REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Outsourcing IT w Warszawie - Dla firm i przedsiębiorców

Outsourcing IT w Warszawie - Dla firm i przedsiębiorców

Obecnie każda działalność gospodarcza wymaga wsparcia IT. Żyjemy w dobie informatyzacji niemal każdego aspektu życia. Prowadzenie biura bez komputerów i dostępu do Internetu jest praktycznie niemożliwe. Sprzęt informatyczny wymaga jednak permanentnego wsparcia ze strony osób znających się na rzeczy. Komputery i inne urządzenia podatne są na awarie i usterki, które gdy się pojawią, powodują spore straty dla przedsiębiorstwa. Dodatkowo Sprzęt IT, jako że jest połączony z siecią, jest podatny na ataki z zewnątrz i złośliwe oprogramowanie. Idealnym sposobem na zapewnienie sprawnego działania systemów informatycznych w firmie jest skorzystanie z outsourcingu IT.

Zalety outsourcingu IT

Powierzenie obsługi IT firmie zewnętrznej niesie ze sobą wiele istotnych zalet. Główną z nich są spore oszczędności. Stała obsługa informatyczna wymaga zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników z branży. Z uwagi na wciąż niewystarczającą liczbę dobrych specjalistów IT, koszty utrzymania takiego etatu są stosunkowo wysokie, zwłaszcza że jedna osoba na takim stanowisku to za mało. Dodatkowo wyposażenie działu IT i stworzenie wewnętrznej sieci to bardzo duży wydatek na samym początku i kolejne koszty eksploatacyjne. Scedowanie opieki informatycznej na firmę zewnętrzną, specjalizującą się w takiej działalności to znacznie mniejszy wydatek niż stworzenie wewnętrznej struktury IT.

Co można zlecić w ramach outsourcingu IT?

Praktycznie każdy aspekt związany z działaniem IT w firmie można zlecić zewnętrznej firmie. Obsługa systemów, ich aktualizacja i kontrola prawidłowego działania oraz zabezpieczenie to podstawowe zadania firm outsourcingowych w branży IT. Usługi te są wykonywane przez sztab kompetentnych techników i informatyków czuwających nad prawidłowym obiegiem informacji w firmowych systemach. W przypadku wykrycia zagrożeń lub nieprawidłowości ich reakcja jest natychmiastowa.

Zakres usług outsourcingu IT

Zakres usług świadczonych przez zewnętrzną firmę IT jest bardzo elastyczny. Może obejmować podstawowe kwestie jak monitorowanie systemów informatycznych w firmie i interweniowanie w przypadku nieprawidłowości. W praktyce jednak partnerzy korzystający z takiej obsługi zlecają w ramach outsourcingu pełną obsługę IT wraz z administrowaniem baz danych i serwerów, tworzenia sieci wewnętrznej. Pozwala to kontrahentom całkowicie skupić się na rozwijaniu w swojej firmy, mając pewność, że systemy informatyczne nie zawiodą.

Sprawdź najlepsze usługi IT Warszawa od lizard.pl lidera branży outsourcingu IT w Warszawie i okolicy.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA