REKLAMA

Szalone życie Meriana Coopera, twórcy King Konga

tytuł oryg.: Living dangerously
autor: Mark Cotta Vaz
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
wydanie: I, Kraków
data: 8 kwietnia 2010
forma: książka, okładka twarda
wymiary: 150 × 213 mm
liczba stron: 648
ISBN: 978-83-0804418-6

Życie jak film, czyli biografia twórcy King Konga.

Poszukiwacz przygód, marzyciel i odkrywca. Nieustraszony pilot bombowca, zapalony podróżnik, współtwórca Pan Am, członek prestiżowego Klubu Odkrywców, genialny filmowiec, który wykreował . Katharine Hepburn oraz duet Ginger Roberts i Fred Astaire, był producentem westernów Johna Forda i stworzył najbardziej fantastyczną istotę w dziejach kina - King Konga. Merian Cooper uwielbiał życie w obliczu ryzyka. Dwukrotnie zestrzelony podczas pierwszej wojny światowej i uznany za poległego, przeżył niemal cudem, przetrzymał pobyt w obozach jenieckich w Rosji (uratowała go niezwykła kobieta, jak się później okazało, podwójny szpieg), wędrował z koczownikami, stawał oko w oko z tygrysem ludożercą i lampartami, przeżył epidemię cholery w dżungli, kierował ryzykowną akcją ratowniczą wśród lodów... Na swojej drodze spotykał nie tylko sławnych artystów, polityków i żołnierzy - za udział w wojnie polsko-bolszewickiej z rąk Marszałka Józefa Piłsudskiego odebrał Krzyż Virtutii Militari - ale także łowców głów, piratów, czarnoskórego władcę, który swój rodowód wywodził od króla Salomona oraz wodza pewnego perskiego plemienia, który zaproponował mu zamianę ról. O mały włos a zostałby zwierzchnikiem ludu Bachtijari! Powinno być daleko, trudno i niebezpiecznie... I było. Całe swoje życie Merian Cooper przeżył zgodnie z tym mottem.

Obszerna, solidnie udokumentowana i bogato ilustrowana zdjęciami książka Marka Cotta Vaza to pierwsza tak wyczerpująca i profesjonalna biografia jednej z najważniejszych postaci w dziejach filmu i historii Hollywood.

Mark Cotta Vaz - autor licznych książek popularyzatorskich z dziedziny kultury masowej, szczególnie filmu. Pisał . o Batmanie, Supermanie, Spidermanie i Gwiezdnych wojnach.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA