Trzecia Rzesza na haju. Narkotyki w hitlerowskich Niemczech
autor: | Norman Ohler |
wydawnictwo: | Wydawnictwo Poznańskie |
wydanie: | Poznań |
data: | 23 listopada 2016 |
forma: | e-book (epub, mobipocket) |
liczba stron: | 358 |
ISBN: | 978-83-7976546-1 |
Berlińskie zakłady chemiczne produkujące na masową skalę metamfetaminę, której jakości nie powstydziłby się sam Walter White z serialu Breaking Bad; heroina sprzedawana w aptekach jako lek przeciwbólowy; oddziały straceńców na kokainowych gumach do żucia czy przesłuchiwania więźniów za pomocą meskaliny - to tylko kilka wstrząsających realiów hitlerowskich Niemiec.
Kiedy Niemcy w 1940 roku napadły na Francję, żołnierze Wehrmachtu byli pod wpływem 35 milionów dawek pervitinu. Preparat ten, którego składnikiem czynnym jest metamfetamina, zwana dzisiaj crystal meth, w zasadzie umożliwił wojnę błyskawiczną i stał się w nazistowskim państwie prawdziwym ludowym narkotykiem. Narkotyki zażywali również najwyżsi dowódcy Trzeciej Rzeszy. Göringa z powodu jego zamiłowania do morfiny przezywano ,,Möring", a rzekomo będący abstynentem Hitler codziennie potrzebował zastrzyków opioidu silniejszego od heroiny.
Trzecia Rzesza na haju to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek o hitlerowskich Niemczech w ostatnich latach. Ta pierwsza obszerna analiza narkotykowej rzeczywistości Trzeciej Rzeszy, oparta na sprawdzonych danych, zmienia nasze postrzeganie całej epoki.
Na sąsiedniej półce
-
[ e-book ]Odurzeni. Naziści, CIA i sekretna historia psychodelikówNorman Ohler
-
nowość[ książka, e-book ]Na mojej warcie. Przewodzenie NATO w czasie wojnyJens Stoltenberg
-
nowość[ książka, e-book ]Gauguin. Biografia dzikusaSue Prideaux
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Miłość nie istnieje. Związki, randki i życie solo w XXI wiekuTomasz Szlendak
-
nowość[ książka, e-book ]Kobiety z obrazówMałgorzata Czyńska
-
nowość[ książka, e-book ]San. Rzeka, która łączy. Rzeka, która dzieliGrażyna Bochenek
-
nowość[ książka, e-book ]Tajemnice Nagrody Nobla. Skandale, pomyłki, kontrowersjeJarosław Molenda
-
nowość[ książka, e-book ]Wycieczka do Szerszeniowiec. W stronę LecaLidia Kośka
-
nowość[ książka ]Podróże z BadziczemBarbara Szydłowska
-
nowość[ książka ]Moje wspaniałe życieBartłomiej Szymborski
-
nowość[ e-book ]Eseje zbuntowane. Horyzont metahumanistyki i transdyscyplinarnościLech Witkowski
-
nowość[ książka ]Jak poznałam AzjęWanda Wiśniewska
LINKI SPONSOROWANE