REKLAMA

Artykuł sponsorowany

W jakich porach roku przyda się męska kurtka przejściowa?

W jakich porach roku przyda się męska kurtka przejściowa?

Kurtki przejściowe mają na celu przede wszystkim zapewniać doskonałą termoizolację. Powinny chronić przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, będąc przy tym wykonane z oddychających materiałów. W jakich porach roku sprawdza się tego rodzaju okrycie wierzchnie?

Co to jest okres przejściowy?

O okresie przejściowym dotyczącym warunków pogodowych mówimy w sytuacjach, gdy jedna pora roku dobiega końca, a druga się rozpoczyna. To przede wszystkim koniec zimy i początek wiosny, gdy temperatura staje się coraz wyższa, jednak wciąż mamy do czynienia z pojedynczymi, nagłymi opadami śniegu. To także końcówka lata i powitanie jesieni, a więc deszcz, grad, burze i silny wiatr przeplatane gorącymi promieniami słonecznymi.

Męska kurtka przejściowa na wiosnę

Poszukiwania wiosennej kurtki to konieczność pogodzenia ze sobą wielu kaprysów pogodowych. Z jednej strony poranki wciąż są chłodne i, wychodząc do pracy, nie chcesz zmarznąć, a z drugiej po południu wychodzi mocne słońce, przez co musisz zdejmować płaszcz i nosić go w rękach. Zdarza się i na odwrót: widzisz przez okno o szóstej rano, że niebo jest czyste i zapowiada się piękny dzień, a pod koniec pracy witają cię nagłe opady śniegu.

W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się właśnie eleganckie przejściowe kurtki męskie. Łączą doskonały styl i nienaganny wygląd odpowiedni w drodze do pracy z właściwą termoizolacją. Niezależnie od tego, czy zaskoczy cię deszcz, śnieg, czy wyjątkowo mocny skok temperatury, będziesz czuł się komfortowo - ani za ciepło, ani za chłodno. To oczywiście nie tylko modele eleganckie. Dla osób poszukujących kurtki przede wszystkim na długie piesze lub rowerowe wędrówki polecamy sportowe męskie kurtki przejściowe dostępne w sklepie Denley. Wiosną stajemy się wyjątkowo aktywni. Męczy nas zimowe siedzenie w domu przy herbacie, tłumnie atakujemy więc góry i lasy. Klasyczne wiatrówki w pełni odpowiadają na panujące w dzikiej naturze warunki.


Czarna przejściowa kurtka męska wiatrówka z kapturem

Męska kurtka przejściowa na jesień

Jesienią należy postawić na największą ochronę przed trudną pogodą. Łączy w sobie pożegnalne, letnie upały przekraczające nawet 25 stopni z nagłymi spadkami temperatury i gwałtownymi opadami zimnego deszczu czy gradu. To także pierwszy śnieg, niejednokrotnie zaskakujący pod koniec października czy z początkiem listopada.

Poszukując odzieży jesiennej, warto postawić więc na męskie kurtki przejściowe z kapturem. W wersji odpinanej pozwolą na jego pozostawienie w domu, gdy większość czasu spędzisz w samochodzie czy zamkniętym pomieszczeniu. Jednak planując wypad autobusem albo wczesno-jesienną wycieczkę rowerową, kaptur zdecydowanie się przyda. Ochroni głowę i uszy przed przewianiem oraz zimnym deszczem, znacznie zmniejszając ryzyko zachorowania. Bardzo ciekawym wyborem jest elegancka parka. To wyjątkowo długa kurtka, dzięki czemu sprawdzi się także w okresie jesienno-zimowym.


Kurtka męska przejściowa parka granatowa

Jedna kurtka na wiosnę i jesień - czy to możliwe?

Jeśli cenisz sobie minimalizm i nie przepadasz za posiadaniem dużej ilości odzieży, z pewnością szukasz jak najbardziej uniwersalnej kurtki. Znalezienie modelu, który będzie odpowiadał zarówno wiosennym, jak i jesiennym warunkom pogodowym jest jak najbardziej możliwe! Warte uwagi są na przykład pikowane męskie kurtki przejściowe. Najczęściej mają odpinany kaptur, dzięki czemu można bez problemu porzucić go w wyjątkowo słoneczny dzień. Zapewniają bardzo dobrą izolację i oddychalność, ochronią cię więc przed trudnymi warunkami jesiennymi, ale także zabezpieczą przed przegrzaniem w cieplejszy wiosenny dzień.


Kurtka męska przejściowa czarna


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA