REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Sprzątanie biur oraz siedzib firm w Warszawie

Sprzątanie biur oraz siedzib firm w Warszawie

Chociaż sprzątanie firmowego biura może wydawać się łatwe i przyjemne, to jednak jest to zajęcie, które wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Jeśli szukasz profesjonalistów do utrzymania czystości w Twoim biurze, upewnij się, że firma, którą wybierasz, posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.

Sprzątanie miejsc pracy ma ogromny wpływ na samopoczucie pracowników. Gdy widzą oni, iż ich szef dba o miejsce, w którym pracują, czują się bardziej docenieni i widzą, że ich przełożonemu zależy na tym, aby jego podwładni byli zadowoleni i mieli stworzone warunki sprzyjające produktywnej pracy.

Utrzymywanie porządku w firmie jest niezwykle ważne. Sprawia, że wszystko jest na swoim miejscu, a pracownicy mogą poświęcić swój czas na wykonywanie obowiązków, a nie na sprzątanie czy szukanie potrzebnych przedmiotów. Ponadto czystość i porządek pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa. Dlatego każdy odpowiedzialny pracodawca w Warszawie powinien korzystać z takich usług jak sprzątanie biur czy sprzątanie hal.

Dlaczego sprzątanie biur ma tak duże znaczenie?

Sprzątanie biur polega przede wszystkim na odkurzaniu, porządkowaniu, dezynfekcji i konserwacji przestrzeni biurowych. Dzięki temu każdy pracownik dysponuje czystym, uporządkowanym i bezpiecznym stanowiskiem pracy. Jest to bardzo ważne, gdyż wiele biur często przyjmuje również interesantów "z zewnątrz". Mowa tu o kancelariach prawnych, biurach rachunkowych, urzędach czy o gabinetach lekarskich. Czyste biuro jest zarazem wizytówką takiej osoby. Prawnik czy lekarz przyjmujący w brudnych i zagraconych pomieszczeniach raczej nie będą cieszyli się zaufaniem w oczach osób chcących skorzystać z ich usług. Dlatego, sprzątanie biur pociąga za sobą nie tylko względy praktyczne, ale również aspekty wizerunkowe.

Korzyści wynikające ze sprzątania

Utrzymanie czystości i porządku nie jest konieczne tylko w przypadku biur. Tak samo ważne, jeśli nie jeszcze bardziej istotne, jest ono w przypadku zakładów przemysłowych, przedszkoli i szkół, klinik i gabinetów medycznych, czy nawet hal. Wszakże brud zalegający w maszynach potrafi doprowadzić do uszkodzenia kosztownej aparatury produkcyjnej. Ponadto, np. w przypadku magazynów, bałagan potrafi znacznie utrudnić przemieszczanie się pomiędzy regałami, a w przypadku gabinetu czy kliniki medycznej, może zniechęcić pacjentów, a nawet doprowadzić do zamknięcia placówki przez Sanepid. Dodatkowo zalegające sterty odpadów czy kałuże płynów zalegające na podłogach, mogą spowodować wybuch pożarów lub grożą powstawaniem innych niebezpieczeństw. Sekretem wydajności pracy każde firmy jest dobre zorganizowanie przestrzeni oraz pracy. Te dwa warunki są niemożliwe do wypełnienia, gdy pracownicy muszą poruszać się po zaśmieconym nieprzyjaznym terenie. Z tego powodu systematyczne i najlepiej profesjonalne sprzątanie jest absolutnym priorytetem.

Bałagan na stanowisku pracy

Sprzątanie miejsc pracy ma ogromny wpływ na samopoczucie pracowników. Gdy widzą oni, iż ich szef dba o miejsce, w którym pracują, czują się bardziej docenieni i widzą, że ich przełożonemu zależy na tym, aby jego podwładni byli zadowoleni i mieli stworzone warunki sprzyjające produktywnej pracy. Dzięki temu zadowolenie pracowników z pracy w danym miejscu wzrośnie, co przełoży się na wzrost wydajności pracy i ogólną poprawę atmosfery pomiędzy załogą danego zakładu.

Ponadto człowiek, otoczony zewsząd bałaganem, automatycznie przenosi ten nieporządek do swoich myśli. Przez to jest ciągle rozproszony, nie jest w stanie się na niczym skupić, staje się poddenerwowany, wszystko go rozprasza, a w dodatku jest rozdrażniony trudnościami wynikającymi z nieporządku. Praca w takim miejscu nie może być w żaden sposób przyjemna, dlatego pracownicy, widząc, że ich szef nie dba o absolutne podstawy, z ochotą zmieniają pracę na mnie stresującą i lepiej zorganizowaną.

Przedstawione argumenty pokazują, że sprzątanie firm i w tym biur przynosi korzyści organizacyjne, wizerunkowe oraz podnosi ogólne bezpieczeństwo. Ponadto wpływa korzystanie na samopoczucie pracowników. Te fakty, świadczą o tym, iż tego typu czynności powinny być przeprowadzane przez profesjonalną firmę sprzątającą.

Firma sprzątająca Warszawa - jak wybrać?

Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej w miastach takich jak Warszawa może być trudnym zadaniem. Powodem tego jest fakt, że na rynku jest wiele firm oferujących różne usługi sprzątające, jednak nie każda z nich posiada odpowiedni poziom kompetencji i doświadczenia. Aby uniknąć problemów związanych z wyborem nieodpowiedniej firmy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów takich jak

 • Jakie doświadczenie i kwalifikacje ma firma sprzątająca,
 • czy może przedstawić listę firm, które obsługuje,
 • jakie referencje posiada,
 • jakich środków czystości używa,
 • jakie są opinie są na temat tej firmy,
 • czy firma sprzątająca ma ubezpieczenie,
 • czy prace w Twojej firmie będzie koordynował wyznaczony do tego menedżer,
 • Czy firma dysponuje własnym sprzętem,
 • czy firma oferuje kompleksowe rozwiązania,

O przykładowy zakres usługi w przypadku sprzątania biur zapytaliśmy firmę sprzątająca APA Group z Warszawy

Standardowe czynności, jakich podejmuje się nasza firma sprzątająca w zakresie sprzątania firm;

 • mycie podłóg i posadzek, a w tym mycie maszynowe,
 • wycieranie z kurzu z odkrytych części mebli oraz sprzętu komputerowego, telefonów, blatów, szafek, parapetów i innych powierzchni,
 • czyszczenie i dezynfekcja foteli, krzeseł,
 • czyszczenie i dezynfekcja toalet,
 • uzupełnianie mydła, ręczników papierowych, papieru toaletowego w dozownikach.
 • opróżnianie koszy na śmieci wraz z wymianą worków, wynoszenie śmieci
 • mycie okien i przeszkleń,
 • czyszczenie lamp, żyrandoli i kontaktów,
 • przekazywanie brudnych materiałów do pralni,
 • utrzymywanie w czystości terenu zewnętrznego (lato, zima),
 • mycie maszynowe garaży.

Warto również wspomnieć, że w APA Group oferujemy także tzw. usługi serwisu dziennego, które polegają m.in. na serwowaniu kawy, herbaty i napojów, obsłudze serwisów kawowych oraz zmywarek, przygotowywaniu sal konferencyjnych i sprzątaniu po konferencjach, a także na wykonywaniu usług cateringowych. Pełną ofertę znajdziecie Państwo na naszej stronie, lub możemy ją przygotować według potrzeb i wymagań Klienta.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA