Ludzie, którzy jedzą ciemność. Prawdziwa historia o dziewczynie, która zaginęła w Tokio i o złu, które ją pochłonęło
autor: | Richard Lloyd Parry |
przekład: | Sally Andrew |
wydawnictwo: | Znak Literanova |
wydanie: | pierwsze, Kraków |
data: | 22 października 2014 |
forma: | książka, okładka miękka |
wymiary: | 144 × 205 mm |
liczba stron: | 464 |
ISBN: | 978-83-2402554-1 |
Tokio, jakiego nie znacie - niezrozumiałe zwyczaje, męska przemoc i białe gejsze.
Odwiedzić Tokio, najbardziej intrygujące miasto świata, to marzenie wielu z nas. Dwudziestojednoletnia Lucie także pragnęła takiej przygody. Japonia, o której niewiele wiedziała, wydawała się wspaniałym miejscem do życia, a praca hostessy - łatwa i przynosząca duże pieniądze.
Pewnego dnia Lucie znika, a tajemniczy głos w słuchawce twierdzi, że wstąpiła do sekty. Jednak jej przyjaciele i rodzina nie mogą w to uwierzyć.
Co tak naprawdę wydarzyło się w najbezpieczniejszej metropolii świata?
,,Ludzie, którzy jedzą ciemność" to hipnotyzujący reportaż napisany przez wieloletniego korespondenta londyńskiego ,,Timesa" w Japonii. Tokio z jego książki to miasto, które pochłania, jest trudne do zrozumienia dla Europejczyków i ukrywa przed nimi swoje bardzo mroczne strony. Razem z autorem poznajemy nocne życie tokijskiej dzielnicy czerwonych lampionów - Roppongi, w której białe dziewczyny zabawiają japońskich biznesmenów, a do klubów naganiają klientów Nigeryjczycy.
Są narkotyki, jest seks, jest zbrodnia.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Noski. Tak ćpają polskie dzieciPiotr Mieśnik, Magda Mieśnik
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Sekta śmierci. Jak ślepa wiara, manipulacja i obsesja mogą zniszczyć życieJohn Glatt
-
nowość[ książka ]Przestawianie zwrotnicy. Jak politycy bawią się kolejąKarol Trammer
-
nowość[ książka ]Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolnościYeonmi Park, Maryanne Vollers
-
nowość[ książka, audiobook ]Pieniądz. Historia ludzkościDavid McWilliams
-
nowość[ książka, e-book ]Rywalki. Dziesięć utalentowanych kobiet, które zmieniły historięPaola Calvetti
-
nowość[ książka, e-book ]Przeklęty. Historia domu SmurlówEd Warren, Lorraine Warren, Robert Curran, Jack Smurl, Janet Smurl
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Oddycham, odkąd moi rodzice umarliKatarzyna Butowtt, Wiktor Słojkowski
-
nowość[ książka, e-book ]Inny dom. Ludzie, system i granice wsparcia w polskich DPSJędrzej Dudkiewicz
-
nowość[ audiobook, e-book ]Sad idzieIrena Krzywicka
-
nowość[ e-book ]Jak podzielić jajko. Prawdziwa historii głodu, miłości i obfitościBonny Reichert
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pożegnanie z Narwią. Rozmawia Wojciech TochmanHanna Krall, Wojciech Tochman
LINKI SPONSOROWANE