REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Co to jest ubezpieczenie ochronne?

Co to jest ubezpieczenie ochronne?

Dobre ubezpieczenie na życie powinno nie tylko zabezpieczać naszych bliskich na wypadek naszej nagłej śmierci, ale również zapewnić nam ochronę od wypadków, chorób oraz innych zdarzeń, która mogą negatywnie odbić się na naszym życiu, zdrowiu oraz finansach.

Sprawdźmy, jak powinna nas chronić polisa, jaką opcję wybrać oraz gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie z wykorzystaniem prostego narzędzia typu https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator do obliczenia składki.

Co to jest ubezpieczenie ochronne?

Podstawowy zakres ochrony w polisie na życie zabezpiecza możliwość zgonu osoby ubezpieczonej. Oznacza to, że ustalona suma ubezpieczenia zostanie wypłacona, gdy w czasie trwania umowy ubezpieczony umrze.

Warto jednak zainwestować nieco więcej w ubezpieczenie, by móc uzyskać dodatkową ochronę. Jest to możliwe poprzez zakup umów dodatkowych czyli rozszerzeń ochrony. Polisa na życie może dzięki temu chronić nas w sytuacji:

  • zdiagnozowania poważnej choroby,
  • zdiagnozowania nowotworu złośliwego,
  • pobytu w szpitalu,
  • operacji chirurgicznej,
  • niezdolności do pracy,
  • wypadki komunikacyjnego,
  • wypadku przy pracy.

    W przypadku indywidualnych ubezpieczeń na życie, dodatkowa ochrona wymaga od nas zakupu określonych umów dodatkowych w wybranym przez nas zakresie. Z kolei przy ubezpieczeniu grupowym najczęściej zakres ochrony już odgórnie jest szeroki.

    Jak wybrać odpowiednią ochronę?

    Każdy z nas potrzebuje zupełnie innego modelu ochrony. Teoretycznie dwóch mężczyzn po 45 roku życia może posiadać podobne ryzyko poważnego zachorowania oraz śmierci. Jednak jeden z nich może mieć wysoki kredyt do spłacenia oraz trójkę małych dzieci na utrzymaniu, zatem pracuje więcej, biorąc nadgodziny, co prowadzi również do niezdrowego trybu życia i małej aktywności fizycznej. Drugi może dbać o zbilansowaną dietę i np. biegać w maratonach, mieć na utrzymaniu jedno dziecko i kończyć spłacać kredyt na mieszkanie. Dla obu tych osób ta sama oferta ubezpieczeniowa może kosztować nieco inaczej.

    Ryzyko, jakie nas dotyczy jest przez ubezpieczyciela obliczane na podstawie naszego wieku, stanu zdrowia oraz zarobków. Ważne są również zobowiązania finansowe. W sytuacji, gdy posiadamy kredyt w wysokości 350 000 zł, każda przerwa w pracy spowodowana zwolnieniem lekarskim np. z powodu kontuzji - może być dla nas niekorzystna finansowo, a ubezpieczenie ochronne zapewni nam wsparcie finansowe, dzięki któremu zachowamy płynność finansową.

    Przed zakupem polisy powinniśmy zatem zastanowić się nad tym:

  • na jaką kwotę się zabezpieczyć,
  • jakie choroby najbardziej nam zagrażają,
  • jak dużo czasu spędzamy za kierownicą,
  • czy w naszej rodzinie jakaś choroba pojawiała się częściej niż inne.

    Dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać określoną ochronę. Dla przykładu - osoba, która prowadzi w swoim domu działalność gospodarczą i nie porusza się zbyt wiele samochodem - ma mniejsze ryzyko wypadku komunikacyjnego, niż osoba, która codziennie poświęca codziennie godzinę do dojazd do pracy. Z kolei osoba, u której w rodzinie wiele osób chorowało na serce - powinna rozważyć ochronę na wypadek poważnego zachorowania oraz pobytu w szpitalu.

    Umowy dodatkowe to wybór naprawdę indywidualny, warto zatem dobrze się zastanowić, zanim podejmiemy zbyt pochopną decyzję i przepłacimy za niepotrzebne nam rozszerzenie ochrony.

    Gdzie znajdziemy dobre ubezpieczenie?

    Ważne jest nie tylko to, ile będzie nas kosztować nasza polisa ochronna, ale również to, gdzie i jaką wybierzemy ofertę.

    Ceny ubezpieczeń mogą różnić się od tego, co znajdziemy w ofercie na stronie internetowej. Dzieje się tak, ponieważ na stronie znajdziemy zwykle najtańszą możliwą opcję konkretnej oferty, która dotyczy najmłodszych klientów o określonych zarobkach. W sytuacji, gdy mamy już określone problemy zdrowotne i ukończyliśmy np. 40 rok życia - ubezpieczyciel może wycenić naszą polisę nieco wyżej.

    Aby uniknąć rozczarowania, możemy dokonać symulacji składki polisy z pomocą kalkulatora ubezpieczeniowego (link powyżej). Podając swój wiek, wysokość zarobków oraz preferowaną sumę ubezpieczenia, możemy mniej więcej poznać wysokość składki. Cena może delikatnie się różnić ze względu np. na stan naszego zdrowia, o którym świadczyć będą wyniki ankiety medycznej.

    Warto zatem szukać oferty ubezpieczenia ochronnego z pomocą stron poświęconych w całości tematyce ubezpieczeniowej. Dzięki temu poznamy oferty różnych firm ubezpieczeniowych, znajdziemy różne warianty cenowe, jak i dokonamy samodzielnego porównania ubezpieczeń.

    Strony, które skupiają się na różnych ofertach, umożliwiają nam również zapoznanie się z ocenami rankingów ubezpieczeniowych, które dodatkowo ułatwią nam wybór odpowiedniej oferty.


  • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

    LINKI SPONSOROWANE

    REKLAMA

    Znajdź swoje wakacje

    REKLAMA