REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Odśnieżanie dachów w Warszawie - komu zlecić wykonanie tej usługi?

Odśnieżanie dachów w Warszawie - komu zlecić wykonanie tej usługi?

Okres zimowy to czas, kiedy dachy mieszkań oraz obiektów użyteczności publicznej powinny być regularnie czyszczone oraz odśnieżane. Umożliwi to nie tylko poprawienie ich estetyki, ale również przyczyni się do zwiększenia standardów bezpieczeństwa. Samodzielne wykonywanie prac na wysokości jest jednak skrajnie nieodpowiedzialne. Dlatego właśnie w celu odśnieżenia dachu warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, która specjalizuje się w świadczeniu takich usług.

Odśnieżanie dachów - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Śnieg na dachu u większości osób nie budzi negatywnych emocji, jednak w rzeczywistości jego usunięcie jest niezwykle istotne. W przypadku szczególnie srogich zim i dużej ilości nagromadzonego śniegu zaleganie białego puchu może być niezwykle niebezpieczne. Spadnięcie śniegu z dużej wysokości może bowiem zakończyć się tragedią i spowodować poważne zniszczenia samochodów, uszczerbki na zdrowiu ludzi oraz dewastację roślin. Przepisy prawne regulują kwestie związane z odśnieżaniem dachów, a regularne zaleganie śniegu na obiektach użyteczności publicznej może nawet zakończyć się mandatem. Odśnieżanie dachów jest zatem nie tylko prawem obywateli, ale również ich obowiązkiem. Samodzielne wykonywanie takich prac mija się jednak z celem, gdyż większość ludzi nie ma odpowiednich kwalifikacji i specjalistycznego sprzętu. Dlatego właśnie najlepszą opcją jest skorzystanie z pomocy firmy, która ma odpowiednie predyspozycje do realizowania takich prac.

Ryzyko zawalenia dachu lub naruszenia konstrukcji

Zalegający śnieg rodzi również ryzyko zawalenia dachu lub naruszenia jego konstrukcji czy nawet budynku. Jeden metr sześcienny śniegu, który dopiero co spadł, waży około 200 kg, a mokrego lub oblodzonego - nawet 800 kg. Jest to ogromny ciężar który nierzadko może być przyczyną tragedii.

Jak usunąć śnieg i sople

Sposób usuwania śniegu z dachów uzależniony jest od warunków czyli od wysokości budynku, lokalizacji w której budynek się znajduje i od jego otoczenia. Najprostsza realizacja wygląda tak, że teren na który będzie zrzucany śnieg z dachu jest zabezpieczany aby żaden przypadkowy przechodzeń nie mógł się na niego dostać. Następnie pracownicy uzbrojeni w uprzęże i liny udają się na dach gdzie instalują zabezpieczenia. Kiedy już są odpowiednio przypięci i bezpieczni przystępują do oczyszczania dachu ze śniegu. Często warto jest zwrócić uwagę aby firma sprzątająca miała faktyczne doświadczenie alpinistyczne. Nierzadko zdarza się, że bryła budynku ma trudno dostępne miejsca z których zwisają sople. W takich sytuacjach pracownik z doświadczeniem alpinistycznym bez problemu dotrze do wspomnianego miejsca i pozbędzie się problemu.

Komu zlecić odśnieżanie dachów w Warszawie?

W obecnych czasach istnieje wiele firm, które w swojej ofercie mają usługi alpinistyczne, jednak niewiele firm cechuje się taka jakością jak Ropeexpert. Zajmuje się ona szeroko pojętymi pracami na wysokości, a wieloletnie doświadczenie w tej branży sprawia, że zapewnia wysoki poziom świadczonych usług. W spektrum jej kompetencji znajdują się nie tylko mycie elewacji, remonty balkonów czy ocieplanie budynków, ale również zimowe usługi związane z odśnieżaniem dachów. Są one w pełni kompleksowe, co oznacza, że klient wybierający tę usługę nie musi wykonywać niczego na własną rękę. Pracownicy zajmujący się odśnieżaniem dachów mają odpowiednie kwalifikacje oraz przeszkolenie alpinistyczne, dzięki czemu realizowane przez nich prace są w pełni rzetelne i skuteczne. Nadrzędnym celem firmy Ropeexpert jest skuteczne pozbycie się śniegu z dachu, ale podczas wykonywania swoich obowiązków pracownicy wykonują również inne zadania. Należą do nich: usuwanie nawisów śnieżnych, zbijanie niebezpiecznych sopli, ewentualny wywóz śniegu czy nadzór nad kondycją dachu w okresie zimowym.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA