Paryska kochanka. Prawdziwa historia kurtyzany, która zbudowała imperium na kłamstwie
| tytuł oryg.: | The Mistress of Paris: The 19th-Century Courtesan Who Built an Empire on a Secret |
| autor: | Catherine Hewitt |
| przekład: | Magdalena Jatowska |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Kobiece |
| wydanie: | wydanie 1, Białystok |
| data: | 27 lutego 2019 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 150 × 220 mm |
| liczba stron: | 368 |
| ISBN: | 978-83-6607429-3 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket), wydanie 1 | 2019.02.27 |
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, wydanie 1 | 2019.02.27 |
Prawdziwa historia Valtesse de la Bigne - XIX-wiecznej kurtyzany, która swoim wdziękiem potrafiła oczarować każdego mężczyznę
Valtesse de la Bigne była słynną XIX-wieczną kurtyzaną, która podbijała paryskie salony. Modelka Maneta i muza Zoli uwieczniona w skandalicznej powieści ,,Nana", na stałe gościła w kolumnach plotkarskich. Mówi się, że uwiodła przyszłego króla Edwarda VII i Napoleona III, a żaden mężczyzna nie mógł oprzeć się jej urokowi.
Jednak hrabina ukrywała przed wszystkimi wstydliwy sekret - swoje pochodzenie. Urodziła się w skrajnej nędzy w paryskim zaułku, gdzie od najmłodszych lat doświadczała głodu. Dzięki niezwykłej urodzie i sprytowi szybko zrozumiała, że droga na szczyt wiedzie przez alkowy wpływowych mężczyzn.
Biografia autorstwa Catherine Hewitt to historia niezwykłej kobiety, która mimo niskiego urodzenia, zawsze mierzyła wysoko. Sposoby, jakimi się posługiwała by zdobyć sławę i bogactwo, zaskakują do dziś i bez wątpienia zawstydziłyby niejedną współczesną celebrytkę.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Lato z don KichotemWilliam Marx -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jane Austen. Miłość, która stała się literaturąCatherine Bell -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Modlitwa o deszczWojciech Jagielski -
nowość[ książka ]Jagodowa wojowniczkaMonika Szyszka-Mnich -
nowość[ książka ]Byłem więźniem. Tom II. Dowody na życie po życiuRoman Kotliński Jonasz -
nowość[ książka, e-book ]Tylko nie mów nikomu. Dlaczego lubimy plotkowaćKelsey McKinney -
nowość[ książka, e-book ]Przewodnik po nocnym niebie. Mity i opowieści zapisane w gwiazdachAnnette Giesecke -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Sanitariuszki. Miłość i śmierć w Powstaniu WarszawskimSylwia Winnik -
nowość[ e-book ]Zero błędów. Powstanie i upadek Secret ServiceCarol Leonnig -
nowość[ książka, e-book ]Niesamowita SłowiańszczyznaMaria Janion -
nowość[ książka, audiobook ]Polski Paryż. Śladem malarek, pisarzy, kreatorów styluAdam Chowański -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Kapuściński non-fictionArtur Domosławski
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA






























