REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Pierwszy raz na nartach - co warto wiedzieć?

Pierwszy raz na nartach - co warto wiedzieć?

Podczas aktywności fizycznej nietrudno o wypadki. Tak samo jest również w przypadku jazdy na nartach, która często kończy się stłuczeniami, zwichnięciami czy nawet złamaniami. Z tego powodu bardzo dobrym pomysłem jest zainwestowanie w ubezpieczenie, które pozwoli na wypłacenie odszkodowania w razie wypadku. Co dokładnie obejmują takie polisy i o czym trzeba pamiętać przed wyjazdem?

Ubezpieczenie narciarskie

Aktywność fizyczna często jest powodem wielu wypadków, dlatego tak ważne jest zadbanie o swoje zdrowie jeszcze przed wejściem na stok. W tym celu warto wykupić ubezpieczenie narciarskie, które pozwoli na pokrycie kosztów leczenia i wypłacenie odszkodowania w razie wystąpienia konkretnych zdarzeń. Na rynku jest dostępnych wiele polis tego typu, dlatego wybór jednej z nich powinien bazować na kilku czynnikach.

Pierwszy raz na nartach bez wątpienia wiąże się z podekscytowaniem, jednak przed wyjazdem warto pamiętać o kilku kwestiach. Ubezpieczenie narciarskie to tylko jedna z nich, ale zdecydowaniem jest ona niezwykle ważna. Taka polisa obejmuje:

  • zderzenie z innym narciarzem,
  • uszkodzenia ciała w wyniku upadku,
  • pokrycie kosztów akcji ratowniczej,
  • pobyt w szpitalu,
  • kradzież akcesoriów i odzieży sportowej,
  • odwołanie wycieczki lub noclegu z winy organizatora.

Dokładny zakres obowiązywania ubezpieczenia narciarskiego różni się w zależności od wybranej oferty. Z tego powodu warto porównać co najmniej kilka propozycji. Możesz to zrobić za pomocą internetowych porównywarek ubezpieczeń narciarskich, takich jak https://rankomat.pl/ubezpieczenie-narciarskie. W ten sposób poznasz koszt ochrony w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym oraz dokładny zakres obowiązywania polisy.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Wykupienie ubezpieczenia nie zwalnia Cię z konieczności dbania o swoje bezpieczeństwo. Z tego powodu przed rozpoczęciem zjeżdżania warto zaopatrzyć się w sprzęt idealnie dopasowany do Twojego ciała i umiejętności. Często na stokach znajdują się wypożyczalnie, w których znaleźć można pełne wyposażenie narciarskie.

Wszystkie sprzęty i elementy odzieży powinny być idealnie dopasowane do wzrostu użytkownika. Wówczas możliwe jest zapewnienie najbezpieczniejszych warunków podczas aktywności fizycznej. Zbyt długie narty czy uciskające buty mogą być powodem nieszczęśliwych wypadków. Z tego powodu dobrym pomysłem jest poświęcenie nawet kilkudziesięciu minut na skompletowanie pasującego zestawu przed wejściem na stok.

Ważny jest także wybór miejsca, w którym chcesz uczyć się jeździć na nartach. W przypadku pierwszych wyjazdów tego typu w życiu warto postawić na miejsca o łagodnym nachyleniu terenu. Trasy są zazwyczaj oznaczone poziomem trudności, dlatego bez problemu dopasujesz tę kwestię do własnych umiejętności. Często doskonałym wyborem okazuje się wyjechanie za granicę, jednak w takim przypadku należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu zakresu obowiązywania ubezpieczenia. Zdarza się bowiem, że niektóre polisy dotyczą jedynie aktywności na terenie Polski.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA