REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Bezpłatne badania gęstości kości z okazji Światowego Dnia Osteoporozy

Bezpłatne badania gęstości kości z okazji Światowego Dnia Osteoporozy

Światowy Dzień Osteoporozy obchodzony jest 20 października od 1996 roku. Co roku temu dniu towarzyszą wydarzenia i lokalne kampanie społeczne skierowane do pacjentów i osób z grup ryzyka, których celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na osteoporozę. Według szacunków cierpi na nią około 25% kobiet i 13% mężczyzn po 60. roku życia

Osteoporoza w Polsce

Osteoporoza to niezwykle poważny problem społeczny w Polsce. Szacuje się, że ze względu na procesy urbanizacyjne oraz starzenie się społeczeństwa problem osteoporozy będzie znacząco rósł w kolejnych latach. Świadomość dotycząca profilaktyki i diagnostyki tej choroby nie jest wystarczająca, dlatego Światowy Dzień Osteoporozy jest doskonałą okazją, by poszerzyć wiedzę Polaków w tym zakresie.

Czym jest osteoporoza?

Osteoporoza to podstępna choroba, która często rozwija się przez długie lata, nie dając żadnych zauważalnych objawów. Jedynym objawem osteoporozy, który jest możliwy do wykrycia bez wykonywania specjalistycznych testów diagnostycznych, są złamania kości w wyniku urazów, które nie miałyby miejsca w przypadku zdrowych ludzi.

Osteoporoza charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości i zwiększoną podatnością na złamania. W walce z chorobą pomaga jej wczesne wykrycie, dlatego zaleca się cykliczne wykonywanie badań densytometrycznych, które polegają na pomiarze gęstości mineralnej tkanki kostnej.


Na czym polega badanie gęstości kości?

Densytometria to w pełni bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne badanie rentgenowskie, które służy do oceny gęstości kości. Jest jednym z podstawowych badań wykorzystywanych w diagnostyce osteoporozy. Pomaga lekarzowi ocenić ryzyko złamań kości, a w niektórych przypadkach rozstrzyga, czy należy rozpocząć leczenie osteoporozy. Densytometrię wykonuje się u osób zagrożonych osteoporozą, w tym kobiet po menopauzie.

Badania w kierunku wczesnego wykrycia osteoporozy powinny wykonywać osoby, które znajdują się w grupach ryzyka, czyli przede wszystkim kobiety w wieku po 60. roku życia. Badanie gęstości kości umożliwi postawienie diagnozy, co w konsekwencji może zapobiec złamaniom. W przypadku wykrycia osteoporozy zaleca się wdrożenie terapii leczenia opierającej się na prowadzeniu zdrowego trybu życia i zmianach sposobu odżywiania, a w przypadku zaawansowanej osteoporozy - na właściwie dobranych lekach.

Bezpłatne badania gęstości kości dla mieszkanek Warszawy i okolic

Centrum Medyczne FutureMeds w Warszawie zaprasza Panie po 60. roku życia, które nie leczą się z powodu osteoporozy, na bezpłatne badania gęstości kości.

Szczegóły i zapisy:
FutureMeds Warszawa Targówek,
ul. św. Wincentego 93/7
Infolinia: 22 103-02-19
www.futuremeds.pl/dexa


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy