REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Złom, który się opłaca - na jakim złomie zarobisz najwięcej

Złom, który się opłaca - na jakim złomie zarobisz najwięcej

Zbieranie i sprzedawanie złomu wielu osobom wciąż kojarzy się z niedochodowym zajęciem, którego często podejmują się ludzie w dramatycznej sytuacji finansowej. Jak się okazuje, jest to zupełnie błędny pogląd, o czym możemy przekonać się choćby oglądając jeden z popularnych programów dokumentalnych. Na sprzedaży, podobnie jak na prowadzeniu skupu złomu, można zarobić.

Aby jednak było to możliwe, trzeba wiedzieć, jakie metale osiągają obecnie najwyższe ceny i umieć to wykorzystać. Dlatego też podpowiadamy jaki złom warto oddawać do skupów metali - niezależnie od tego, czy chcemy pozbyć się nieprzydatnych nam metalowych przedmiotów i śmieci, czy też chcemy zarobić na sprzedaży złomu, warto skorzystać z tych rad.

Metale kolorowe opłacają się najbardziej

Sprzedawanie złomu może być opłacalne i stanowić sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Warto jednak mieć świadomość, że będzie tak tylko w przypadku, w którym zbierać i sprzedawać będziemy złom, którego ceny są najwyższe. Obecnie najbardziej opłaca się sprzedawać metale kolorowe, zwane również niezależnymi. Są to metale, w składzie których nie znajdziemy żelaza. Ich ceny wynoszą od kilkudziesięciu do kilkunastu złotych za kilogram. Najmniej opłacalne jest natomiast oddawanie do skupu złomu stalowego i stopów żelaza. Są to najpowszechniej występujące metale, których cena wynosi często mniej niż złotówkę za kilogram.

Dowiedz się więcej na stronie skupu złomu DAN-KON z Warszawy.

Mosiądz już od 12 zł za kilogram

Jednym z droższych metali kolorowych, który możemy sprzedać w skupie, jest mosiądz. To stop miedzi i cynku, który znajduje szerokie zastosowanie w wielu różnych dziedzinach przemysłu. Posiada wiele cennych właściwości, wśród których wymienić możemy między innymi odporność na korozję, ciągliwość czy plastyczność. Z mosiądzu wykonuje się między innymi armaturę, amunicję, czy okucia budowlane. Jest też wprost niezastąpiony w przemyśle. Nic więc dziwnego, że cena mosiądzu wynosi obecnie ok 12 złotych za kilo.

Ceny skupu - brąz od 13 zł za kilogram

Brąz to stop metalu znany i wykorzystywany od starożytności. Nic więc dziwnego, że ceny stopu między z cyną (bo tym właśnie jest brąz), są naprawdę atrakcyjne. Metal ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami plastycznymi, jest również odporny na wysoką temperaturę oraz korozję. Współcześnie wykorzystywany jest przede wszystkim w produkcji tulejek, sprężyn, śrub, rurek i łożysk. Najczęściej też pod taką postacią trafia do punktów złomu.

Miedź to cena od 16 złotych za kg!

Kolejnym metalem kolorowym, na którym możemy sporo zarobić, jest miedź. Skup metali kolorowych może zaoferować nam cenę zaczynającą się od 16 złotych za kilogram. To całkowicie zrozumiałe. Miedź to metal o szerokim zastosowaniu, wykorzystuje się go między innymi do produkcji przewodów elektrycznych, pokryć dachów i instalacji wodociągowych - trudno więc wyobrazić sobie bez niego współczesny przemysł. Jednym ze skupów złomu, które oferują bardzo atrakcyjne ceny miedzi, jest Skup złomu P.U.H. DAN-KON z Warszawy. To skup metali kolorowych, który oferuje bardzo atrakcyjne, przystępne stawki, a jednocześnie do każdego klienta podchodzi indywidualnie, pozwalając na prowadzenie negocjacji. Dzięki temu cena złomu może być jeszcze wyższa.

Aluminium, cynk - co jeszcze warto oddawać?

Powyżej przedstawiliśmy ceny najdroższych metali, które warto oddawać do skupu złomu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zarobić na innych rodzajach metali, choć trzeba mieć świadomość, że ich ceny są nieco niższe. Wyjątkiem jest cyna. To bardzo pożądany materiał, za który możemy dostać nawet do 80 złotych za kilogram. Warto jednak mieć świadomość, że ilość złomu złożonego z cyny jest stosunkowo niewielka i raczej nie znajdziemy ich w każdym gospodarstwie domowym. Inaczej jest z aluminium. To materiał, z którego wykonuje się puszki, opakowania spożywcze oraz wiele innych przedmiotów, które używamy codziennie. Oznacza to, że możemy uzbierać całkiem sporo złomu tylko we własnym domu. Ceny nie są jednak imponujące. Kilogram aluminium na skupie złomu kosztuje ok 3-4 złotych (w zależności od jego rodzaju).

.

Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA