REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Nowy telefon w abonamencie - czy to się opłaca?

Nowy telefon w abonamencie - czy to się opłaca?

Podpisując nową lub przedłużając obecną umowę abonamentową, można wyposażyć się najczęściej także w telefon najnowszej generacji. Operatorzy kuszą atrakcyjnymi na pierwszy rzut oka cenami i zachęcają do skorzystania z kompleksowej oferty. Jednak czy faktycznie jest to rozwiązanie atrakcyjne z finansowego punktu widzenia? Czy opłaca się kupować nowy telefon w abonamencie?

Kusząca propozycja?

Operatorzy przyciągają klientów nowymi telefonami i zachęcają do przeniesienia numeru do ich sieci. Obecni abonenci, którzy decydują się przedłużyć umowę, także mają okazję, żeby wymienić swój smartfon. Dla niektórych osób prolongata abonamentu jest wręcz tożsama z nabyciem nowego urządzenia. Operatorzy dobrze o tym wiedzą i dlatego reklamują swoje usługi chwytliwymi hasłami o niskich cenach. Zazwyczaj nie wspominają jednak o tym, że sprzedaż telefonu za niższą stawkę bezpośrednio powiązana jest z istotnie większą opłatą miesięczną za wykupiony pakiet usług. Często zdarza się też, że w naprawdę promocyjnych cenach dostępne są starsze modele telefonów, które nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem jak egzemplarze świeżo wypuszczone na rynek. Aktualne telekomów porównasz na stronie https://komorkomat.pl/internet-mobilny/.

Taka strategia bazuje w pewnym sensie na psychologii. Klient dostaje od operatora telefon wraz z wykupieniem abonamentu i nowym gadżetem może cieszyć się od razu. Natomiast kwota, którą uiszczał będzie za urządzenie wraz z comiesięczną opłatą przykładowo przez najbliższe 2 lata, niejako się rozmyje. Czy ostatecznie będzie jednak większa niż ta, którą za dany model przyjdzie zapłacić w normalnym sklepie? Okazuje się, że często tak właśnie jest i do świeżo zakupionego sprzętu dodatkowo dopłacamy. Dlaczego więc opcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem? Innym, oczywistym przecież wyjściem jest przedłużenie umowy i całkowicie oddzielny zakup telefonu. To wiąże się jednak z dużymi kosztami.

Obecnie najbardziej nowoczesne, funkcjonalne i pożądane przez użytkowników modele kosztują kilka tysięcy złotych, co dla wielu osób jest bardzo dużą kwotą jak na jednorazowy wydatek. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wydanie takiej sumy, a przecież każdy chce dysponować praktycznym i zaawansowanym technologicznie sprzętem gwarantującym szybką komunikację oraz umożliwiającym sprawną naukę, zabawę i pracę. Można więc zdecydować się na zakup na raty, jednak one również często są droższe niż w salonie operatora komórkowego. Okazuje się więc, że wybór nowego telefonu wraz z podpisaniem umowy jest dla wielu osób najbardziej komfortowym wyjściem z sytuacji.

Analiza warunków kluczem do sukcesu

Aby rozstrzygnąć, co opłaca się bardziej, należy dokładnie przeanalizować sytuację. Z weryfikacji poszczególnych ofert i propozycji można wywnioskować, że kupno smartfona wraz z abonamentem jest zazwyczaj nieco droższe niż oddzielnie. Każda sytuacja jest jednak inna, dlatego warto zapoznać się z ofertą operatora i poprosić o przedstawienie modeli telefonów, które sieć jest Ci w stanie zaproponować. Nie musisz podejmować decyzji od razu. Na spokojnie sprawdź, jakie warunki finansowe oferuje marka oraz jakimi parametrami cechują się przygotowane dla Ciebie telefony.

Następnie poszukaj ofert sprzedaży poszczególnych modeli w Internecie bądź w sprawdzonych sklepach z elektroniką i skontrastuj koszty. Możesz zdecydować się także na poszukanie smartfonów innych marek w podobnych cenach i porównać ich parametry. Z pomocą przyjdzie Ci kompleksowa porównywarka GSM, dzięki której łatwo sprawdzisz kluczowe cechy każdej komórki. Na ostatnim etapie oblicz, ile przyjdzie Ci zapłacić za zakup telefonu wraz z abonamentem i sprawdź, ile kosztuje interesujący Cię smartfon w danym sklepie, aby móc wybrać najkorzystniejszą propozycję.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA