Listy na wyczerpanym papierze
autor: | Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora |
wydawnictwo: | Wydawnictwo Agora |
wydanie: | wydanie III, Warszawa |
data: | 17 lutego 2021 |
forma: | książka, okładka twarda |
wymiary: | 190 × 245 mm |
liczba stron: | 220 |
ISBN: | 978-83-2684571-0 |
Inne formy i wydania
książka, okładka zintegrowana, wydanie 2 | 2017.01.02 |
2021.02.16 | |
e-book (pdf) | 2021.02.16 |
książka, okładka twarda, wydanie III | 2021.02.17 |
,,Listy na wyczerpanym papierze" powracają
Bestsellerowy zbiór korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, dwójki kochanków i geniuszy słowa, powraca w ręce czytelników.
Listy z lat 1964-1966 ilustrowane materiałami archiwalnymi, pocztówkami, rękopisami i zdjęciami to fenomenalny zapis literackiej fascynacji i intymnej relacji dwójki artystów, arcymistrzów polskiej poezji.
On - dystyngowany starszy pan, geniusz słowa, liryczny humorysta. Ona - piękna, młoda i trochę szalona. Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka. Rządzą wyobraźnią milionów wrażliwców. Ich piosenki zna cała Polska. Ale nikt nie zna dziejów ich wzajemnego uczucia, romansu przez lata ukrywanego, burzliwego, dramatycznego i wzruszającego jak ich wiersze. Ta książka - miłosne listy Jeremiego i Agnieszki - zdejmuje zasłonę z tego uczucia i ukazuje całe jego piękno.
Trafił swój na swego. Takie talenty, takie urody, takie inteligencje i takie poczucia humoru zdarzają się raz na 100 lat! Obydwoje byli dziećmi szczęścia obdarzonymi przez los więcej niż talentem. Geniuszem. Czyli kłopotem. Ich uczucie nie służyło nikomu oprócz nas, czytelników. Ale z tej dziwnej miłości powstały najpiękniejsze piosenki. W tych piosenkach i w listach ich uczucie żyje do dziś.
- Magda Umer
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Leonardo da Vinci i Michał Anioł. Światło geniuszu, mrok rywalizacjiRoberto Mercadini
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Na mojej warcie. Przewodzenie NATO w czasie wojnyJens Stoltenberg
-
nowość[ książka, e-book ]Urwany ślad. Zaginieni w amerykańskich parkach narodowychJon Billman
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Mogłem milczećJacek Dubois, Igor Tuleya, Anna Matusiak
-
nowość[ książka ]Piekło tuż za rogiemTricky
-
nowość[ książka ]Frida Kahlo. Listy miłosneSuzanne Barbezat
-
nowość[ książka, e-book ]Najlepsi . Kowboje, którzy polecieli w kosmosTom Wolfe
-
nowość[ książka, e-book ]Dusza. Historia ludzkiego umysłuPaul Ham
-
nowość[ książka, e-book ]Tajemniczy pan Nakamoto. Kim jest genialny twórca kryptowaluty?Benjamin Wallace
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Didaskalia. Osiem rozmów o przyszłości PolskiPatrycjusz Wyżga
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tajwan. Herbatka na beczce prochuMarcin Jacoby
-
nowość[ książka ]Byłem więźniem ...wyzwolił mnie OnRoman ps. Jonasz Kotliński
LINKI SPONSOROWANE