sport »

Wakacyjny remanent PKS Agape

31 sierpnia 2007

Czas wakacji to oczywiście odpoczynek. Niektórzy lubią odpoczywać aktywnie, czyli na sportowo.

Tuż po zakończeniu roku szkolnego PKS Agape zorganizował kolejne już regaty ło-dzi smoczych dla osad parafialnych w ramach Parafiady Diecezji Warszawsko-Pras-kiej. W eliminacjach startowały po dwie osady skojarzone ze sobą losowo. W pier-wszej parze popłynęły osady z Parafii Św. Włodzimierza i MB Różańcowej i Chrys-tusa Miłosiernego z Zabrańca. Wyścig wygrał Zabraniec i on wszedł do półfinału. Drugą parę stanowiły osady Św. Jakuba i NMP Matki Pięknej Miłości. W tym wyścigu lepszy był Św. Jakub. Trzecia eliminacja to wygrana Św. Franciszka ze Św. Faus-tyną i na koniec w czwartym wyścigu eliminacyjnym Seminarium przegrało z osadą z Bródna.

W półfinałach los połączył ze sobą osady Bródna ze Św. Jakubem i Zabraniec ze Św. Franciszkiem. Pierwszy półfinał wygrała osada z Bródna, drugi Zabraniec. W finale B w walce o trzecie miejsce popłynęły osady Św. Jakuba i Św. Franciszka. Ubiegłoroczni zwycięzcy wygrali i zdobyli puchar tym razem za trzecie miejsce.

Finał zakończył się zwycięstwem osady Bródno. Na podkreślenie zasługuje drugie miejsce osady Parafii Chrystusa Miłosiernego z Zabrańca.

* * *

Na początku lipca nasi sportowcy wzięli udział w finałach XIX Międzynarodowej Parafiady. Sportowy dorobek medalowy to trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale oraz dyplom "Fair-Play" dla drużyny piłkarzy. Złoto: Sylwia Karlińska, tenis stołowy, Maciej Brudziński, szachy, Marek Czudowski, szachy. Srebro: Włodzimierz Brylak, tenis stołowy, Czarek Bartosiak, szachy. Brąz: drużyna piłki nożnej chłop-ców, drużyna siatkówki chłopców. Do tego należy dodać pierwsze miejsce Piotra Kruka w konkursie biblijnym i drugie Przemka Szulima w konkursie liturgicznym. Tak więc pierwszy start w Parafiadzie okazał się bardzo udany.

* * *

W dniach od 20 do 28 lipca nasi dwaj szachiści Michał Kowalik i Marek Czudowski (obaj II kat.) grali w turnieju szachowym w Grodzisku Mazowieckim. W kategorii C16 Michał Kowalik zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrza Mazowsza, a Marek Czudowski był trzeci w tej samej kategorii.

* * *

W dniach 3, 5 i 12 sierpnia na boiskach Białołęckiego Ośrodka Sportu rozegraliśmy tradycyjny turniej piłki nożnej o Puchar Lata Przewodniczącego Rady Dzielnicy Białołęka. W tym roku trofeum pojechało na Bródno. W roli sędziego wystąpił z powodzeniem przewodniczący rady Paweł Tyburc. Wyniki turnieju: 1. ZP Bródno, 2. WKS Biała, 3. Stefanika, 4. Entropia.

* * *

W dniu "Cudu nad Wisłą" w Ogrodzie Saskim dwóch naszych szachistów rozgrywało symultanę z arcymistrzem Mateuszem Bartlem. Maciej Brudziński - trener naszej sekcji szachów i junior Czarek Bartosiak II kat. wygrali swoje partie z arcy-mistrzem. Znaleźli się w gronie pięciu szachistów, którzy zwyciężyli.