REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Wybierz właściwy materac i zyskaj więcej niż myślisz!

Wybierz właściwy materac i zyskaj więcej niż myślisz!

Wartość snu jest nieprzeceniona. Zdrowy sen to podstawa, która wpływa na nasz ogólny stan zdrowia. Bez niego, sypią się kolejne systemy organizmu. Dlatego też w twojej sypialni nie może zabraknąć wygodnego łóżka, które posiada odpowiedni stelaż. W sypialni oprócz łóżek, stelaży powinny być odpowiednie meble, a także właściwie dobrany materac. Co jest ważne, w wyborze materaca? Jaki jest najlepszy materac? Jak dobrać twardość materaca? Jakie są rodzaje materacy? Gdzie kupisz najlepsze łóżka drewniane oraz materace Warszawa?


Materace twarde czy miękkie? Czym są strefy twardości? Wygodne materace to wiele kryteriów

Nasze sypialnie są różne, podobnie jak i my. Każdy z nas, do zdrowego snu oraz relaksu potrzebuje odpowiedni komfort, który zależy od kilku czynników. Warto zatem wiedzieć, że najlepsze materace to produkty, spełniające potrzeby danego użytkownika.

Dokonując wyboru związanego z łóżkami czy materacami, czy to w sklepie stacjonarnym czy sklepie online musimy wziąć pod uwagę takie kryteria jak nasza waga, wzrost, ulubiona pozycja spania czy problemy zdrowotne. I w zależności od tych kryteriów, należy dobrać twardość materaca.

Do twojej dyspozycji są różne twardości materaców, określane literą H. Mamy zatem materace miękkie, średnie, twarde i bardzo twarde (odpowiednio H1, H2, H3 i H4). Zazwyczaj materace miękkie są przeznaczone dla dzieci lub osób o drobnej budowie ciała i wadze do 50kg. Materacem średnim powinny zainteresować się osoby w przedziale wagi 40-80kg, materacem twardym - osoby ważące 70-110 kg, a materacem bardzo twardym - użytkownicy powyżej 110kg.

Oczywiście, sypialnia to miejsce zazwyczaj dla dwóch osób, z których każda może mieć inną wagę oraz potrzeby. Czy wybrać wtedy dwa osobne materace czy jeden, posiadający odpowiednie strefy twardości? Czym są owe strefy?

Strefa twardości to inaczej strefa komfortu. Wiele modeli materacy posiada 3,5 czy nawet 7 stref twardości, które zapewniają odpowiednie podparcie kluczowym częściom naszego ciała - głowy, lędźwi, ud, kolan, stóp, ramion i bioder. Niektóre z partii ciała potrzebują miękkości, inne nie. Dlatego wybór materaca z kilkoma strefami twardości stanowi najlepsze rozwiązanie, aby nasze ciało podczas snu w każdej konfiguracji przyjmowało optymalną pozycję.

Można także wykonać tzw. test dłoni. W tym celu połóż się na materacu i wsuń dłoń pod swoje plecy w okolicy lędźwiowej. Jeśli dłoń bez problemu się wsuwa znaczy to, że materac jest zbyt twardy. Jeżeli trudno jest ci włożyć rękę - materac jest zbyt miękki. Jeśli natomiast czujesz jedynie lekki opór - materac jest idealny.

Zawsze warto odwiedzić dany sklep stacjonarny i organoleptycznie, wspólnie wypróbować kilka materacy, by wybrać ten odpowiedni.

Rodzaje materaców na łóżko

Jaki materac wybrać? Czy lepsze są materace piankowe, kieszeniowe, a może termoelastyczne?

Głównie mamy na rynku trzy rodzaje materacy - piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe.

Materace sprężynowe posiadają sprężyny, które dopasowują się do kształtu ciała oraz ruchów ciała. Takie sprężyny działają niezależnie od siebie. Możemy wybrać materac typu pocket lub bonellowy. W pierwszej opcji sprężyny są w osobnych kieszeniach, co sprawia że materac dopasowuje się do ciała, a także jest elastyczny. W drugim przypadku, sprężyny są trwałe i sprężyste, zapewniając stabilność i jednorodną powierzchnię spania.

Materace piankowe posiadają jedną lub kilka pianek. Są lekkie, elastyczne, odporne na kurz i antyalergiczne. Mogą być wykonane z pianki memory (termoelastycznej, która dostosowuje się do ciała, w zależności od jego temperatury) pianki wysokoelastycznej (która jest sprężysta, i zapewnią komfortową wentylację ciała) lub pianki poliuretanowej (dzięki której powierzchnia spania jest jednolita). \

Są także materace hybrydowe, które zazwyczaj łączą w sobie zalety materacy piankowych oraz sprężynowych.

Świat sypialni to nie tylko poduszki czy wybór łóżek - wybierz właściwy sklep w Warszawie

W ofercie wielu sklepów znajdziesz ogromny wybór materacy, które mają różny wymiar oraz rodzaj. Jak jednak dobrać właściwy materac? Warto pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze, im jesteś cięższy tym twardszy materac powinieneś wybrać. Dobrze jest także zwracać uwagę na odpowiednie podparcie i wybierać materace ze strefami twardości, zwłaszcza jeśli śpimy we dwójkę.

Po drugie, materac ze wspomnianym strefami twardości i podparcia, dobieramy do wzrostu.

Po trzecie, jeśli najczęściej śpisz na boku, wybierz materac, który dopasuje się do krzywizn twojego ciała np. z pianki termoplastycznej lub wysokoplastycznej.

Dodatkowo, jeśli jesteś alergikiem, zainteresuj się materacami lateksowymi.

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach, możesz też korzystanie zakupić materace warszawa lub łóżka warszawa online.

Zakupy w sklepie internetowym są nie tylko wygodne i zapewniające ci oszczędność czasu czy profesjonalne doradztwo. Dla naszych klientów oferujemy nie tylko wieloletnie doświadczenie w sprzedaży materacy czy łóżek. Liczy się dla nas wysoka jakość wykonania produktów dostępnych w naszym asortymencie.

Dodatkowo, kupując online, skorzystaj z rabatów nawet do 30%! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA