Nie o takiej córce marzyliście
| autor: | Erika L. Sanchez |
| przekład: | Agnieszka Wilga |
| wydawnictwo: | OdyseYA |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 6 marca 2024 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 140 × 205 mm |
| liczba stron: | 320 |
| ISBN: | 978-83-2408593-4 |
Julię najbardziej zaskoczył uśmiech zastygły na twarzy jej martwej siostry. Wyglądała, jakby chciała komuś wbić kosę pod żebro. Takiej Olgi nie znała. To Olga od zawsze była ,,tą lepszą córką". Spełniała oczekiwania rodziców. Julia, niepokorna buntowniczka, marzyła tylko o tym, żeby wyrwać się z domu. To przez nią siostra była tam, gdzie była, kiedy zginęła. Teraz Olga odeszła, a Julia została. Niestety.
Wkrótce Julia odkrywa, że Olga mogła nie być tak idealna, jak wszyscy myśleli. Za wszelką cenę chce dowiedzieć się o niej więcej. Pomaga jej Connor, uroczy i bogaty chłopak, z którym pozornie więcej ją dzieli, niż łączy. Ich zakazane spotkania nie sprawiają, że Julia jest bliższa ideałowi, ale zaczyna zbliżać się do prawdy.
W świecie pełnym uprzedzeń i nadmiernych oczekiwań łatwo zrobić coś strasznego.
TRIGGER WARNING: Książka porusza takie tematy jak: przemoc, depresja, próba samobójcza, nadużycia seksualne, wykluczenie społeczne, homofobia.
NETFLIX PRACUJE NAD FILMEM!
Nieodkładalna książka z charakterem, której energia aż skwierczy - ,,The New York Times"
Wspaniale złożona i interesująca postać - ,,Los Angeles Review of Books"
Wyjątkowa i świeża - ,,Entertainment Weekly"
Poważna i szczera opowieść - ,,Booklist"
Obowiązkowa lektura o przetrwaniu w skomplikowanym kulturowo świecie - ,,School Library Journal"
Równie przejmująca, co przenikliwa - The A.V. Club
Jeśli kiedykolwiek chciałaś zrozumieć brutalną prawdę o życiu imigrantów, to jest książka, którą musisz przeczytać - Bustle
Ostatecznie to sama Julia jest kluczem do powieści... Będzie rezonować z wieloma czytelnikami, którzy będą zachwyceni, widząc, jak odważnie przechodzi przez trudny okres - ,,The Bulletin"
Zakochałam się w oszałamiającej powieści Eriki L. Sánchez. Autentyczność, dowcip i niesamowita inteligencja jej pisarstwa oraz historia młodej latynoskiej bohaterki poruszyły mnie do głębi i sprawiły, że chciałabym poznać ją lepiej - America Ferrera,aktorka i producentka, laureatka Złotego Globu
ERIKA L. SÁNCHEZ Córka nielegalnych meksykańskich imigrantów pisząca o doświadczeniach swoich i swojej rodziny. Poetka, powieściopisarka, eseistka. Finalistka National Book Award i PEN America Open Book Award. Stypendystka Princeton Arts Fellow oraz National Endowment for the Arts Fellowship in Poetry, otrzymała nagrodę 21st Century Award przyznawaną przez Chicago Public Library Foundation. Feministka i aktywistka wspierająca młode kobiety.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Niezwykła Molly i nowy przyjacielSabine Lemire -
nowość[ audiobook ]Wyprawa pod psemKornel Makuszyński -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]LukrecjaAnne Goscinny -
nowość[ książka ]Kostek i Gucio. Ostatnia perłaKuczewska-Łopińska Patrycja -
nowość[ książka, audiobook ]KoniaraCarrie Seim -
nowość[ audiobook ]My Little Pony - Nowe pokolenie - kolekcjaHasbro France SAS -
nowość[ audiobook ]Barbie - Możesz być kim chcesz - kolekcjaMattel -
nowość[ książka, e-book ]Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera BombkiAlicja Sinicka -
nowość[ e-book ]FalochronyZuzanna Bandosz -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Akademia Crookhaven. Niezdobyta twierdzaJ.J. Arcanjo -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Banda z Burej. Tajemnica fałszywego MikołajaMagdalena Witkiewicz -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Córka rodziny MonetWeronika Anna Marczak
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA






























