REKLAMA

Artykuł partnerski

8 powodów, dla których powinieneś kupić kurtkę puchową

8 powodów, dla których powinieneś kupić kurtkę puchową

Kurtka puchowa może być niezastąpionym elementem ekwipunku turystycznego. Wykorzystywana technologia sprawia, że ten rodzaj odzieży wierzchniej, który kiedyś był spotykany raczej wysoko w górach lub na stokach narciarskich, dziś zyskuje fanów nie tylko wśród pasjonatów wędrówek. Kurtka puchowa doskonale sprawdzi się również w miejskiej dżungli, gdzie komfort termiczny jest równie ważny jak na górskich szlakach. Korzyści używania puchówek jest naprawdę sporo. Co zyskuje się używając kurtek puchowych?

1. Doskonała termika kurtek puchowych

Rozważając zakup okrycia wierzchniego warto pamiętać, że kurtka puchowa męska, czy też damska to przede wszystkim doskonała izolacja termiczna, przed gorszymi warunkami pogodowymi. Warto wiedzieć, że jedne z najlepszych izolacji cieplnych od milionów lat tworzy sama natura. Dlatego do produkcji kurtek puchowych wykorzystywany jest puch gęsi lub kaczy. Posiada on odpowiednią budowę, która zatrzymuje i magazynuje nagromadzone przez ciało ciepło.

2. Niesamowita lekkość

Kurtki zimowe są zazwyczaj bardzo ciężkie. Związane jest to z wykorzystaniem grubych materiałów, nieprzepuszczających wiatr i zatrzymującymi ciepło pod powierzchnią okrycia. Kurtki puchowe przy zachowaniu odpowiednich właściwości termicznych, są dodatkowo bardzo lekkie.

3. Niezwykły design puchówki

Dzisiaj kurtki puchowe nie wyglądają jak kiedyś. Decydując się na ich zakup nie mamy więc co się martwić, że będziemy prezentować się w nich niczym ludzik Michelin. Wykorzystując najnowsze technologie, producenci są w stanie wykonać nie tylko dobrą technicznie odzież, ale również cechującą się niebanalnym designem. Dlatego kurtkę puchową można z powodzeniem założyć zarówno na górską wycieczkę, jak i do pracy. Wartymi rozważenia modelami są kurtki pochodzące od marek takich jak Columbia

4. Łatwość przechowywania

Wiele modeli, które dostępnych jest na rynku posiada możliwość dużego skompresowania się. Oznacza to, że z powodzeniem można zapakować kurtkę puchową do niewielkiego plecaka albo torebki. Pozwoli to na zabezpieczenie się przed nagłym spadkiem temperatury.

5. Kurtki puchowe w wielu krojach

Producenci dwoją się i troją, by dopasować swe produkty do różnych wymagań klienta. Dlatego w sklepach można znaleźć modele zarówno krótsze, przeznaczone raczej na górskie szlaki, ale też kurtki puchowe w formie płaszczy. Te drugie doskonale sprawdzą się w zimowych warunkach panujących w mieście.

6. Puchówka to ochrona przed wiatrem

Dobra ochrona przed wiatrem to jedna z cech charakteryzujących dobre kurtki puchowe. Dzięki temu, że wypełnienie kurtki stanowi naturalny puch gęsi lub kaczy, możliwe jest zaizolowanie górnych części ciała użytkownika przed zimnym powietrzem, nacierającym na użytkownika zarówno na górskich grzbietach, jak i między budynkami.

7. Duża wytrzymałość puchowych kurtek

Wyjątkowa lekkość kurtek puchowych nie oznacza, że bardzo łatwo ją uszkodzić. Powierzchnia kurtki jest często pokryta powłoką hydrofobową, która chroni użytkownika przed przemoknięciem. Dzięki temu posiadacze puchówek nie powinni obawiać się deszczu lub śniegu.

8. Możliwość wyboru różnego rodzaju puchu

Niektórzy użytkownicy puchówek mogą być narażeni na alergie. Technologia pozwala dzisiaj na wypełnienie kurtek puchowych nie tylko puchem pochodzącym od ptaków hodowlanych. Dlatego producenci przygotowali produkty przeznaczone dla osób ze skłonnościami do alergii. W takich modelach stosuje się zamiast wypełnienia naturalnego, włókna poliestrowe.

Jak łatwo dostrzec, zastosowań kurtek puchowych jest wiele. Podobnie jak zalet wynikających z ich użytkowania. Dlatego warto zaopatrzyć się w swoją kurtkę puchową.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA