REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Agencja Artystyczna z pasją do muzyki

Agencja Artystyczna z pasją do muzyki

Blue Note to agencja artystyczna, u której podstaw leży pasja do muzyki jazzowej, chęć jej promowania oraz wspierania utalentowanych artystów jazzowych. Działa na rynku nieprzerwanie już od ponad 22 lat.

W trakcie swojej działalności współpracowała z wieloma czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej głównie jazzowej, ale też z muzykami klasycznymi i reprezentującymi inne style muzyczne. Agencja współpracowała także z wieloma artystami, przedstawicielami polskiego teatru, filmu i estrady min. Krystyna Jandą, Zbigniewem Zamachowskim, Piotrem Machalicą, Arturem Andrusem oraz z wybitnymi twórcami m.in. Wojciechem Młynarskim, Stanisławem Tymem, Andrzejem Poniedzielskim. Wśród realizowanych projektów znalazły się produkcje na małe składy jazzowe, od tria po sekstety, na big bandy a także na składy łączone jazzowo klasyczne z udziałem orkiestr kameralnych, chórów i orkiestr symfonicznych.

Blue Note Agencja Artystyczna została założona przez Andrzeja Łukasika - kontrabasistę, muzyka jazzowego, menedżera, producenta i animatora życia muzycznego. Ewa Bem, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Paweł Perliński, Robert Majewski czy Andrzej Olejniczak to tylko niektórzy artyści jazzowi, z którymi Agencja Blue Note współpracuje i współpracowała w czasie swojej wieloletniej działalności. Od kilku już lat zajmuje się wszystkimi projektami Ewy Bem a ostatnio przygotowuje koncert inaugurujący powrót Ewy Bem na scenę muzyczną i jednocześnie celebrujący jej 50-lecie pracy artystycznej. Koncert odbędzie się 31.07.2021 podczas Ladies Jazz Festival w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Agencja zajmuje się także produkcjami Andrzeja Jagodzińskiego, wśród których wymienić należy z pewnością "Andrzej Jagodziński Trio - Bach", "Andrzej Jagodziński Trio- Chopin", "Requiem - Andrzej Jagodziński",

"J. S. Bach na trio Jazzowe, żeński głos improwizujący i orkiestrę instrumentów dawnych". Agencja zrealizowała również wiele projektów płytowych wśród których znalazły się takie pozycje jak: "Straszni Panowie Trzej vol 1 i 2" z muzyką J. Wasowskiego i tekstami J. Przybory, "Pogadaj ze mną" z tekstami Wojciecha Młynarskiego do muzyki Włodzimierza Nahornego, "Chopin Symphony Jazz Project" na kwintet jazzowy i orkiestrę symfoniczną, "Chopin/Jagodziński Sonata b-moll", czy wydana w grudniu 2021 roku "Andrzej Jagodziński Trio - Bach".

Oprócz współpracy z wieloma cenionymi muzykami jazzowymi i artystami, Agencja Blue Note współpracuje z Urzędem m.st. Warszawy, dla którego zrealizowana została produkcja wielu płyt, w tym Włodzimierza Nahornego i Bogdana Loebla "Cicho, Cicho Pastuszkowie" oraz festiwal "Chopin na Krakowskim Przedmieściu", Urzędami miast: Krakowa, Szczecina, Lublina, Łodzi, Gdańska, Bydgoszczy. Ponadto, Blue Note współpracuje z licznymi teatrami, filharmoniami i klubami w Polsce w tym z Teatrem Polonia czy Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Jazznowiec Festiwal

Blue Note Agencja Artystyczna jest również współorganizatorem wydarzenia, które jest właśnie w trakcie realizacji drugiej edycji. Jest to JAZZNOWIEC FESTIWAL organizowany głównie na dziedzińcu zamku w Janowcu, ale także okolicznych miejscowościach: Zwoleń, Czarnolas, Radom. Publiczność może posłuchać czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej w niecodziennej scenerii jaką jest zamek w Janowcu, a także poznać malownicze okolice Małopolskiego przełomu Wisły. Partnerami wydarzenia, którego zdecydowanie warto jest stać się częścią, są STOART, ZAiKS, Gmina Janowiec oraz ENEA Wytwarzanie. Honorowymi Patronami festiwalu są: Marszałek Lubelski oraz Starosta Puławski.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA