REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Okna PCV - Wymiana okien a termomodernizacja domu

Okna PCV - Wymiana okien a termomodernizacja domu

Kwestia izolacyjności termicznej mieszkań i domów zawsze była istotna, jednak obecnie - w związku z zawrotnymi podwyżkami cen ogrzewania i niepewną przyszłością - stała się ważniejsza, niż kiedykolwiek wcześniej. Polacy, wraz z mieszkańcami innych krajów Europy, poszukują rozwiązań, które pozwolą obniżyć rachunki za gaz, wydatki na węgiel lub koszty ogrzewania z sieci miejskiej. Istnieje wiele sposobów na przeprowadzenie termomodernizacji i skuteczne zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczeń, jednak każdy z nich wiąże się z koniecznością uszczelnienia lub wymiany okien.

Starty ciepła i jak im zapobiec

Jak obniżyć opłaty za ogrzewanie? W teorii jest to bardzo proste: wystarczy zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło. W tym celu zakręcamy kaloryfery, zakładamy kolejne warstwy ubrań, aż w końcu zauważamy, że... nasz dyskomfort jest zbyt duży. Nic dziwnego! Nikt nie ma ochoty marznąć we własnym domu. Nawet za cenę niższych rachunków. Co zatem robić? Działać rozsądnie!

Obniżenie rachunków za ogrzewanie jest możliwe bez utraty komfortu cieplnego domowników. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania domu. Najwięcej ciepła ucieka z niego przez ściany zewnętrzne, dach, podłogę na parterze oraz przez okna. W najtrudniejszej sytuacji są właściciele domów jednorodzinnych, którzy muszą mierzyć się z wszystkimi potencjalnymi startami cieplnymi. Trudności mogą odczuwać również mieszkańcy bloków czy kamienic - zwłaszcza ci, którzy mieszkają na najniższym lub na najwyższym piętrze budynku.

Przeprowadzenie wszystkich prac związanych z dociepleniem ścian, podłóg czy dachu to czasochłonna, kosztowna i trudna - a czasami wręcz niemożliwa do samodzielnego przeprowadzenia - inwestycja. Nie oznacza to jednak, że nie należy podejmować się zmian. Termomodernizację budynku warto rozpocząć od tego, co nie wymaga skomplikowanych prac budowlanych, dużych kosztów i wysiłku, a gwarantuje konkretne i szybkie zyski w postaci niższych rachunków. Mowa oczywiście o wymianie okien.

Wymiana czy uszczelnianie okien?

Okna starej daty - mające kilkanaście lub kilkadziesiąt lat - zdecydowanie odbiegają od standardów, jakie posiadają współczesne pakiety szybowe czy profile okienne. Porównanie parametrów technicznych nie jest jednak jedynym sposobem na dostrzeżenie przepaści dzielącej stare i nowe. Wysłużone okna często są uszkodzone w wyniku wieloletniego używania. Skrzydła wypaczają się, tracąc styczność z ościeżnicami - z tego powodu okna nie mogą zostać w pełni domknięte. W miejscu mocowania skrzydeł powstają nieszczelności.

Zauważając, że okna powodują utratę ciepła z pomieszczeń, wiele osób próbuje uszczelniać je na własną rękę. Niestety, często jest to niekorzystne rozwiązanie. Dlaczego?

Nie ulega wątpliwości, że okna powinny być szczelne. Nie mogą jednak całkowicie odcinać dopływu świeżego powietrza do domu lub mieszkania - a tak często dzieje się, kiedy podejmowane są próby uszczelniania okien gąbkami, tkaninami czy taśmami. Zbyt mała ilość świeżego powietrza sprawia, że na szybach zaczyna osiadać para wodna, a w domu zaczyna panować wilgoć. Na ścianach może pojawić się grzyb.

Co więcej, ograniczony przepływ powietrza sprawia, że we wnętrzu gromadzą się szkodliwe dla zdrowia domowników substancje (dwutlenek węgla, związki wydzielane przez elementy wyposażenia wnętrza, detergenty i inne).

Jak widać, samodzielne uszczelnianie starych okien może mieć wiele negatywnych konsekwencji. Co więcej, najczęściej nie wpływa znacząco na poprawę izolacyjności termicznej wnętrza.

Wymiana starych okien - najlepsza inwestycja dla Twojego domu

Wymiana starych okien na nowe okna PCV to najszybszy i najpewniejszy sposób na termomodernizację Twojego domu. Różnica zauważalna jest niemal natychmiast po montażu - straty ciepła w pomieszczeniach są mniejsze, a kaloryfery mogą zostać skręcone (bez wpływu na komfort cieplny mieszkańców).

Gdzie zamówić nowe okna PCV w Warszawie?

Na rynku jest bardzo wielu dostawców stolarki okiennej, ale tylko Ty wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze, dlatego dobre okno PCV, to takie, które spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

Na co zatem zwracać uwagę, wybierając okna PCV w Warszawie? Przed wyborem warto zadać sobie następujące pytania:

  1. Czy firma u której zamówię okna jest producentem, czy tylko pośrednikiem?
  2. Ile lat jest na rynku?
  3. Ile jest gwarancji na okna i na co dokładnie?
  4. Jakie okna zostały wycenione? Jaki profil?
  5. Jakie okucie? Co zawiera w sobie?
  6. Jakie wzmocnienia zostały użyte w produkcji?
  7. Jakie klamki? Plastikowe za 3 zł, aluminiowe za 10 zł a może aluminiowe " firmowe" za 20 zł?
  8. Czy firma ma dobre opinie?
  9. Czy firma posiada własny serwis?
  10. Czy firma w cenie zabierze stare okna?

Oczywiście tych pytań może być jeszcze więcej i każdy powinien je dostosować do własnych wymagań. Natomiast warto się zastanowić, aby potem "niższa cena", nie okazała się być jedynym plusem wybranych okien.

Poszukując idealnych okien do swojego domu czy mieszkania, warto wybrać rozwiązanie szyte na miarę, czyli dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. W ofercie oknawawa.pl znajdziesz najwyższej jakości okna PCV. Wybierz wersję, która najlepiej pasuje do Twojego wnętrza i już dzisiaj zaplanuj termomodernizację swojego domu, by cieszyć się niższymi rachunkami i... spokojną głową.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA