REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Na którym palcu powinno się nosić pierścionek zaręczynowy? Sprawdź!

Na którym palcu powinno się nosić pierścionek zaręczynowy? Sprawdź!
Pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu

Zaręczyny zbliżają się wielkimi krokami, bukiet kwiatów został zamówiony, a pierścionek spoczywa w sekretnym miejscu. Wszystko jest na dobrej drodze, ale czy wiesz, na który palec powinieneś założyć jej pierścionek zaręczynowy? Zapoznaj się z naszymi poradami, które rozwieją Twoje wątpliwości!

Pierścionek zaręczynowy - na który palec założyć?

Zaręczyny stanowią przełomowy moment w historii każdego związku. Ta deklaracja miłości zwiastuje nadchodzący ślub, który połączy dwie dusze w jedność. Symbolem przyjętych oświadczyn najczęściej jest pierścionek zaręczynowy, który będzie towarzyszył kobiecie aż do grobowej deski. To on nieustannie przypomina przyszłej pannie młodej o tej wspaniałej, romantycznej chwili. Stres związany z oświadczynami, często wymazuje z głowy przyjętą zasadę, określającą, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. Oto krótkie przypomnienie. W kręgu kulturowym, do którego należy Polska, wizytówka narzeczonej ma swoje miejsce na serdecznym palcu prawej dłoni. To właśnie tam w późniejszym czasie znajdzie się również obrączka. W związku z jej pojawieniem się wiele kobiet przekłada pamiątkę zaręczyn na lewą rękę. Jest to dozwolony ruch, który zapewni świeżo upieczonej małżonce należyty komfort.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pierścionka zaręczynowego?

Wizytówka narzeczonej powinna spełniać kilka najważniejszych wymagań. Przede wszystkim, musi ona urealniać wszelkie oczekiwania drugiej połówki. Aby tak było, z odpowiednim wyprzedzeniem należy niepostrzeżenie zebrać informacje na temat wymarzonego pierścionka zaręczynowego. Nieocenioną pomocą w tej kwestii będzie przyjaciółka ukochanej, która z pewnością zna preferencje twojej wybranki. Być może nie jest ona fanką klasycznych pierścionków zaręczynowych z brylantem, w jej fantazjach mogą jawić się modele z najróżniejszymi kamieniami szlachetnymi. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ liczne barwy oraz bogata symbolika poszczególnych klejnotów mogą nadać temu symbolowi miłości cudownego charakteru. Najlepszym przykładem jest pierścionek zaręczynowy z rubinem. Jego niesamowite właściwości oraz hipnotyzująca, głęboka czerwień nieustannie podbija serca miłośniczek biżuterii w każdym zakątku świata. Być może oczarowała również twoją wybrankę? Kolejną, kluczową kwestią podczas wyboru wizytówki narzeczonej jest jakość wyrobu jubilerskiego. Symbol miłości powinien zachować nienaruszoną kondycję przez lata, dlatego należy nabyć go u sprawdzonego źródła. Aby dowiedzieć się, gdzie kupić pierścionek zaręczynowy, warto poradzić się internautów. Jedną z marek godnych zaufania jest sklep online Savicki, który rozpieszcza swoich konsumentów biżuterią najwyższej klasy.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Nieustannie zmieniające się trendy w dziedzinie jubilerstwa, mają swoje odzwierciedlenie także w pierścionkach zaręczynowych. Aktualnie do najpopularniejszych modeli należą te w stylu Halo, charakteryzujące się pokaźnych rozmiarów kamieniem szlachetnym, otoczonym przez drobne klejnoty. Podkreślają one kształt głównego minerały, ozdabiając niekiedy także obrączkę. Ich nagromadzenie tworzy bajeczny efekt, obok którego nie da się przejść obojętnie. Tak skomponowany symbol miłości to idealna propozycja dla osób, które nie boją się być centrum uwagi, bowiem charakteryzujący go przepych z pewnością przykuje wzrok przechodniów.

Chociaż modernistyczne modele nieustannie zyskują popularność, warte rozważenia są także pierścionki zaręczynowe vintage. Ta propozycja dedykowana jest kobietom o niezwykle wyrafinowanym guście. Tak wyszukany styl wyróżnia się na tle nawet najmodniejszej biżuterii, dlatego jest wart każdej ceny. Okazały szlif kamienia szlachetnego o podłużnym oczku, oczaruje swoim magicznym charakterem twoją ukochaną. Postaw na to nietuzinkowe rozwiązanie, aby wyczarować na twarzy swojej wybranki łzy wzruszenia i zachwytu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA