REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Pomysły na długi weekend z dziećmi

Pomysły na długi weekend z dziećmi

"Mamo, Tato, nudzi mi się!" - ile razy słyszeliście to zdanie od swoich pociech? Nawet najbardziej kreatywnym rodzicom czasami kończą się pomysły, szczególnie podczas świąt, długich weekendów i wakacji, czyli wtedy, gdy dzieci nie chodzą do szkoły i przedszkola. Poniżej kilka ciekawych propozycji na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. Wystarczy spakować plecaki i można ruszać na wycieczkę!

Tunel aerodynamiczny

Na początek propozycja dla wszystkich miłośników latania. Lot w tunelu aerodynamicznym daje mnóstwo frajdy zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Dzięki wielkim wentylatorom, wytwarzającym strumień powietrza o prędkości 330 km/h, można szybko zapomnieć, czym jest grawitacja. Ceny takiej atrakcji zależą od liczby lotów i organizatora. Przykładowo tunel aerodynamiczny Warszawa oferuje dwa loty dla dziecka w cenie 279,00 złotych. Z kolei pakiet czterech lotów kosztuje 539,00 złotych. Tunel aerodynamiczny Warszawa to tylko jeden z wielu przykładów. Tego typu centra rozrywki znajdziesz obecnie na terenie całego kraju, między innymi w Katowicach, Wrocławiu i Lesznie.

Escape room

A może rodzinna rozrywka w escape roomie? Tematykę i poziom trudności pokoju zagadek warto dopasować do wieku i zainteresowań dzieci. W końcu to najmłodsi mają czerpać z tej atrakcji najwięcej radości. W dużych miastach znajdziesz escape roomy o przeróżnej tematyce: od Harry'ego Pottera, przez statek piratów, aż po przygodę w kosmosie. Naprawdę jest w czym wybierać (tylko pamiętaj, aby wcześniej zarezerwować termin). Cena za jeden pokój to średnio od 150 do 300 złotych.

Centrum nurkowe

Czy wiesz, że w Polsce znajduje się nowoczesny kompleks nurkowy, a w nim jeden z najgłębszych basenów na świecie? Nurkowanie to wspaniała wodna aktywność, która spodoba się przede wszystkim odważnym i ciekawym świata dzieciakom. W centrum nurkowym z lekcji nurkowania pod okiem wykwalifikowanego instruktora może skorzystać cała rodzina. Na najmłodszych czekają płytkie akweny, a na dorosłych - nieco bardziej wymagające baseny. Cena lekcji dla początkującego to około 400 złotych.

Tor kartingowy lub przygoda na quadzie

Kolejne propozycje z pewnością spodobają się miłośnikom motoryzacji. Jeśli pogoda w długi weekend nie pozwala na aktywności na świeżym powietrzu, warto zabrać rodzinę na tor kartingowy. Rywalizacja na torze daje mnóstwo radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Najmłodszych można zmotywować atrakcyjną nagrodą, na przykład porcją ulubionych lodów po skończonym wyścigu. Inny pomysł motoryzacyjnej aktywności to rodzinna przygoda na quadzie. Taka wycieczka dostarczy całej rodzinie samych pozytywnych wrażeń. Oprócz emocjonującej jazdy po wymagającym terenie na uczestników czekają: lekcja survivalu i możliwość podziwiania dzikiej przyrody. Pojedyncza wejściówka na gokarty kosztuje około 60 złotych, z kolei na rodzinną przygodę na quadzie trzeba przeznaczyć nawet kilkaset złotych.

Centrum wirtualnej rzeczywistości

Dzieciaki są na bieżąco z nowinkami technologicznymi i często zaskakują rodziców swoją wiedzą. Dlatego z pewnością spodoba im się weekend w centrum wirtualnej rzeczywistości. Ośrodki VR oferują całe mnóstwo atrakcji - dzięki nowym technologiom możesz być w samym centrum emocjonującej gry lub zwiedzać najdalsze zakątki świata. W centrach wirtualnej rzeczywistości dostępne są również liczne symulatory, na przykład symulator lotu samolotem, rollercoastera czy jazdy bolidem F1. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych (w zależności od organizatora i wybranego pakietu).


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA