REKLAMA

Bielany

inwestycje »

 

Na Wawrzyszewie powstaje plac zabaw podniebnej przygody. "Dla małych fanów wysokich lotów"

  28 listopada 2023

alt='Na Wawrzyszewie powstaje plac zabaw podniebnej przygody. "Dla małych fanów wysokich lotów"'
źródło: Facebook/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Na placu zabaw przy ul. Petofiego 2a trwa spora modernizacja. Co powstanie, do kiedy i jakim kosztem?

REKLAMA

Jak poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Bielan, plac zabaw wykonamy zostanie w motywie "podniebnej przygody", na który będą składały się m.in. wielofunkcyjne urządzenia zabawowe przypominające balon i rakietę. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.

- Poza tym na terenie placu ustawiony zostanie drewniany samolot, który na pewno przypadnie do gustu małym fanom wysokich lotów - informuje Grzegorz Pietruczuk.

Jakie atrakcje na placu zabaw przy Petofiego?

- Nie zabraknie oczywiście ogromnej piaskownicy, która zostanie wzbogacona o fabrykę piasku i koparkę. Nie zapominamy o standardowym wyposażeniu, czyli huśtawkach, bujakach i wygodnych ławkach dla pilnujących swoich pociech rodziców - wymienia przyszłe atrakcje burmistrz Pietruczuk. Na placu zabaw posadzone zostanie kilkadziesiąt krzewów pęcherznicy kalinolistnej, powstaną także rabaty z traw ozdobnych i bylin. - Było zielono, a będzie jeszcze bardziej - obiecuje burmistrz. Plac zabaw zostanie powiększony do 576 m2 z obecnych 457.

Wstąp do księgarni

WSM sfinansuje ogrodzenie

- Wykonawca opracował już projekt wykonawczy i zamówił urządzenia zabawowe oraz małą architekturę - informuje rzeczniczka ratusza Magdalena Borek. Zakończenie prac planowane jest do 18 grudnia tego roku. Koszt inwestycji to 469 tys. zł. Dodatkowo w ramach porozumienia o współpracy rada osiedla Wawrzyszew Nowy i administracja Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zobowiązała się do sfinansowania nowego ogrodzenia wokół zmodernizowanego placu zabaw.

Rodzice z Bielan dopytują o inne place zabaw

- Co będzie z placem zabaw na Balzaka? Tam jest tylko trawa i wychodek dla psów - przy okazji zapytała jedna z mieszkanek.

- Nie damy rady zrobić wszystkiego. Wiele zależy więc od tego, jak bardzo spółdzielnia chciałaby partycypować finansowo w takiej inwestycji - odpowiedział burmistrz Grzegorz Pietruczuk. Mieszkańcy zaczęli wypytywać też o inne miejsca, w tym plac między Andersena a Reymonta. I jak się dowiadujemy tam też burmistrz czeka na decyzję o współfinansowaniu w 50-procentach przez spółdzielnię mieszkaniową WSM.

DB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy