REKLAMA

Artykuł sponsorowany

OC dla młodego kierowcy - gdzie można je kupić najtaniej?

OC dla młodego kierowcy - gdzie można je kupić najtaniej?

Każdy, kto ma samochód, wie, że jego ubezpieczenie nie należy do najtańszych usług. Co więcej, logika polisy OC pojazdu jest odwrotna do wykupienia ubezpieczeń zdrowotnych: im młodsza osoba, tym drożej płaci. Dzieje się tak dlatego, że młodzi kierowcy często mają mniejsze doświadczenie za kierownicą i potrafią być bardziej impulsywni, co często skutkuje wypadkami drogowymi i stratą dla ubezpieczyciela. Mimo to warto poszukać taniego OC. Gdzie je znaleźć? Sprawdź!

Do czego potrzebne jest OC samochodu?

Ubezpieczenie samochodu jest niezbędne dla Twojego spokoju. Oczywiście możesz zakładać, że ani Tobie, ani innym uczestnikom ruchu drogowego nic się nie stanie, ale życie jest nieprzewidywalne. Bycie sprawcą jakiejkolwiek stłuczki lub wyrządzonej szkody na mieniu, lub osobach trzecich i brak ważnej polisy OC wiąże się z wysokim mandatem oraz koniecznością pokrycia szkód i odszkodowania z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie dla młodego kierowcy jest skierowane do osób w wieku od 18 do 25 lat (czasami do 26 lat), które:

 • mają aktualne prawo jazdy;
 • dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kierowaniem pojazdem;
 • nie mają zniżek OC;
 • kupili swój pierwszy samochód.

  Ideą polisy jest objęcie pojazdu pewnym ubezpieczeniem, które jest dość przydatne w życiu codziennym. W zależności od wybranego ubezpieczyciela można znaleźć konkretny produkt dla tej grupy odbiorców, ale nie oznacza to, że nie ma możliwości wykupienia innego rodzaju ochrony. Na przykład oprócz OC dla młodego człowieka, towarzystwa oferują również pakiety chroniące przed kradzieżą samochodu lub zapewniające holowanie pojazdu z miejsca awarii.

  Każdy wariant ma wiele zalet, ale też wiąże się z wyższymi kosztami. A te są niemałe, bo za samą polisę OC młody kierowca zwykle płaci dwa razy więcej niż jego doświadczony kolega. Mimo to można znaleźć korzystne oferty za dobrą cenę.

  Gdzie kupić najtańsze OC dla młodego kierowcy?

  Oto przykład 22-letniej Patrycji, mieszkanki Targówka, która cztery miesiące temu zrobiła prawo jazdy i kupiła swój pierwszy samochód. Wybrała Fiata Punto z 2003 roku, benzyna, pojemność silnika 899 cm3. Do porównania polis wykorzystała kalkulator ubezpieczenia OC. Co się okazało? Otóż najtańszą składkę Patrycja zapłaci w mtu24.pl, wówczas polisa będzie kosztowała niecałe 750 zł. Potem następuje już duży przeskok i kolejny ubezpieczyciel proponuje OC za 1046 zł (Benefia). W popularnym Link4 młoda kobieta zapłaciłaby jeszcze drożej, bo prawie aż 2000 zł. Jak widać, rozbieżności są bardzo duże i porównanie ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych popłaca. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczenia OC można nie tylko znaleźć najtańszą polisę, ale też sprawdzić, jak kształtują się ceny innych ofert na rynku.

  Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny, dlatego warto samodzielnie obliczyć w kalkulatorze wysokość składki dla swoich parametrów. Na jej wysokość wpływa nie tylko wiek kierowcy, ale także m.in. model lub rok samochodu. Za auto mniej prestiżowej marki, ale młodsze rocznikowo na pewno zapłacisz mniej.


 • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  Znajdź swoje wakacje

  REKLAMA