REKLAMA
Szpieg, który wiedział za mało. Tajemnice kontrwywiadu PRL
| autor: | Jarosław Burchardt |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Poznańskie |
| wydanie: | Poznań |
| data: | 1 lipca 2015 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 295 |
| ISBN: | 978-83-7976285-9 |
Bohater? Zdrajca? A może hedonista i bawidamek? Kim naprawdę był sierżant sztabowy Zenon Celegrat, człowiek, którego określono mianem ,,wielkopolskiego Kuklińskiego"?
Książka Jarosława Burchardta i Piotra Świątkowskiego to skrupulatne dziennikarskie śledztwo, które przybliża nam tę zapomnianą postać polskiej historii. Wnikliwie i interesująco opisuje życie człowieka, który - podobnie jak Ryszard Kukliński - miał odwagę działać przeciwko władzom PRL.
CIA zwerbowało Celegrata w Wietnamie. Jednak po kilku latach polskie Służby Bezpieczeństwa rozpracowały agenta, traktując to zdarzenie jako swój wielki sukces. W roku 1979 Zenon Celegrat został skazany na 25 lat więzienia za działania na szkodę PRL.
Szpieg, który wiedział za mało. Tajemnice kontrwywiadu PRL to trzymająca w napięciu historia, która prezentuje postać Celegrata na tle kluczowych wydarzeń tamtego okresu i która odkrywa przed czytelnikiem nieznane karty historii.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]ReporterMichał Adamowski
-
nowość[ książka, e-book ]Podróże z biomedycyną w tle. WspomnieniaJacek Karol Grzybowski
-
nowość[ książka ]Życie na medal. Prawdziwe historie niezwykłych kobiet, które dzięki wytrwałości i walce o siebie sięgnęły po paralimpijskie zwycięstwoPaulina Malinowska-Kowalczyk
-
nowość[ książka, e-book ]Gorączka latynoamerykańskaArtur Domosławski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Agatha Christie. Narodziny królowej kryminałuSusanne Lieder
-
nowość[ książka ]Masz prawo. Jak zachować rozum i godność człowieka w PolsceKamil Stępniak
-
nowość[ książka, audiobook ]Chłodnia, czyli grzejnia. Małgorzata Szejnert w rozmowie z Dorotą Karaś i Markiem SterlingowemMałgorzata Szejnert, Dorota Karaś, Marek Sterlingow
-
nowość[ książka, audiobook ]Radykalna. Wszystkie sprzeczności Jadwigi StaniszkisKrzysztof Katkowski
-
nowość[ e-book ]Psychiatra sądowy. Jak psychozy, traumy i choroby psychiczne doprowadzają do zbrodniDuncan Harding
-
nowość[ książka ]Chwila przed podróżą. Reportaże z PRLMałgorzata Szejnert
-
nowość[ książka, e-book ]Czytać, dużo czytaćRyszard Koziołek
-
nowość[ książka ]Dziewczyny Konstancina. Sekrety seksbiznesuBeata Tetkowska
LINKI SPONSOROWANE























