoletki symbolizujące narodziny dzieci, często spersonalizowane poprzez wygrawerowanie na zawieszkach dat narodzin.

Personalizacja - sposób na własny talizman

Biżuterię, która znaczy, możemy stworzyć także samodzielnie, korzystając z możliwości personalizacji. Oferuje ją na przykład marka Lilou. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wybrać dowolną zawieszkę i wygrawerować na niej datę, imię, ważny dla Ciebie cytat. Taka biżuteria natychmiast nabiera osobistego charakteru.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA