REKLAMA

Artykuł partnerski

Oprócz łóżka w sypialni

Oprócz łóżka w sypialni

Wybierając meble do sypialni zaczynamy słusznie od łóżka, materaca i stolików nocnych. Potem zastanawiamy się nad szafą i co dalej? Niektórzy decydują się na postawienia fotela, pomocniczego stolika i lampy. W ten sposób urządzając kącik czytelniczy, który pozwala odciąć się od reszty domowników i wyciszyć.

Czasem decydujemy się też na otomanę, aby schować pościel i sypialnia gotowa. Oczywiście zapominamy o lampie, budującej nastrój, więc wybieramy ją na sam koniec. A może masz na tyle dużą sypialnię, że chciałbyś w niej postawić jeszcze sofę, na której wolisz uciąć krótką drzemkę. Albo wręcz przeciwnie - na tyle małą, że łóżko to nienajlepszy pomysł?

Sypialnia - funkcje

Sypialnia to przede wszystkim miejsce odpoczynku. Łóżko ma Ci zapewnić dobry, głęboki sen. Każda chwila spędzona w tym pomieszczeniu ma być chwilą relaksu, która pozwala się wyciszyć, odprężyć i nabrać sił. Dlatego bardzo ważne jest jak ją urządzisz. Tutaj sprawa zależy zarówno od stylu w jakim urządzasz całe mieszkanie jak i od powierzchni jaką dysponujesz. Na pewno musisz dopilnować spójności stylistycznej z resztą mieszkania, ale wybierając kolory, musisz mieć na uwadze te, które Cię wyciszają. Zastanów się - czy intensywny żółty nie będzie Cię drażnił? A jak poczujesz się, gdy otwierając oczy ujrzysz kolory ziemi? Używaj kolorów, które Cię uspokajają i relaksują. Używaj też wygodnych mebli! Jeśli nie możesz postawić szerokiego łóżka to alternatywą może okazać się wygodna rozkładana sofa. No i nie zapominaj o oświetleniu, to również ważny element.

Meble sypialniane

Łóżko

Wystrój sypialni zacznij od mebli. Wygodne łóżko i materac to podstawowe meble. Jeśli tradycyjne łóżko nie zmieści się w Twojej sypialni to wybierz meble alternatywne. W sypialni meble, jakie wybierzesz powinny być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim zapewniać Ci właściwy komfort snu. Dlatego bardzo ważne jest by były to funkcjonalne meble.

Szafka nocna

Dobrze jest postawić obok łóżka stoliki, na których odłożysz podręczne przedmioty, okulary, książkę. Na szafkach nocnych możesz także postawić lampki, które przydają się zarówno przy przebudzeniu w nocy jak i samym wieczorem, gdy oddajesz się lekturze ulubionej książki czy czasopisma.

Sofa do sypialni

Sofa może być dodatkowym meblem, umożliwiającym chwile relaksu lub alternatywną dla łóżka. Sofy z funkcją spania to meble, które z powodzeniem mogą je zastąpić o ile ma wygodną funkcję rozkładania i najlepiej pojemnik na pościel. Dzięki temu oszczędzisz miejsce i będzie Ci łatwiej funkcjonować w pomieszczeniu w ciągu dnia.

Lampa sufitowa do sypialni

To bardzo ważny element, mający wpływ na klimat wnętrza i spełniający praktyczną funkcję. Lampa sufitowa do sypialni powinna nie tylko oświetlać wnętrze, ale też nadawać jej klimat.

Aranżacje sypialni - zainspiruj się

Niezależnie czy urządzasz mieszkanie w modnym stylu skandynawskim, gdzie królują biele i szarości, a także drewno, czy też ma być to bardzo nowoczesna sypialnia, to meble zadecydują o jej charakterze. Urządzając przestrzeń w sypialni pomyśl o wszystkich elementach, jakie powinny się tam znaleźć. Wiele inspirujących zdjęć, które prezentują różne style, znajdziesz na Homebook. Dzięki nim aranżacja sypialni stanie się prostsza. Ponadto znajdziesz tam wszystko co do urządzenia takiej sypialni jest potrzebne. Od mebli, przez oświetlenie po dekoracje. Pamiętaj o nich. Dekoracje i dodatki mają bardzo duży wpływ na ostateczny wygląd wnętrza. To one sprawiają, że zwykłe pomieszczenie, zamienia się w domowy azyl.

undefined

Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA