Które przejście jest niebezpieczne i wymaga poprawy? Głosujcie
18 września 2015
Państwowy Zakład Ubezpieczeń organizuje konkurs, w którym nagrodami są bezpieczne przejścia dla pieszych. Powstaną one w wybranych przez mieszkańców lokalizacjach.
Miasto deweloperem, stać nas na to?
Jeszcze w tym roku zostanie dokończony blok socjalny na Kozłówce. Znajdzie się w nim miejsce dla 40 rodzin. W 2014 roku natomiast zostaną oddane do użytku 42 nowe lokale na os. Młodych. To już czwarty budynek wybudowany przez miasto z przeznaczeniem na sprzedaż.
Trzecie znajduje się w Chotomowie na Partyzantów, czwarte - w Białobrzegach przy Wojska Polskiego. Ostatnie jest w Wólce Radzymińskiej, na ulicy Szkolnej. Głosowanie jest proste: wystarczy wejść na stronę StopWariatom , wpisać tam nazwę miejscowości, wybrać lokalizację i potwierdzić swój głos. Głosować można wielokrotnie, nie trzeba się nigdzie rejestrować. Akcja trwa do końca września, raz w tygodniu wybieranych jest pięć lokalizacji, w których PZU wybuduje przejścia: jedno z największą liczbą oddanych głosów oraz cztery, które wskaże komisja konkursowa.
Uprzedzamy - nie jest łatwo, potrzebna jest ogromna mobilizacja. W pierwszym tygodniu akcji zwyciężyły Marki - tam przez tydzień oddano blisko 2,5 miliona głosów (!), a konkurencja mocno deptała miastu po piętach. Czy to dużo czy mało? Cóż, Marki liczą sobie niespełna 30 tysięcy mieszkańców, a przecież nie wszyscy głosowali...
(red)
.




































