REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Miliardowa inwestycja u bram Bemowa. 150 sklepów i kino
REKLAMA

źródło: Dekada


REKLAMA

Miliardowa inwestycja u bram Bemowa. 150 sklepów i kino

Tuż obok bloków na granicy miasta powstanie ogromny kompleks handlowo-mieszkalno-biurowy.

REKLAMA

Wielu warszawiaków jest przekonanych, że zachodnia granica miasta między Połczyńską a Górczewską przebiega dokładnie po trasie Obrońców Grodna (S8). Tymczasem duże tereny w sąsiedztwie węzła Mory oraz między Lazurową i obwodnicą znajdują się w gminie Stare Babice. Na Chrzanowie granica jest poprowadzona zupełnie przypadkowo, o czym można przekonać się idąc ulicą Batalionów Chłopskich w stronę trasy S8. Zaraz za skrzyżowaniem z Coopera warszawskie, niebiesko-czerwone tabliczki z nazwami ulic i numerami budynków znikają, zastąpione przez całkiem inne, babickie. To właśnie tam, w trójkącie między Batalionów Chłopskich, trasą S8 i Warszawską (przedłużeniem Górczewskiej), ma powstać kompleks o nazwie S8 Corner.S8 Corner - wielkie plany

Jak podał branżowy portal Property News, w kompleksie znajdą się kino, mieszkania, dwa hotele, biurowce, centralny plac oraz ulica handlowa. W sumie w S8 Corner ma powstać około 150 sklepów. Prezes firmy Dekada Aleksander Walczak wymienił wśród zainteresowanych firm H&M oraz LPP, właściciela marek Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay. Z powodu niewielkiej odległości od Wojskowej Akademii Technicznej inwestor zaplanował w kompleksie nawet akademik. Całkowita powierzchnia najmu S8 Corner wyniesie 43 tys. m2 (dla porównania: Fort Wola miał 30 tys. m2).

- Czekamy na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez władze gminy - czytamy na stronie inwestycji. - Z uwagi na złożoność i obszar projektu, budowa realizowana będzie etapowo. Całość potrwa około pięciu lat.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo
25.08.2020 10:43 #KKK
Nie no spoko, nie ma szkół, przedszkoli, blok na bloku, korki wszędzie, za chwilę zlikwidują tesco i postawią kolejne blokowisko, brawa dla zarządzających Bemowem
25.08.2020 10:46 #Eliard
#KKK napisał(a) 25.08.2020 10:43

Nie no spoko, nie ma szkół, przedszkoli, blok na bloku, korki wszędzie, za chwilę zlikwidują tesco i postawią kolejne blokowisko, brawa dla zarządzających Bemowem
Ale tutaj akurat Bemowo nie ma nic do gadania, bo to teren gminy Stare Babice.
25.08.2020 11:08 #Jelonkowy
Już teraz na Chrzanowie żyje się ciężko. Bez szkoły, placów zabaw, parku i zieleni oraz ścieżek rowerowych dla najmłodszych, za to z wąskimi uliczkami i samochodami na chodnikach. Komunikacja miejska tam praktycznie nie funkcjonuje. Metro będzie za 5 lat. Jak dorzucą tam jeszcze taki kompleks, to będzie dopiero wesoło. Ruch będzie jak w ulu, gorzej z dojazdem na to pole. W końcu miasto jest po to aby deweloperom żyło się lepiej.
25.08.2020 11:16 #Lencers
Nie potrzebny następny moloch! Szkoła szpital dla Bemowa powinien być!
25.08.2020 11:27 #lol
#Jelonkowy napisał(a) 25.08.2020 11:08

Już teraz na Chrzanowie żyje się ciężko.
Biedni mieszkańcy nowiutkich bloków, zmuszani do kupienia mieszkania pod groźbą śmierci!
REKLAMA
25.08.2020 11:31 #Nickolas
#Lencers napisał(a) 25.08.2020 11:16

Nie potrzebny następny moloch! Szkoła szpital dla Bemowa powinien być!
To niech sobie Bemowo/Warszawa wybuduje.
A Babice chcę molocha.
25.08.2020 11:36 #Leus6
Będzie kino, ale szkoły już w Miejscowym Planie Zagospodarowania Publicznego nie będzie! Dzieci z tych bloków proponują władze gminy Stare Babice, dowozić busem do już przepełnionych szkół na terenie gminy Stare Babice. Idę o zakład , że dzieci z tych bloków pójdą do molocha szkoły na Szobera, Irzykowskiego na Jelonkach.
25.08.2020 11:47 #Pacaneum
Rozwiązaniu problemów tego typu miała służyć projektowana ustawa metropolitalna. I nie była to rzecz nowa, jako że pierwsze koncepcje zorganizowania nowoczesnego organu administrującego tzw. Wielką Warszawą powstały jeszcze w latach sześćdziesiątych. Niestety brak jest zgody politycznej na stworzenie takiej struktury. Samorządy lokalne administrujące podwarszawskimi pipidówkami w życiu nie zgodzą się na oddanie części swoich kompetencji (a więc też pieniędzy) władzom Warszawy, pomimo tego że mieliby tam swoją reprezentację w postaci swoich radnych, zaś partie pozostające w opozycji do rządu są zaślepione nienawiścią do demokratycznie wybranych władz, więc o żadnej konstruktywnej dyskusji nie ma mowy.
25.08.2020 13:25 #ddd
Zanim się zacznie narzekać i krytykować, trzeba przeczyta c ze zrozumieniem. Wspomniany teren nie należy do Warszawy, tylko do gminy Babice. Więc ani władze dzielnicy Bemowo, ani Warszawy nie mogą nic z tym zrobić.
Co do trudności an Chrzanowie - sorry, nikt nikomu nie kazał kupować tam mieszkania. Wiele osób je tam kupiło, ponieważ były one wówczas relatywnie tanie. Wiem o tym, bo mój znajomy dlatego tam kupił mieszkanie a teraz też narzeka. Wiadomo było, bo tak się dzieje w całym kraju, że infrastruktura szybko nie powstanie. W tym zakresie niewiele się zmieniło od czasów PRL. Jak w 1975 roku się przeprowadziłem na Jelonki to praktycznie nie było żadnego większego sklepu, nie mówiąc już o innych obiektach ułatwiających codzienne życie.
Ja nie twierdzę, że to jest normalne. Ale mamy prawo, jakie mamy i trzeba się w tej sytuacji jakoś znajdować. Chociaż to wcale nie jest łatwe. I chociaż to żadne pocieszenie, to taka sytuacja jest w wielu aglomeracjach miejskich, zarówno w Polsce jak i na świecie.
25.08.2020 13:43 #jkk
Dla porządku, granica Warszawy na odcinku między Górczewską a Batalionów Chłopskich wytyczona jest 120 metrów na zachód od Coopera inaczej mówiąc uliczką Św. Mikołaja i jej przedłużeniem. Inwestycja, o ktorej mowa będzie mieć miejsce jeszcze dalej na zachód począwszy od ulicy Gościnnej aż do S8. To już tereny gminy Babice.
REKLAMA
25.08.2020 17:40 #PolitPop
#Jelonkowy napisał(a) 25.08.2020 11:08

nie funkcjonuje. Metro będzie za 5 lat. Jak dorzucą tam jeszcze taki kompleks, to będzie dopiero wesoło. Ruch
Dlatego Babice budują. Bo Warszawa doprowadziła metro aż do pól na Chrzanowie.
25.08.2020 17:53 #MRM
Ciasno?... W podobnym czasie ma powstać podobny kompleks osiedlowo- handlowy w Borzecinie Dużym bez uwzględnienia drogi na bis względem ulicy Warszawskiej (taki plan ma gmina Stare Babice). Wjazd do Warszawy trzeba będzie uwzględnić drogą lotniczą bo autem raczej się nie da z taką ilością ludności w gminie. Nadmienię, że w zastraszającym tempie rośnie osiedle przy rondzie w Babicach. Ratuj się kto może....
25.08.2020 18:03 #Ann
I basen powinien byc
25.08.2020 18:12 #bemowianka
Uważam, że sklepy są niepotrzebne. Można skorzystać z Fort Wola, które stoi od lat puste. Powinny powstać baseny, kino, kawiarenki, szpital i szkoła. I nic więcej
25.08.2020 18:35 #Gosia
Nie rozumiem narzekania, że brakuje szkół itp. Czy naprawdę osoby kupujące tam mieszkania nie pomyślą aby przed wydaniem kilkuset tysięcy sprawdzić gdzie ich dziecko będzie chodzić do szkoły, gdzie zaparkują, jak dojadą, czy jest basen, płac zabaw, gdzie jest przychodnia. W życiu bym tam nie zamieszkała bo wiadomo, że tam są tylko bloki. Ale najłatwiej kupić coś bez pomyslunku, a potem narzekać....
REKLAMA
25.08.2020 18:36 #Gosia
#Jelonkowy napisał(a) 25.08.2020 11:08

Już teraz na Chrzanowie żyje się ciężko. Bez szkoły, placów zabaw, parku i zieleni oraz ścieżek rowerowych dla najmłodszych, za to z wąskimi uliczkami i samochodami na chodnikach. Komunikacja miejska tam praktycznie nie funkcjonuje. Metro będzie za 5 lat. Jak dorzucą tam jeszcze taki kompleks, to będzie dopiero wesoło. Ruch będzie jak w ulu, gorzej z dojazdem na to pole. W końcu miasto jest po to aby deweloperom żyło się lepiej.
Ludzie!? Po co kupujecie tam mieszkania?!
25.08.2020 18:56 #Mietek
Ehhhh, Polacy... Nic tylko narzekają i narzekają. Budują źle, nie budują też źle.
Jak wam tak zle tu się mieszka, wszystkiego brakuje to sprzedajcie mieszkania i się wyprowadzcie, najlepiej w swoje rodzinne strony, będzie luźniej, w czym problem?
25.08.2020 19:38 #NeverAgain
Precz z galeriowcem nikt tu go nie chce ! Tu szkół , przychodni i szpitali oraz parków potrzeba! Nie damy zrobić getta !!!! Już pół wolaparku jest puste! fortWola stoi zamknięta i straszy 3 rok, galeria Bemowo, ledwo dyszy bez klientów. Tesco też zaraz się zamknie i grunt przewałkują kolejnym developerom:///
Chrzanów Jelonki i Górce nie pozwoli !!!!! WYPAD!!!!
25.08.2020 22:23 #jkk
Innym rozwiązaniem dla tego terenu jest potężne osiedle domów jednorodzinnych, ewentualnie z usługami. Z uwagi na bliskość trasy S8 mało atrakcyjne rozwiązanie. Dla gminy Babice taki teren to doskonałe źródło dochodu w przypadku centrum handlowego, dla mieszkańców Bemowa też niezłe miejsce dokonywania zakupów. Wszystko zależy od tego, kto i co zechce tu sprzedawać. Ryzyko ponosić będą głównie inwestorzy. Śledzę od wielu lat starania o tę inwestycję, mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i osób niezadowolonych będzie niewiele. Przypomnę jedynie, że proponowane rozwiązania muszą uwzględnić fakt, że część terenu znajduje się w klinie napowietrzajacym dla Warszawy i dlatego nie mogą tam być zbudowane zbyt wysokie obiekty.
26.08.2020 08:54 #wie
W pierwszej kolejności powinny powstać drogi aby można bez problemów z Bożęcina dojechać do Warszawy , przynajmniej kilka dróg alternatywnych dojazdowych . Jak będą drogi to proszę budować wielkie kompleksy handlowo usługowe .
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA